• Taneczny sukces w I Powiatowym Turnieju Tańca dla klas I - III

            W piątek 19 kwietnia zespoły taneczne klas I - III brały udział w I Powiatowym Turnieju Tańca, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 2 im. Powstańców Wielkopolskich w Grodzisku Wielkopolskim.

            Wszystkie zespoły biorące w nim udział zaprezentowały bardzo wysoki poziom artystyczny i wspaniale się bawili.

            Miło nam poinformować, że nasi uczniowie zdobyli:

            I miejsce - zespół „Roztańczone dziewczyny”,

            wyróżnienie - zespół „Tańczące serca”, których opiekunem jest H. Silska,

            wyróżnienie - zespół „Jedyneczki”, którego opiekunem jest M. Wolan.

            Brawo! Jesteśmy dumni z naszych Tancerek i Tancerzy! Wszystkim uczestnikom Turnieju gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych!

          • Eliminacje szkolne o "Puchar Tymbarku"

            W dniu 18 kwietnia na boiskach przy SP nr 1 odbyły się eliminacje szkolne turnieju piłki nożnej o "Puchar Tymbarku" w kategorii U 12. Do zawodów zgłosiły się trzy zespoły z klas 4-5. Rozegraliśmy mecze systemem każdy z każdym. Zwycięzcą zostali chłopcy z drużyny fioletowej, którzy będą reprezentować naszą szkołę na etapie powiatowym 26 kwietnia.

            Klasyfikacja końcowa

            I miejsce - Fioletowi

            w składzie: K. Florek, J. Piętka, S. Kowynia, N.Małas, P.Olechnowski, I. Michalczak, I. Rudyi, F. Jędrzejczak, A. Mujecki.

            II miejsce - Zieloni

            w składzie: M.Klapa, J.Krupa, B.Płóciennikowski, M.Trzciołek, P.Rzepa, K.Pawłowski, J.Gulik, P.Gulik, A.Danielewicz, B.Ziemliński.

            III miejsce - Pomarańczowi

            w składzie: A.Dziuk, T.Nadobnik, A.Dziurla, I.Dzięcioł, F.Śmieszek, M.Szajek, M.Cordoso, K.Szymański, B.Jarosz.

            Na zakończenie wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale. Gratulujemy, a zwycięzcom życzymy powodzenia na kolejnym etapie.

          • VII Przegląd Małych Form Tanecznych Osób z Niepełnosprawnościami

            W środę 17 kwietnia w Centrum Kultury Rondo odbył się VII Przegląd Małych Form Tanecznych Osób z Niepełnosprawnościami. W przeglądzie wzięło udział aż 11 zespołów z: Nowego Tomyśla, Wolsztyna, Sielinka, Grońska, Kościana, Rakoniewic, Śremu oraz Grodziska Wielkopolskiego.

            Naszą szkołę reprezentowali uczniowie Szkoły Życia, którzy przygotowywali się do występu podczas wielu prób, gdzie szlifowali swoje umiejętności. Taniec dostarczył im wielu pozytywnych emocji.

            Spośród wszystkich występów jury wyłoniło następujących zwycięzców:

            III miejsce otrzymali podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy z Wolsztyna,

            II miejsce przypadło podopiecznym Warsztatów Terapii Zajęciowej z Śremu,

            I miejsce otrzymali nasi Koledzy i Koleżanki ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy z Grodziska Wlkp.

            Wyróżnienia otrzymali:

            Uczniowie Szkoły Życia oraz uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej z Grodziska Wlkp.

            Wszystkim uczestnikom przeglądu gratulujemy występów i życzymy dalszych sukcesów.

          • Zajęcia profilaktyczne – świat Internetu i mediów społecznościowych

            W kwietniu gościliśmy w naszej szkole panią psycholog Katarzynę Jankowską z krakowskiego Centrum Profilaktyki. Pani psycholog poprowadziła zajęcia warsztatowe we wszystkich klasach. W klasach 1-3 tematyka zajęć dotyczyła przeciwdziałania uzależnieniom od mediów (komputera, Internetu, telefonu, portali społecznościowych itp.). Celem zajęć było poszerzenie wiedzy na temat metod odpowiedniego zarządzania czasem, uświadomienie, że wirtualny świat daje poczucie złudnej radości, nabycie wiedzy, jak korzystać z Internetu i czerpać z tego korzyści żeby rozwijać swój potencjał a tym samym nie zaniedbywać swoich codziennych obowiązków. 

            W klasach 4-6 pani psycholog przeprowadziła zajęcia na temat: „Cyberbulling – mowa nienawiści, bądź bezpieczny w sieci”. Cyberbullying polega między innymi na nękaniu innej osoby obraźliwymi wiadomościami, rozpowszechnianie w Internecie treści ośmieszających ofiarę np. przerobionych w sposób wulgarny bądź prześmiewczy zdjęć lub filmów na przykład za pomocą portali społecznościowych. Takie zachowanie może mieć negatywny wpływ na przyszłe życie ofiary ponieważ wszystkie treści zamieszczone w formie online mogą w konsekwencji zepsuć reputację w życiu realnym co często skutkuje wykluczeniem z grupy wśród rówieśników, prowadzi do lęków, obniża samoocenę, poczucie bezpieczeństwa i wywołuje objawy depresji. Według badań 60% sprawców przemocy w sieci to koledzy i koleżanki ze szkoły a 49% uczniów nikomu nie powiedziałoby że jest ofiarą cyberprzemocy. Podczas zajęć uczniowie poznali różne zagrożenia, które mogą ich spotkać w Internecie, nabyli wiedzę jak na nie reagować oraz do kogo zwrócić się po pomoc i jak to zrobić. Prowadząca uświadomiła uczniom, że w wirtualnym świecie wcale nie są tak anonimowi jak by im się to mogło wydawać, a wszystkie zamieszczone treści nie da się później tak łatwo „wykasować”. W ramach przeciwdziałaniu temu zjawisku pani psycholog starała się rozwijać kompetencje emocjonalne, poczucie własnej wartości oraz pobudzić empatię do drugiego człowieka uświadamiając co odczuwają ofiary przemocy - osoby prześladowane, hejtowane, wyśmiewane i wykluczane przez innych.

            Klasy 7-8 realizowały temat: „Bezpieczeństwo w sieci a sztuczna inteligencja i kompetencje cyfrowe”. Technologie cyfrowe są obecne wszędzie a umiejętne posługiwanie się technologią wpływa na jakość naszego życia np. naukę, edukację czy bezpieczeństwo. Wśród wyzwań jakie przynoszą nam technologie cyfrowe jest przygotowanie uczniów do bezpiecznego poruszania się w nowym, ciągle zmieniającym się świecie, a sprzyjają temu właśnie dobrze rozwinięte „kompetencje cyfrowe”, czyli krytyczne i odpowiedzialne korzystanie z technologii cyfrowych i wykorzystanie ich do uczenia się, pracy czy udziału w życiu społecznym. Uczniowie wykorzystując swoje kompetencje cyfrowe korzystają z bardzo wielu mediów elektronicznych, często bezkrytycznie, nie analizując informacji, które udało im się pozyskać np. komunikując się na portalach społecznościowych, wymieniając się plikami lub eksperymentując ze sztuczną inteligencją np. ChatGPT. Wszystkie nowe technologie niosą za sobą sporo korzyści, ale również nowe zagrożenia. Na  zajęciach prowadząca starała się uświadomić uczniom jak bezpiecznie i odpowiedzialnie korzystać z narzędzi cyfrowych. Pani psycholog poruszyła kwestię krytycznej analizy informacji dostępnych w Internecie, ponieważ technologia sztucznej inteligencji jest już w stanie symulować głosy, a także tworzyć obrazy dlatego szczególnie ważne jest, aby dzieci bardziej niż kiedykolwiek nie ufały wszystkiemu co czytają w Internecie oraz każdej wiadomości którą otrzymują w mediach społecznościowych.

            Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród naszych uczniów, którzy z ogromnym zaangażowaniem brali w nich udział. Warsztaty sfinansowane zostały przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, za co serdecznie dziękujemy.

            We wtorek, 16 kwietnia 2024 r., pani psycholog spotkała się także z rodzicami naszych uczniów. Podczas spotkania podsumowała zajęcia z dziećmi oraz przekazała rodzicom niezbędne informacje, jak w dzisiejszych czasach mądrze wyznaczać dzieciom granice bezpiecznego poruszania się w świecie Internetu i mediów społecznościowych.

          • V Gminny Konkurs z Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

            W dniu 18.04 nasza szkoła była organizatorem V Gminnego Konkursu z Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych dla klas 8 pod patronatem Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego, w którym wzięły udział: SP1, SP2, SP4, SP z Ptaszkowa oraz SP z Kąkolewa.

            Konkurs składał się z dwóch części. W pierwszej części uczniowie zmierzyli się z arkuszem pisemnym, w którym znajdowały się zadania typu prawda/fałsz, test wyboru oraz pytania otwarte. Druga część konkursu sprawdzała umiejętność słuchania ze zrozumieniem. Uczniowie podczas oglądania filmu o ciekawostkach z Londynu uzupełniali karty pracy. Ostatnim zadaniem było rozwiązanie quizu online na tabletach z wykorzystaniem sprzętu Laboratoria Przyszłości.

            Różnorodność konkurencji zweryfikowała wiedzę uczniów oraz myślimy, że pozwoliła na dobrą zabawę podczas rywalizacji.

            Miło nam ogłosić, że nasi uczniowie zajęli dwa pierwsze miejsca na podium.

            I miejsce zajęła Marika Bucka-Bober z SP1,

            II miejsce Wojciech Szelejewski z SP1,

            III miejsce Stefan Kruś z SP4.

            Serdecznie gratulujemy laureatom oraz pozostałym uczestnikom. Dziękujemy za przybycie oraz do zobaczenia za rok.

            #LaboratoriaPrzyszłości

            Urząd Miejski w Grodzisku Wielkopolskim

          • XXIII Gminny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

            W dniu 13 kwietnia 2024 roku w naszej szkole odbył się XXIII Gminny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W Turnieju uczestniczyły drużyny z SP 1, SP 2, SP 4 w Grodzisku Wlkp., SP w Ptaszkowie i SP w Grąblewie.

            W pierwszej części uczniowie pisali test wiedzy o ruchu drogowym oraz rozwiązywali zadania dotyczące skrzyżowań. W drugiej części wzięli udział w konkurencjach praktycznych na torze przeszkód, w miasteczku ruchu drogowego i w punkcie pierwszej pomocy.

            W kategorii drużyn młodszych kolejne miejsca zajęły:

            I miejsce - Szkola Podstawowa Nr 1

            II miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 2

            III miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 4

            IV miejsce - Szkoła Podstawowa z Grąblewa

            W kategorii drużyn starszych:

            I miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 1

            II miejsce - Szkoła Podstawowa z Ptaszkowa

            III miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 4

            IV miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 2

            V miejsce - Szkoła Podstawowa z Grąblewa

            W kategorii indywidualnej najlepszymi zawodnikami okazali się uczniowie naszej szkoły: Konstanty Piechota (młodsza grupa) i Julian Michalczak ( starsza grupa).

            Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim za udział w Turnieju.

          • IV miejsce w Finale Rejonu w Piłce Koszykowej chłopców

            W piątek 12 kwietnia w Nowym Tomyślu odbyły się Finały Rejonu w piłce koszykowej chłopców.

            Drużyna wystąpiła w składzie: Mateusz Fórmaniak, Adrian Fulczyk, Marek Gabryelczyk, Kacper Górniak, Filip Iwaszkiewicz, Filip John, Alan Łodyga, Aleksander Przybylski, Aleksander Sobkowiak, Wojciech Szelejewski, Dawid Śmieszek, Filip Adamczak.

            Nasza drużyna wywalczyła IV miejsce. GRATULACJE!

          • II miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Nożnej

            W dniu 11 kwietnia na boiskach przy SP nr 1 odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej. W zawodach wzięły udział 4 zespoły: SP w Kamieńcu, SP w Rakoniewicach, SP w Granowie oraz SP nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Grodzisku Wielkopolskim. Po zaciętych i wyrównanych pojedynkach nasza szkoła zdobyła II miejsce w turnieju.

            Serdecznie gratulujemy zdobytego wyniku!

            Reprezentacja szkoły:

            1. Stanisław Kowynia

            2. Nikodem Małas

            3. Ignacy Michalczak

            4. Wojciech Adamczak

            5. Wojciech Hamrol

            6. Maksymilian Piotrowski

            7. Tymoteusz Grzeszkowiak

            8. Jakub Miśko

            9. Franciszek Białas

            10. Bruno Palicki

            11. Nikodem Gielnik

          • III miejsce w Finale Rejonu w koszykówce dziewcząt

            W czwartek 11 kwietnia w Nowym Tomyślu w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej nasze dziewczyny rozegrały Finały Rejonu w koszykówce. Drużyna dziewcząt zajęła III miejsce. GRATULACJE!

            Zespół wystąpił w składzie: Kinga Stachowiak, Patrycja Krzyżanek, Maja Komorowska, Inga Michalczak, Blanka Sobkowiak, Wiktoria Bukowian, Alicja Marciniak,, Zuzanna Trzciołek, Amelia Kaczmarek, Magdalena Dziurla.

          • WIELKI SUKCES TANECZNY NASZEJ SZKOŁY!

            Jak co roku wiosną zawitaliśmy do Lelewela w Poznaniu.

            W środę 10.04.2024r. odbył się Wiosenny Turniej Tańca i Aerobiku w Lelewelu. Spośród 12 zespołów wspaniałe dziewczyny z naszej szkoły zajęły miejsca na podium oraz wyróżnienie!

            Swoim uporem w dążeniu do celu, ciężką pracą i zaangażowaniem w nagrodę uzyskały najwyższe noty od sędziów.

            Jury było pod wrażeniem poziomu trudności zaprezentowanych układów tanecznych oraz dbałości o każdy detal strojów.

            W kategorii klas I-III:

            I miejsce zajął zespół Roztańczone dziewczyny p.Hani Silskiej

            W kategorii klas IV-VIII :

            I miejsce zajął zespół kl.VI-VII Jedynki

            III miejsce zajął zespół kl.V The Cheerleaders

            wyróżnienie otrzymał zespół kl.IV Sweet Girls,

            których trenerką jest p.Małgorzata Wolan

            Dziękujemy za pomoc i zaangażowanie pani Dyrektor Iwonie Wasik.

            Już dziś zapraszamy na MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ TAŃCA "Olympic Dance" 24.04.2024r., który odbędzie się w Naszej Szkole!

            Trzymajcie za Nas kciuki

            Z tanecznym pozdrowieniem

            Trenerki Tańca SP1

            Małgorzata Wolan i Hanna Silska

          • Ogólnopolski konkurs języka angielskiego online The Big Challenge

            10 kwietnia 55 uczniów z klas 4-8 wzięło udział w ogólnopolskim konkursie języka angielskiego The Big Challenge. Uczniowie już parę tygodni wcześniej mieli dostęp do materiałów online w aplikacji treningowej w formie gier edukacyjnych.

            Dzisiejszy konkurs z zakresu słownictwa, gramatyki, rozumienia ze słuchu, wymowy oraz znajomości historii i kultury krajów anglojęzycznych realizowali w formie online. Wyniki zostają ogłoszone 15 maja br. Każdy uczestnik otrzyma dyplom i plakat, a najlepsi zostaną dodatkowo nagrodzeni. Trzymamy kciuki za wszystkich!

          • Lekcja historii o powstaniu warszawskim

            „Nie złamie już wolnych żadna klęska,

            Nie strwoży śmiałych żaden trud,

            Pójdziemy razem do zwycięstwa

            Gdy ramię w ramię stanie lud”

            Na lekcji historii uczniowie klasy 8a w ramach powtórzenia wiadomości o powstaniu warszawskim uczyli się szyć opaski powstańcze. Wszyscy ochoczo zabrali się do pracy. Zaopatrzeni w niezbędne przybory słuchając powstańczych „zakazanych piosenek” stworzyli opaski. Była to świetna okazja, by zgłębić tajniki manualnych umiejętności, a także posłuchać utworów, jakie śpiewali walczący Warszawiacy. Poniżej efekty ich prac.

          • Wyniki Wiosennego Konkursu Plastycznego CK Rondo

            10 kwietnia zostały ogłoszone wyniki Wiosennego Konkursu Plastycznego zorganizowanego przez Centrum Kultury Rondo. Gratulujemy laureatom i wyróżnionym, a szczególnie naszym uczniom: Oldze Buchwald, Emilce Rajter - Szajek, Lenie Tomak - Janedzie i Borysowi Napierale. W galerii poniżej znajdują się prace wszystkich naszych uczniów, którzy wzięli udział w konkursie. Brawo!

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Grodzisku Wielkopolskim
      • 61 227 1240 Nowy główny nr/SEKRETARIAT 61 227 1259 FAX 61 227 1243 PEDAGOG 61 227 1244 ŚWIETLICA 61 227 1245 KUCHNIA 61 227 1246 PIELĘGNIARKA 61 227 1247 W-F 61 227 1248 POKÓJ NAUCZYCIELSKI 61 227 1251 PSYCHOLOG
      • ul.Chopina 26, 62 - 065 Grodzisk Wlkp. Poland
    • Logowanie