Wrzesień

Witamy w nowym roku szkolnym J. Pierwszy miesiąc w świetlicy szkolnej upłynął nam pod hasłem: „Poznajmy się”. Staraliśmy się poznać siebie nawzajem i serdecznie przywitać nowych uczniów. Przypomnieliśmy zasady panujące w świetlicy. Pierwszoklasiści już znają regulamin świetlicy szkolnej. Dowiedzieli się jak będziemy wspólnie spędzać czas. Rozmawialiśmy o znakach drogowych. Wybraliśmy się na spacer wokół szkoły. Na przejściu dla pieszych przypomnieliśmy sobie zasady bezpiecznego poruszania po drogach. Po powrocie wykonaliśmy w grupach prace plastyczne, przedstawiające drogę do szkoły. Powitaliśmy jesień, dla której wykonaliśmy z przyniesionych przez dzieci szmatek, łatek, wełny, krepy 6 portretów „Pani Jesieni”.

Październik

W świetlicy poruszyliśmy temat grzybów. Z książką w ręce uczyliśmy się rozpoznawać grzyby jadalne i trujące. Metodą wydzieranki, wyklejanki wykonaliśmy prace plastyczne przedstawiające dary jesieni. W naszej świetlicy nie zabrakło także czasu na zabawy ruchowe. Wykorzystując piękną pogodę, spędzaliśmy czas na placu zabaw, graliśmy w piłkę nożną i zbijaka, bawiliśmy się chustą animacyjną. Tańczyliśmy do rytmów muzyki. Codzienność wypełniały nam gry stolikowe, planszowe, układaliśmy klocki, bawiliśmy się na dywanie. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej dzieci wykonały portrety pracowników szkoły, które ozdobiły naszą gazetkę. W celu zachęcenia dzieci do czytania i wypożyczania książek, podjęliśmy współpracę z biblioteką szkolną. Czytaliśmy: „Mity greckie” , które bardzo zainteresowały uczniów. Dzieci uważnie słuchały, odpowiadały na pytania dotyczące treści, chętni wykonali ilustracje.

Ewa Adamczak

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć  w albumie fotograficznym szkoły.