• 2018/2019

        • DZIEL SIĘ TYM, CO MASZ

          Wolontariat to bezinteresowne działanie na rzecz innych osób. Takim gestem jest decyzja o oddaniu swoich włosów dla tych, którzy z powodu choroby stracili je. Pomoc to nie tylko wielkie, spektakularne akcje. To też dzielenie się na co dzień tym, co mamy.

          Jeśli i Ty chcesz zrobić dla innych coś ważnego. I jeśli zdecydujesz się przekazać swoje włosy to:

          - długość twoich włosów musi mieć minimum 25 cm,

          - rodzice powinni podpisać oświadczenie o dobrowolnym i nieodpłatnym oddaniu włosów,

          - warto poszukać takiego salonu fryzjerskiego, w którym za darmo panie fryzjerki lub panowie fryzjerzy  zetną włosy i prześlą je odpowiedniej fundacji.

           

          Może i Ty zechcesz pójść śladami Kingi, czy innych uczennic naszej szkoły, które zdecydowały się oddać swoje włosy na rzecz dzieci z chorobą nowotworową i po chemioterapii.

          Anna Łeske - Jackowska

          MAŁE RĘKODZIEŁA – WIELKIE SERCA

           

          Przez trzy kolejne dni od 27 do 29 listopada 2018 roku odbywały się warsztaty plastyczne w ramach PROJEKTU MIKOŁAJKOWE ŁĄCZENIE SIŁ I POKOLEŃ. Jest to trzecia część projektu.  

          Celem warsztatów było przygotowanie, pod kierunkiem seniorów, około 300 kartek świątecznych, które trafią wraz z życzeniami do rodzin uczestników i adresatów projektu. Wspólne spotkania warsztatowe jeszcze bardziej integrowały wszystkie uczestniczące grupy, uczyły wspólnego działania, słuchania siebie nawzajem, pomagania sobie, a ponadto były okazją do poznania nowych technik plastycznych.

          Każdego dnia w warsztatach tych uczestniczyło łącznie około 30 osób z takich placówek, jak: GCPŚ, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Grodzisku Wlkp., Szkoła Podstawowa nr 2 im. Powstańców Wielkopolskich w Grodzisku Wlkp., Szkoła Podstawowa nr 4 im. kpt. Józefa Rejdycha w Grodzisku Wlkp., Szkoła Podstawowa w Grąblewie.

          Naszą szkołę reprezentowały wolontariuszki: Patrycja Łękowska, Amelia Rogozińska, Zuzia Zielińska, Ola Rudnicka i Julia Stefańska z klasy 6c, Zosia Kandulska i Laura Śmieszek z klasy 8a, Ola Stasik z klasy 8b oraz Zuzia Kocąka z klasy 8c, a także uczennice Kinga Koza, Paulina Piter i Ania Wilczek.

          Dwupokoleniowe warsztaty trwały każdorazowo dwie godziny od 10:45 do 12:45 i odbywały się w sali telewizyjnej GCPŚ.

          Efektem warsztatów jest ponad 400 ręcznie wykonanych kartek świątecznych.

          Ania Łeske-Jackowska  

           

          WSPÓLNY TANIEC W ŚWIĄTECZNYM KLIMACIE

          8 listopada 2018 roku rozpoczął się cykl czterech warsztatów tanecznych w ramach PROJEKTU MIKOŁAJKOWE ŁĄCZENIE SIŁ I POKOLEŃ. Jest to druga część wspomianego projektu.  

          Celem warsztatów jest przygotowanie, pod okiem instruktora fitness, dwóch układów tanecznych, które będą zaprezentowane na zakończeniu projektu. Wspólne spotkania warsztatowe sprzyjają integracji dwupokoleniowej, uczą pracy w grupie, słuchania siebie nawzajem, wzmacniają szacunek do drugiego pokolenia.

          W warsztatach tanecznych uczestniczy łącznie ponad 25 osób z takich placówek, jak: GCPŚ, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Grodzisku Wlkp., Szkoła Podstawowa nr 2 im. Powstańców Wielkopolskich w Grodzisku Wlkp., Szkoła Podstawowa nr 4 im. kpt. Józefa Rejdycha w Grodzisku Wlkp., Szkoła Podstawowa w Grąblewie.

          Naszą szkołę reprezentują wolontariuszki: Marysia Ciesielska i Zuzia Grzelewska z klasy 5b, Julia Woźniczak z klasy 6a, Olga Drgas z klasy 6c i Basia Krzyżanowska z klasy 8a.

          Dwupokoleniowe warsztaty trwają każdorazowo dwie godziny od 16:00 do 18:00, odbywają się w sali telewizyjnej GCPŚ.

          Uczestniczki warsztatów są bardzo zaangażowane i radosne, nawiązują nowe znajomości i uczą się od siebie nawzajem. Już po pierwszych warsztatach przewidujemy, iż będzie to niesamowicie ciepły, pozytywny i bardzo udany występ.

          Anna Łeske-Jackowska

          WSPOMNIENIE ZMARŁYCH

           

           

          A choć ich życia płomień zgasł,

          To myśli o nich

          Są przecież w nas.

           

          Maria Czerkawska Zaduszki (fragm.)

           

          Dnia 29.10 2017r. wolontariusze z GCPŚ udali się, aby swoją obecnością, pamięcią, a także złożonymi wiązankami i zniczami uczcić swoich przyjaciół i znajomych – zmarłych seniorów.

          Jak co roku w tym szczególnie refleksyjnym momencie towarzyszyli im wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariatu Serca Jedynki. Tego roku odwiedziliśmy 28 grobów. Uczniowie pomagali zapalić znicze, rozłożyć wiązanki, porządkować groby, ale przede wszystkim dali swój czas i swoją obecność.

          SKW reprezentowały: Natalia Pawicka i Hania Krzyżanowska z klasy 6a, Marysia Daleszyńska z klasy 6b, Zuzia Zielińska, Ola Rudnicka, Julia Stefańska, Marta Kahla z klasy 6c oraz  Ola Stasik z klasy 8b.

          Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie.

          Anna Łeske-Jackowska

          SZTUKA POMAGANIA

           

          Dnia 24.10. 2018 roku odbyły się pierwsze warsztaty w ramach PROJEKTU MIKOŁAJKOWE ŁĄCZENIE SIŁ I POKOLEŃ. Projekt jest realizowany od 1.09.2018 do 10.12.2018 roku w GCPŚ poprzez Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych im. Jana Pawła II w Grodzisku Wielkopolskim w ramach konkursu ogłoszonego przez PISOP MIKRODOTACJE WIELKOPOLSKA WIARA. Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

           

          Celem warsztatów była międzypokoleniowa wymiana doświadczeń, integracja międzygrupowa, przypomnienie definicji i idei wolontariatu, etyka i postawa wolontariusza. Warsztaty miały uwrażliwić uczestników na umiejętne wsparcie osób niepełnosprawnych.

          W warsztacie uczestniczyło łącznie 50 wolontariuszy oraz ich opiekunowie. Wolontariat senioralny reprezentowali seniorzy z GCPŚ, natomiast wolontariat szkolny reprezentowali uczniowie uczęszczający do takich szkół, jak: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Grodzisku Wlkp., Szkoła Podstawowa nr 2 im. Powstańców Wielkopolskich w Grodzisku Wlkp., Szkoła Podstawowa nr 4 im. kpt. Józefa Rejdycha w Grodzisku Wlkp., Szkoła Podstawowa w Grąblewie.

          Naszą szkołę reprezentowały wolontariuszki: Marta Chmiel i Zuzia Grzelewska z klasy 5b, Ola Marciniak i Julia Woźniczak z klasy 6a, Tatiana Kaczmarek, Marta Kahla, Julia Słupińska z klasy 6c, Laura Śmieszek z klasy 8a, Ola Stasik z klasy 8b oraz Julia Przybylska z klasy 8c.

          Dwupokoleniowe warsztaty trwały cztery godziny od 11:30 do 15:30. Zostały zrealizowane w sali telewizyjnej GCPŚ.

          W czasie trwania warsztatów wolontariusze mieli okazję poznawać samych siebie, sprawdzać siebie we współpracy z innymi, poznawać ideę wolontariatu, uczyć się tego, jak stawać się coraz lepszym w trudnej sztuce pomagania.

          Mieli oni możliwość pracować samodzielnie, w parach i większych grupach; dokonywali autorefleksji, tworzyli mapy myśli i rysunki, dokonywali skojarzeń i prezentowali własne przemyślenia, odgrywali scenki i uczyli się dostrzegać dobre strony pomagania, ale również zauważać zagrożenia płynące z niewłaściwego pomagania.

          W radosnej atmosferze wolontariusze z wielkim zaangażowaniem podejmowali kolejne zadania, nawiązywali nowe znajomości, swoim doświadczeniem i aktywnością wypełniali międzypokoleniową przestrzeń, z której pod koniec naszego spotkania wyłaniała się jedyna widoczna różnica, a mianowicie różnica wieku...

          Prowadzenie warsztatów dla TAKICH ludzi, których określić mogłabym tak: otwarci, radośni, pełni energii – była dla mnie niezmierną przyjemnością. 

          Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie.

          Ania Łeske-Jackowska

           

          Szkolny Klub Wolontariatu Serca Jedynki

          w roku szkolnym 2018/2019

          tworzą:

           

          - uczennice z klasy 8a: Zosia Kandulska, Basia Krzyżanowska, Laura Śmieszek,

          - uczennica z klasy 8b: Ola Stasik,

          - uczennice z klasy 8c: Zuzia Kocąka, Julia Przybylska, Julia Słaba, Natalia Nowaczyk,

          - uczennice z klasy 6a: Hania Krzyżanowska, Ola Marciniak, Zuzia Nadobnik, Amelia     Napierała, Natalia Pawicka, Małgosia Rabiega, Julia Woźniczak

          - uczennice z klasy 6b: Marysia Daleszyńska, Kinga Kortus,

          - uczennice z klasy 6c: Olga Drgas, Tatiana Kaczmarek, Marta Kahla, Patrycja Łękowska, Julia Słupińska, Julia Stefańska, Amelia Rogozińska, Ola Rudnicka, Zuzia Zielińska,

          - uczennice z klasy 5b: Marta Chmiel, Marysia Ciesielska, Zuzia Grzelewska, Inez Lehmann.

                                        

          Liderzy klubu: Ola Stasik, Laura Śmieszek, Julia Woźniczak, Ola Rudnicka, Zuzia Grzelewska.

          Opiekun SKW – nauczyciel Anna Łeske-Jackowska

           

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Grodzisku Wielkopolskim
      • 61 227 1240 Nowy główny nr/SEKRETARIAT 61 227 1259 FAX 61 227 1243 PEDAGOG 61 227 1244 ŚWIETLICA 61 227 1245 KUCHNIA 61 227 1246 PIELĘGNIARKA 61 227 1247 W-F 61 227 1248 POKÓJ NAUCZYCIELSKI 61 227 1251 PSYCHOLOG
      • ul.Chopina 26, 62 - 065 Grodzisk Wlkp. Poland
    • Logowanie