• Wprowadzenie

• Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

W naszej zakładce "Doradztwo zawodowe" możecie znaleźć niezbędne informacje
          o szkołach ponadpodstawowych w naszym mieście, m.in. o ofercie edukacyjnej oraz
          zasadach rekrutacji.

To miejsce w szczególności dla siódmo- i ósmoklasistów, którzy stoją przed wyborem swojej dalszej ścieżki edukacyjnej, a nie jest to wcale łatwe zadanie.

Rodzice!
          Wspierajcie swoje dzieci w wyznaczaniu i realizacji ich planów zawodowych.
          Pamiętajcie, że to nie Wasze, ale ich życie.

Dzięki zajęciom z Doradztwa zawodowego w szkole podstawowej uczniowie są przygotowywani
          do świadomego planowania kariery i wyboru szkoły ponadpodstawowej.

W ciągu roku szkolnego klasy siódme oraz ósme biora udział w 10 godzinach doradztwa zawodowego. Uczniowie poznają szkolny i pozaszkolny system kształcenia, a także zawody i rynek pracy poprzez filmy z zakresu doradztwa zawodowego pokazujące ścieżkę kształcenia konkretnych zawodów.
          Filmy przedstawiają specyfikę pracy w zawodach charakterystycznych dla różnych branż oraz zawierające wskazówki dotyczące wymaganych predyspozycji czy ścieżek kształcenia.

Zajęcia pozwalają też uczniom poznać swoje predyspozycje, mocne strony, określić typ osobowości
          i temperament, co jest bardzo istotne przy świadomym i przemyślanym wyborze dalszej drogi.

Gościmy w naszej szkole przedstawicieli róznych zawodów, szkół ponadpodstawowych.
          Mamy okazję odwiedzać zakłady pracy i na własne oczy zobaczyć jak wygląda praca w danym zawodzie. Uczestniczymy w Festiwalu zawodów regularnie organizowanym przez grodziski Zespół Szkół Technicznych.