• Wizyta w Berlinie

Dnia 18 maja uczniowie z klas 5a, 6b, 6c, 8a i 8e wraz z nauczycielami uczestniczyli w niezwykłej i bardzo ciekawej wycieczce do Berlina. Celem wycieczki było poznanie kultury, języka oraz zabytków jednej ze stolic krajów Unii Europejskiej. O godzinie 7.00 wszyscy uczestnicy zajęli miejsca w autokarze i wyruszyliśmy w drogę. Czas mijał nam bardzo szybko, ponieważ Pani Agnieszka z biura podróży Śnieżka- podróże małe i duże, opowiadała nam ciekawe fakty o Berlinie i jego historii.

Program wycieczki był bardzo bogaty, ale wszystko udało się zrealizować. Zwiedzając Berlin zobaczyliśmy Bramę Brandenburską, Mur Berliński, Alexanderplatz, plac Poczdamski. Przespacerowaliśmy się słynną aleją Unter den Linden. Oczywiście zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia. W dalszej części wycieczki udaliśmy się do Muzeum Techniki. Muzeum znajduje się na terenie byłego dworca towarowego i zaprasza na wyprawę odkrywczą śladami historii techniki. Tam zobaczyliśmy, jak rozwijała się myśl techniczna w różnych aspektach. Największe wrażenie zrobiła na wszystkich wystawa ok. 40 oryginalnych, wielkich eksponatów w postaci lokomotyw i wagonów, naturalnych rozmiarów samolotów, rowerów, motocykli. Było co oglądać!

Ale to nie wszystko. Potem wszyscy udali się do części doświadczalnej Muzeum - Spectrum, gdzie każdy mógł zobaczyć, dotknąć, zrozumieć wiele zjawisk z różnych dziedzin nauki. Wizyta w tym miejscu dostarczyła wiedzy i ogromnych wrażeń. Zaopatrzeni w pamiątki po wizycie w Muzeum udaliśmy się w drogę powrotną do Grodziska Wlkp.

Cały czas podczas zwiedzania towarzyszyła nam przepiękna, słoneczna pogoda. Wszyscy uczestnicy wycieczki stwierdzili, że było super. Szczęśliwi, może trochę zmęczeni o 21.30 dojechaliśmy do Grodziska:)

• Poezja Wisławy Szymborskiej w obrazach

Trzy nasze uczennice Gabriela Brzostowska z kl. 5a, Maja Chełmińska z kl. 8d, Klaudia Nowaczyk z kl. 8d zdobyły wyróżnienia w Konkursie Plastyczno-Literackim "Poezja Wisławy Szymborskiej w obrazach" zorganizowanym w maju przez Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego.

Serdecznie gratulujemy!