• Międzynarodowy Dzień Muzyki

Dnia 3 października obchodziliśmy w naszej szkole Miedzynarodowy Dzień Muzyki. Z tej okazji uczniowie klas 4-8 wraz z opiekunami panią Marceliną Floraszek i panią Martyną Kaczmarek przygotowali muzyczny koncert.

Przed publicznością zaprezentowali się:

Chór szkolny Kantylena w kanonie "Tue tue barima"

Zespół Tańca Ludowego Cybinka-Grodzisk - Oberek z Kujawiakiem "Gdzie to jedziesz Jasiu?"

Zespół taneczny Jedynka - "We all stars"

Klaudia Strugała w autorskiej składance utworów na pianinie

Marianna Koza w piosence "Chodź pomaluj mój świat"

Zofia Łapacz w utworze "Różowa pantera"

Członkowie Grodziskiej Orkiestry Dętej z naszej szkoły w utworach "Dschingis Khan" i "Mambo nr 5"

Marcel Sołtysiak zaśpiewał i zagrał na gitarze piosenkę "Miłość rośnie wokół nas"

Magdalena Dziurla i Jagoda Koźbiał zaśpiewały w duecie piosenkę pt. "Dach"

Michał Rabiega zagrał główny motyw muzyczny z filmu pt. "Lista Schindlera"

Oktawia Paszkowska i Klaudia Strugała zaprezentowały się w piosence "Riptide" z towarzyszeniem ukulele

Giorgi Kakauridze zaprezentował swoje umiejętności gry na perkusji.

Na zakończenie koncertu artyści wraz z publicznością wykonali utwór zespołu Queen "We will rock you".

• Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

W czwartek 29 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. W naszej szkole przebiegał on pod hasłem „Chórem przez literaturę”. Klasy II i III przygotowały chóralne czytanie wybranych wierszy z klasyki poezji polskiej pod batutą swojej wychowawczyni . Do wysłuchania zaproszono również uczniów klas pierwszych. Wszystkie „chóry” wywiązały się z zadania śpiewająco. Dziękujemy uczniom i paniom nauczycielkom.

• Odwiedziny przedszkolaków

W poniedziałek 26 września odwiedziły nasza bibliotekę dzieci z grupy przedszkolnej „Myszki” w związku z realizacją projektu „Drzewa wokół nas”. Dzieci wysłuchały kilku rozdziałów książki Marii Terlikowskiej „Drzewo do samego nieba”, a następnie odbyły się krótkie warsztaty plastyczne przygotowane przez panie wychowawczynie. Dziękujemy przedszkolakom za mile spędzony czas i zapraszamy do nas ponownie.

• Mistrzostwa Powiatu w sztafetowych biegach przełajowych dzieci i młodzieży

Dnia 1 października w Wielichowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w sztafetowych biegach przełajowych dzieci i młodzieży. Naszą szkołę reprezentowały 3 sztafety.

W kategorii klas 4-6 chłopcy w składzie: Fórmaniak Mateusz, Górniak Kacper, Hamrol Wojciech, Mazur Tomasz, Miśko Jakub, Przybylski Aleksander, Śmieszek Dawid, zajęli III miejsce.

Sztafeta dziewcząt klas 7-8 w skladzie: Hamrol Olga, Jarmużyk Maja, Perz Aleksandra, Perz Zuzanna, Sławińska Pola, Strugała Klaudia, Waśkowiak Zuzanna, Wróblewska Julia zajęły I miejsce.

Sztafeta chłopców klas 7-8 w składzie: Iwaszkiewicz Paweł, Lange Bartosz, Lange Jakub, Maciejewski Aleksander, Paul Emil, Ratajczak Oskar, Walkowiak Mikołaj również zajęła I miejsce.

Obie te sztafety będą reprezentowały naszą szkołę w Mistrzostwach Województwa Wielkopolskiego.

Gratujemy wygranym i życzymy powodzenia !

• Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Dnia 30 września 2022 roku przeprowadzone zostały w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Poprzedzone były kampanią wyborczą oraz debatą, w trakcie której kandydaci prezentowali swoje programy. Uprawnionych do głosowania było 516 uczniów klas 2-8 naszej szkoły. W wyborach oddano 318 głosów. Wśród wszystkich głosów oddanych przez wyborców, 36 głosów było nieważnych. Społeczność uczniowska wybierała swoich przedstawicieli spośród 11 kandydatów. Komisja wyborcza w składzie: Amelia Florek z kl.8a, Emilia Tadeusz z kl.8e i Daniel Piechota z kl.8c. oraz opiekunowie SU: Katarzyna Sendrowicz-Florek, Sylwia Włodarczyk-Brychcy i Tomasz Piątyszek po zakończeniu wyborów dokonali przeliczenia głosów. Nad prawidłowym przebiegiem głosowania czuwała jako mąż zaufania- polonistka Marcelina Floraszek.

Warto nadmienić, że przeszło dwutygodniowe działania realizowały projekt Centrum Edukacji Obywatelskiej- Samorządy mają głos!

Nowymi członkami Samorządu Uczniowskiego zostało sześć osób o największej liczbie głosów:

1. Ksawery Gałkowski z klasy 8d

2. Maja Komorowska z klasy 7a

3. Aleksander Przybylski z klasy 6b

4. Gabriela Brzostowska z klasy 5a

5. Gabriela Tomaszewska z klasy 5a

6. Paula Sawińska z klasy 5b

GRATULUJEMY !

Karty do głosowania zostały opracowane na sprzęcie otrzymanym w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

• JESIENNA WYPRAWA DO LASU

W ostatnich dniach września najmłodsi nasi uczniowie wraz z kolegami ze "szkół życia" uczestniczyli w edukacyjnych spacerach po lesie w Porażynie. Angażując swoje zmysły patrzyli, słuchali i dotykali tego, co w swojej jesiennej ofercie podarował im las. Byli aktywnymi uczestnikami pogadanek o lesie i jego mieszkańcach, które niezwykle ciekawie prowadzili pan Tomasz Kałek i Bartosz Wittchen z Nadleśnictwa Grodzisk Wlkp. Cieszymy się, że dopisała nam piękna pogoda i mieliśmy okazję dowiedzieć się tylu nowych, ciekawych rzeczy o leśnej rzeczywistości. Darz Bór

• Europejski Dzień Sportu Szkolnego

Dzisiaj tj. 30.09 szkoły na terenie całej Europy, a nawet Ameryki Południowej, Afryki i Azji obchodza Europejski Dzień Sportu Szkolnego (European School Sport Day - ESSD). W 2021 wzięło w nim udział blisko 40 krajów z całego świata, a już 30 września również nasza placówka jest częścią tego międzynarodowego wydarzenia!