• „Ojczyzna zwykłe słowo” – spotkanie z grupą teatralną Prometeusz

   „Ojczyzna zwykłe słowo” – spotkanie z grupą teatralną Prometeusz

  Dniu 5 listopada  odwiedzili bibliotekę szkolną  członkowie  zaprzyjaźnionego koła teatralnego „Prometusz” działającego przy „Promessie” w Grodzisku Wielkopolskim.  Tym razem aktorzy przedstawili inscenizację słowno – muzyczną  pt. „ Ojczyzna zwykłe słowo” przygotowaną z okazji  100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Do obejrzenia i wysłuchania przedstawienia zostali zaproszeni uczniowie klasy VIII b. Wiersze i piosenki o tematyce patriotycznej przybliżyły i pogłębiły uczniom historię naszej Ojczyzny.

   

 • II Gminny Konkurs Historyczny poświęcony BOHATEROM POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO

  II Gminny Konkurs Historyczny poświęcony BOHATEROM POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO

  Dnia 5 listopada w Szkole Podstawowej nr 2 odbył się II Gminny Konkurs Historyczny poświęcony BOHATEROM POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO. W tym roku pamiętamy o nich szczególnie w związku z setną rocznicą wybuchu powstania i zwycięskim jego zakończeniem. Dla nas Wielkopolan ma to szczególne znaczenie, dzięki tym wydarzeniom Wielkopolska została włączona w granice odradzającego się państwa polskiego. Naszą szkołę reprezentowało 3 uczniów – Jan Stachowiak i Filip Tomys z klasy 8A, oraz Wojciech Jackowski z klasy 6B. Jaś i Filip wystartowali w kategorii klas 7-8, Wojtek w kategorii klas 4-6. Chłopaki stoczyli dzielny bój z trudnym testem dotyczącym ogólnej wiedzy o powstaniu jak i sylwetek powstańców. Dla jednego z nich konkurs zakończył się wielkim sukcesem. Wojciech Jackowski z klasy 6B zdobył I miejsce w swojej kategorii. Dziękujemy chłopakom za walkę i gratulujemy Wojtkowi zwycięstwa.

  /Zyta Klemenska/

 • Etap Powiatowych Drużynowych Mistrzostw w Tenisie Stołowym Chłopców i Dziewcząt

  Etap Powiatowych Drużynowych Mistrzostw w Tenisie Stołowym Chłopców i Dziewcząt

  Dnia 30.10.2018 r. w Szkole Podstawowej w Granowie odbył  się etap Powiatowych Drużynowych Mistrzostw w Tenisie Stołowym Chłopców i  Dziewcząt. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Jakub Mania, Eryk Bartkowiak, Dominik Borowiak, wygrywając wszystkie pojedynki, zdobyła tytuł Mistrza Powiatu w rozgrywkach drużynowych  chłopców. Powiat Grodziski  w zawodach Rejonowych reprezentować będą również zawodniczki ze Szkoły Podstawowej w Ptaszkowie, które wygrały w zawodach ze swoimi rówieśniczkami ze Szkół Podstawowych Powiatu Grodziskiego  są to: Emilia Janeda , Agnieszka Stachowska, Izabela Woźna. Życzymy dobrych wyników sportowych w dalszych rozgrywkach.

 • “Człowiek żyje tak długo, jak trwa pamięć o nim”

  “Człowiek żyje tak długo, jak trwa pamięć o nim”

  W związku ze zbliżającym się Świętem Zmarłych, uczniowie naszej szkoły pod  opieką wychowawców odwiedzili groby na pobliskim cmentarzu. Okres przed Dniem Wszystkich Świętych to odpowiedni moment na wspomnienie tych, którzy odeszli od nas, czas na rozmowy dotyczące szacunku dla zmarłych. Poznaliśmy też miejsca pamięci narodowej i uczciliśmy poległych Polaków, m.in. Powstańców Wielkopolskich. Zapaliliśmy symboliczne znicze.
   Otoczenie oraz wyjątkowość tego miejsca wprowadziły wszystkich w nastrój powagi i zadumy.

 • Wirtualna gazetka szkolna

  Wirtualna gazetka szkolna

  Od października kilkoro uczniów klas piątych wraz z opiekunem redaguje gazetkę szkolną.

  Powstaje ona w wersji elektronicznej na stronie www.mam.media.pl

  w ramach Młodzieżowej Akcji Multimedialnej.


  Zapraszamy do lektury.
   

  Wirtualna gazetka szkolna - Obrazek 1
   

  /M. Floraszek/

   

 • Międzyszkolny Konkurs Historyczny pt. W DRODZE KU NIEPODLEGŁOŚCI

  Międzyszkolny Konkurs Historyczny pt. W DRODZE KU NIEPODLEGŁOŚCI
   Dnia 26 października, w związku z obchodami stulecia niepodległości, odbył się w naszej szkole Międzyszkolny Konkurs Historyczny pt. W DRODZE KU NIEPODLEGŁOŚCI. Jego celem było zachowanie pamięci o tych niezwykłych wydarzeniach poprzez wiedzę i zabawę. 
  W konkursie wzięło udział 6 reprezentacji ósmoklasistów ze wszystkich Szkół Podstawowych naszej gminy. Każda szkoła wystawiła 3-osobową drużynę. Uczestnicy konkursu stoczyli pojedynek w 11 konkurencjach, które zostały podzielone na 6 rund. Między innymi: rozwiązywali test ze znajomości życiorysu Józefa Piłsudskiego, krzyżówkę niepodległościową, musieli wykazać się znajomością pieśni patriotycznych oraz zmysłem w układaniu puzzli. Wyjątkową okazała się runda, w której uczniowie zmierzyli się z umiejętnościami potrzebnymi na wojnie, a więc bandażowaniem ręki rannego, przenoszeniem rannego na noszach i trafnym strzelaniem do celu. Oprócz zaciekłej rywalizacji towarzyszyła nam w tej rundzie spora dawka śmiechu. Po wykonaniu zadań uczniowie udali się na poczęstunek przygotowany dzięki wypiekom mam z klasy 6B. 
  Konkurs ostatecznie zakończył się zwycięstwem drużyny ze Szkoły Podstawowej w Grąblewie, II miejsce wywalczyła Szkoła Podstawowa nr 4, a III miejsce Szkoła Podstawowa w Kąkolewie. Trzeba dodać, że rywalizacja była bardzo wyrównana, pozostałe drużyny uplasowały się punktowo tuż za podium. Wszyscy uczestnicy konkursu opuszczali mury naszej szkoły z nagrodą i dyplomem za udział w konkursie. Rozgrywki przebiegły w wesołej i przyjaznej atmosferze.
   
  Zyta Klemenska i Marcelina Floraszek
 • Drużynowe Mistrzostwa Gminy w Tenisie Stołowym

  Drużynowe Mistrzostwa Gminy w Tenisie Stołowym

  W czwartek 25. października 2018 roku odbyły się  Drużynowe Mistrzostwa Gminy w Tenisie Stołowym.

  Reprezentanci z 6 szkół naszej gminy mieli okazję pochwalić się zwoimi umiejętnościami w Szkole Podstawowej w Kąkolewie im. A.Grubby.

  Nasi uczniowie zdobyli I miejsce w kategorii chłopców oraz V miejsce w kategorii dziewcząt.

  Dziękujemy za godne reprezentowanie imienia naszej szkoły i gratulujemy!

   

  /R.Szymkowiak/

 • Akcja szczepienia przeciw wirusowi HPV.

  Akcja szczepienia przeciw wirusowi HPV.

  W czwartek  25.10.2018 r. mury naszej szkoły odwiedził Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego pan Henryk Szymański, by podziękować dziewczynkom z rocznika 2005 za czynny udział w akcji szczepienia przeciw wirusowi HPV. Pan Burmistrz przekazał dziewczynkom piękne ,, Bransoletki – Niezapominajki”, które będą im przypominać o badaniach profilaktycznych.

 • Czytanie fragmentów prozy polskiej z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

  Czytanie fragmentów prozy polskiej z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

  W dniach 25 i 26 października w bibliotece szkolnej odbyło się czytanie fragmentów  prozy polskiej z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.  Zaprezentowane były następujące utwory: legendy „Król kruków” Anny Sójki  oraz „Korale czarownicy” Macieja Leszczyńskiego,  „Drzewo” Łukasza Wierzbickiego,  „ Krzyżacy”  i „ Latarnik” Henryka  Sienkiewicza oraz „Ziele na kraterze” Melchiora Wańkowicza. Do czytania zaproszono pracowników szkoły oraz  zaprzyjaźnionych ze szkołą gości. Byli to: pan dyrektor Piotr Stasiłowicz, pani Barbara Radomska-Witczak, pani Danuta Grzanowska, pani Bożena Iwaszkiewicz, pani Lidia Mańkowska, pani Alina Kasprowiak oraz pan burmistrz Piotr Hojan.

  Uczniowie z uwagą i zaciekawieniem wysłuchali wybranych fragmentów wyżej wymienionych książek. Mamy nadzieję, że dzięki takim spotkaniom uda nam się zachęcić uczniów do czytania książek polskich autorów, w których odnaleźć można nie tylko wspaniałych bohaterów, a przede wszystkim mądrość, która pomaga zrozumieć świat.

  Wszystkim uczestnikom tego wydarzenia bardzo dziękujemy i zapraszamy do biblioteki szkolnej, w której znajduje się wiele ciekawych książek.

  Agnieszka Picheta i Hanna Gruch

 • Konkurs plastyczny „Moja mała ojczyzna”

  Konkurs plastyczny „Moja mała ojczyzna”

  W październiku dla najmłodszych naszych uczniów został zorganizowany i przeprowadzony konkurs plastyczny „Moja mała ojczyzna”, w ramach międzynarodowego projektu „Piękna nasza Polska cała” oraz uczczenia 100 rocznicy odzyskania niepodległości.

  Wpłynęło wiele prac spośród, których komisja wyłoniła najpiękniejsze zgodnie z podanymi kryteriami. Wyniki konkursu oraz wręczenie nagród odbędzie się na apelu w listopadzie. Dziękujemy uczniom, rodzicom i wychowawcom za zaangażowanie i liczny udział.

   

  /D. Dzierla, K. Konieczna/

 • „Biało – czerwoni” – zawody sportowe

  „Biało – czerwoni” – zawody sportowe

  Dnia 16 października 2018 roku w naszej szkole został przeprowadzony konkurs sportowy „Biało – czerwoni”. W ramach międzynarodowego projektu „Piękna nasza Polska cała” oraz uczczenia 100 rocznicy odzyskania niepodległości.

  Trzy drużyny pięcioosobowe stanęły do boju o tytuł najlepszej drużyny sportowej. Uczniowie klas II ubrani w stroje w barwach narodowych zmagali się w różnych konkurencjach m.in. bieg w workach, slalom z zamkniętymi oczami, drużynowe wyszukiwanie cyfr, utrzymanie piłeczki na łyżeczce podczas marszu.

  Celem zawodów było wpajanie zasad zdrowej rywalizacji sportowej, wdrożenie do aktywnego i zdrowego spędzania czasu wolnego, integracja podczas zabaw sportowych oraz edukacja poprzez zabawę.

  Komisja oceniała zarówno dokładność, szybkość, zwinność jak i współpracę w drużynie. Zwyciężyła bezkonkurencyjnie drużyna z klasy II A.

  Podobne zmagania sportowe w najbliższym czasie stoczą również uczniowie ze „Szkoły życia”.

  Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspólną zabawę a zwycięzcą gratulujemy.

   

  /M. Walkowiak, K. Konieczna/

 • Spotkanie z pisarzem panem Łukaszem Wierzbickim.

  Spotkanie z pisarzem panem Łukaszem Wierzbickim.

  Dnia 15 października 2018r. w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie z pisarzem panem Łukaszem Wierzbickim. Do napisania pierwszej książki zainspirowały go opowieści jego dziadka o podróżniku Kazimierzu Nowaku. Tak powstała „Afryka Kazika”. Na dzisiejszym spotkaniu z uczniami klas IV i V      pan Łukasz Wierzbicki opowiadał o swojej ostatniej książce  pt. „Ocean to pikuś”. To historia o Aleksandrze Dobie, pełnym optymizmu i pogody ducha marzycielu, który trzykrotnie, samotnie, kajakiem przepłynął Ocean Atlantycki. Pisarz przywiózł ze sobą oprócz książek wiele rekwizytów, które miały uatrakcyjnić i urozmaicić spotkanie. Barwnie opowiadał o najciekawszych przygodach bohatera - Aleksandra Doby, np. o spotkaniu z wielorybem, rekinem, szarańczą oraz o trudach związanych z czynnościami dnia codziennego. Autor podczas spotkania kilkakrotnie podkreślał, że w  każdym z nas drzemie jakiś talent i ważne jest, żeby go odkryć i śmiało spełniać swoje marzenia. Uczniowie z zapałem i zainteresowaniem słuchali opowieści pisarza. Z chęcią brali udział w scence „wyreżyserowanej” przez pana Łukasza Wierzbickiego. Na koniec spotkania nasz gość wręczył każdemu zakładkę do książki z autografem.

  Informujemy również, że w szkolnej bibliotece są następujące książki Ł. Wierzbickiego:

  • „Afryka Kazika”
  • „Dziadek i niedźwiadek”
  • „Ocean to pikuś”
  • „Machiną przez Chiny”

  Zapraszamy!    

  Biblioteka

 • „Piękna nasza Polska cała”

   „Piękna nasza Polska cała”

  18 października w ramach międzynarodowego projektu: „Piękna nasza Polska cała” oraz uczczenia 100 rocznicy odzyskania niepodległości w świetlicy szkolnej odbył się konkurs : „Kocham Cię Polsko”. Celem konkursu było promowanie postaw patriotycznych dzieci oraz kształtowanie tożsamości narodowej. Zadaniem uczestników  było  rozwiązanie testu składającego się z 18 pytań dotyczących Polski. W konkursie wzięło udział 12 uczniów z klas trzecich wyłonionych przez wychowawcę klasy. Uczestnikom gratulujemy bogatej wiedzy na temat naszego kraju. Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy za udział w konkursie, a zwycięzcy zostaną nagrodzeni podczas uroczystego apelu, który odbędzie się 9 listopada.

  /Ewa Adamczak/

 • Podsumowanie Kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”

  Podsumowanie Kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”

  W maju i czerwcu 2018 r. realizowaliśmy w naszej szkole działania w ramach Ogólnopolskiej Kampanii Profilaktycznej „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. W tym czasie w klasach 4-7 zostały przeprowadzone zajęcia profilaktyczne n/t uzależnienia od komputera, smartfonu, internetu. W klasach młodszych wychowawcy podejmowali tematy związane z uzależnieniami podczas lekcji. W ramach kampanii uczniowie mogli wziąć udział w konkursie plastyczno-literackim, którego tematem było przedstawienie siebie.

  Napłynęło wiele prac, spośród których dwie zostały wyróżnione: praca literacka Martyny Serwy z kl. 6d oraz praca plastyczna Matyldy Krupy z kl. 6a. Opiekunką Martyny była p. Mirosława Włodarkiewicz, a Matyldy – p. Iwona Wasik. Całość kampanii realizowała w szkole pedagog, p. Lidia Mańkowska.

  10 października 2018 r. Laureatki Konkursu wraz z Dyrektorem Szkoły, p. Piotrem Stasiłowiczem oraz Pedagogiem, p. Lidią Mańkowską zostali zaproszeni przez p. Naczelnik Wydziału Profilaktyki Alkoholowej i Narkotykowej UM w Grodzisku Wielkopolskim, Ilonę Nowak-Białek na spotkanie podsumowujące całość Kampanii. W spotkaniu uczestniczyli też Zastępca Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego, p. Piotr Hojan, Komendant Powiatowy Policji w Grodzisku Wielkopolskim podinsp. Roma Figaszewska, policjantka z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej i Wykroczeń mł.asp. Anna Jóśkowiak oraz uczniowie, dyrektorzy i pedagodzy szkół podstawowych z naszej gminy. W czasie spotkania omówiono i podsumowano działania Kampanii oraz wręczono nagrody laureatom konkursu.

  /L. Mańkowska/

 • Czwartoklasiści oficjalnie zostali SZTUBAKAMI

  Czwartoklasiści oficjalnie zostali SZTUBAKAMI

  Jak co roku w naszej szkole, tak i poniedziałek 8 października odbyło się uroczyste przyjęcie czwartoklasistów do grupy wiekowej klas IV-V, która od lat nazywana jest symbolicznie „Sztubacy”.

  Opiekunka grupy wiekowej zaprosiła do wspólnej zabawy wychowawców wraz z ich nowymi podopiecznymi. Uczniowie mieli okazję wykazać się wiedzą o szkole w quizie sprawdzającym znajomość pracowników Jedynki, zasad tu panujących, a także samego budynku. Klasy reprezentowali przewodniczący wraz z zastępcami.

  Kolejnym punktem był konkurs wiedzy ogólnej. Tu już burze mózgów odbywały się w całym zespole klasowym. Każda klasa wybierała 3 spośród 6 dostępnych kategorii pytań (matematyka, przyroda, historia, język polski, język angielski, język niemiecki).

  Czwartoklasiści byli solidnie przygotowani. Nie było zadania, które sprawiłoby im trudności.

  W trakcie całej uroczystości mali artyści w 3-osobowych grupach tworzyli portrety swoich nowych wychowawczyń. Powstałe dzieła każda z Pań otrzymała na pamiątkę.

  Na zakończenie wszyscy powtórzyli słowa przysięgi czwartoklasisty:

   

  Ja czwartoklasista!

   

  Ślubuję uroczyście

  - okazywać szacunek wychowawcom, nauczycielom

  i wszystkim pracownikom szkoły;

  - być dobrym uczniem i kolegą;

  - uczciwie spełniać obowiązki uczniowskie;

  - szanować pracę innych ludzi oraz wspólne dobro;

  - nie czynić nic co mogłoby splamić imię Szkoły.

  Podczas tej uroczystości obecny był z nami również Pan Dyrektor - Piotr Stasiłowiczm który na zakończenie wręczył pamiątke dyplomy oraz drobne upominki ufundowane przez Radę Rodziców.

  Przed rozejściem się do klas wykonano pamiątkowe grupowe zdjęcia.

   

  Zapraszamy do oglądania zdjęć w albumie fotograficznym.

  /I. Nowak/

   

 • Pokaż, że pamiętasz o Powstańcach Warszawskich!

  Pokaż, że pamiętasz o Powstańcach Warszawskich!


  W minionym tygodniu uczniowie czterech (8A, 8B, 6A, 6B) klas naszej szkoły wzięli udział w akcji pisania kartek dla Powstańców Warszawskich zorganizowanej w ramach ogólnopolskiej kampanii BohaterOn, ma ona na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im bezpłatnych kartek dystrybuowanych na terenie całego kraju. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną. Nazwa akcji stanowi połączenie dwóch słów - polskiego bohater oraz angielskiego ON, czyli włączyć. Angielskie ON dosłownie włącza historię bohatera - film albo prezentację, na komputerze, w telewizji bądź na tablecie. Nazwa ma również sygnalizować chęć włączenia do świadomości społecznej indywidualnych historii Powstańców poprzez nowoczesny patriotyzm.

  Więcej na stronie: www.bohateronwtwojejszkole.pl

  /Z.Klemenska/

  Pokaż, że pamiętasz o Powstańcach Warszawskich! - Obrazek 1

 • Pasowanie na ucznia

  Pasowanie na ucznia

  Ten  słoneczny  jesienny  poranek  należał  do  naszych  pierwszoklasistów.

  W  sobotę  6  października  2018r., w  Szkole  Podstawowej  nr  1  im. Polskich  Olimpijczyków,  w  Grodzisku  Wlkp. odbyła  się  uroczystość  PASOWANIA  NA  UCZNIA    72  pierwszoklasistów.

  Na  tę  okazję, oprócz  głównych  bohaterów  przybyli  ich  Rodzice, Burmistrz  Miasta  i Gminy  Grodzisk Wlkp. pan  Henryk  Szymański, Przewodniczący Rady  Miejskiej  pan Marek  Kinecki  , Dyrektor CUW  pan  Rafał  Sikorski   oraz   przedstawicielka Rady Miejskiej pani Danuta Grzanowska.

  W  pierwszej  części  uroczystości  dzieci odgadywały zagadki, poprzez które  wykazywały  się wiedzą  społeczno-przyrodniczą,  oraz  umiejętnościami  matematycznymi  i wokalno-tanecznymi .W  nagrodę za poprawne  odpowiedzi  otrzymały  3  sprawności  z  emblematami : sówki, nutki  oraz  pszczółki.

  Następnie  pierwszoklasiści  złożyli  ślubowanie  na  Sztandar  Szkoły. Nadszedł  w końcu uroczysty moment pasowania, którego dokonał symbolicznym  ołówkiem  Dyrektor   Szkoły  pan  Piotr  Stasiłowicz.  Dzieci  otrzymały także  pamiątkowe  dyplomy, birety  oraz  legitymacje  szkolne.

  Na  koniec  uroczystości  pan  Burmistrz  pogratulował  uczniom  wspaniałego  występu  oraz  podziękował  nauczycielom za przygotowanie   ich   do  tak  ważnej  pierwszej  uroczystości  szkolnej . Obdarował także wszystkie  dzieci  wspaniałymi prezentami.

  Każdy  z  pierwszoklasistów  otrzymał   długopis z pamiątkowym wpisem,  znaczek- pins  z  herbem  Grodziska, kolorowy  worek  z  bidonem  oraz  czekoladę .

  Wszyscy  Goście, Dyrekcja  Szkoły  oraz  nauczyciele  życzyli  pierwszakom  wielu  sukcesów, dużo  przyjaciół  oraz  wspaniałego  samopoczucia  w  murach  naszej  szkoły.

 • Kampania wyborcza do Samorządu Uczniowskiego

  Kampania wyborcza do Samorządu Uczniowskiego

  W piątek 05.10.18r. w naszej szkole odbyła się prezentacja kandydatów do Samorządu Uczniowskiego. Jedenastu uczniów, przedstawicieli klas VI-VIII, zaprezentowało swoje programy wyborcze, a następnie wystąpiło z krótkim programem artystycznym w obecności społeczności uczniowskiej.

  LISTA KANDYDATÓW DO SU W ROKU SZKOLNYM 2018/2019:

  1. DAVID ONOH, KL. 6A

  2. BARTOSZ IWASZKIEWICZ, KL. 6B

  3. JULIA STEFAŃSKA, KL. 6C

  4. RADOSŁAW LASOCKI, KL. 6D

  5. MARTA KORBANEK, KL. 6E

  6. MIKOŁAJ PASZYWIAT, KL. 7A

  7. KACPER BREMBOR, KL. 7B

  8. LAURA ŚMIESZEK, KL. 8A

  9. ROBERT PIOSZYK, KL. 8B

  10.JULIA SŁABA, KL.8C

  11.VLADYSLAV ANISIMOW, KL.8D

   

  Wybory do Samorządu Uczniowskiego odbędą się 8 i 9 października. 

  Życzymy powodzenia kandydatom, a następnie owocnej współpracy w Zarządzie SU.

   

  Zapraszamy do oglądania zdjęć w albumie fotograficznym.

  /I.Nowak/

 • „Piękna nasza Polska cała”

   „Piękna nasza Polska cała”

   

  Nasza szkoła w roku szkolnym 2018/2019 bierze udział w międzynarodowym projekcie edukacyjnym „Piękna nasza Polska cała”, który jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków – 100 rocznicę odzyskania niepodległości. Projekt ma na celu kształcenie postaw patriotycznych u najmłodszych oraz tożsamości narodowej. Uwrażliwienie na piękno, folklor oraz tradycje Polski. W ramach projektu uczniowie naszej szkoły będą realizować różne zadania.

  Pierwsze zadanie zostało już zrealizowane 13.09.2018r. przez uczniów oddziałów „Szkoły Życia” oraz klasy 3c. Uczniowie z pomocą Pana woźnego zasadzili przed szkołą „Drzewo Pamięci” jako symbol życia i wolności. Miejmy nadzieję, że będzie rosło kolejne 100 lat.

  /K. Konieczna/

   „Piękna nasza Polska cała” - Obrazek 1

 • Zaproszenie do Orkiestry

  Zaproszenie do Orkiestry

  W poniedziałek 24.września 2018r. uczniowie naszej szkoły mieli okazję obejrzeć występ

  Grodziskiej Orkiestry Dętej im.Stanisława Słowińskiego. Pani Monika Kubale zachęcała młodzież

  do wstąpienia w szeregi orkiestry.  Była to zarazem okazja do przypomnienia sobie typów instrumentów,

  a nawet do przetestowania swoich sił jako członka orkiestry.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym.

                                       Zaproszenie do Orkiestry - Obrazek 1
   

strona: