• WOLONTARIAT MOSTEM INTEGRACJI MIĘDZYPOKOLENIOWEJ – JAK NIE MY, TO KTO ?

• WOLONTARIAT MOSTEM INTEGRACJI MIĘDZYPOKOLENIOWEJ – JAK NIE MY, TO KTO - PROJEKT  ŁĄCZĄCY POKOLENIA

Projekt realizuje Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych im. Jana Pawła II w Grodzisku Wielkopolskimi jest on dofinansowany przez Gminę Grodzisk Wielkopolski. Partnerami w projekcie jest Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Szkoła Podstawowa nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Grodzisku Wielkopolskim.

Do projektu zaproszone są osoby 60+ rekrutujące się z grup działających na terenie Gminnego Centrum Pomocy Środowiskowej w Grodzisku Wielkopolskim. Do działań ŁĄCZĄCYCH  POKOLENIA  zaproszeni są też uczniowie  Szkoły Podstawowej nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Grodzisku Wielkopolskim.

W ramach projektu odbędą się:

• warsztaty  edukacyjno-profilaktyczne Jestem CUDem, realizowane w ramach  GRODZISKIEJ  AKADEMII  WOLONTARIATU MIĘDZYPOKOLENIOWEGO;
          • konkurs  literacki: NASZE BAJKI DLA MALUCHA,

z  tematem  ŻYCZLIWOŚĆ MIĘDZYPOKOLENIOWA,

• współpraca dwóch grup wolontariatu (senioralnego i szkolnego), w ramach działań pt. WOLONTARIAT NA START,
          • cykl warsztatów plastycznych dla seniorów,
          • konkurs plastyczny na ilustracje do opracowanych bajek.

Z realizacji  projektu będzie przygotowana prezentacja multimedialna, a efekty konkursu literackiego i plastycznego zostaną zaprezentowane w formie książeczki z bajkami dla małego odbiorcy.

W związku z sytuacją epidemiologiczną działania będą realizowane zgodnie z bieżącymi wymogami sanitarnymi. Projekt jest  realizowany do końca 2021 roku.

Koordynator szkolny: Anna Łeske-Jackowska

Nauczyciele biorący udział w projekcie: Daria Dzierla, Marcelina Floraszek, Iwona Kaczmarek,  Lidia Mańkowska, Aleksandra Żółtowska.