Projekt- „Matematyka – wstęp do kariery wynalazcy”
W październiku 2020 r. nasza szkoła, wraz z innymi szkołami gminy Grodzisk Wielkopolski przystąpiła do projektu pt. „Matematyka – wstęp do kariery wynalazcy”. Korzystamy ze wsparcia edukacyjnego Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. W programie biorą udział klasy czwarte których zadaniem jest zdobywanie kolejnych umiejętności matematycznych na platformie internetowej zeszyt.online.
Piątkowe, muzyczne przerwy🎧🎼🎹
Redakcja szkolnego radia przygotowała dla społeczności uczniowskiej kolejną audycję, w której oprócz piosenek pojawiły się także szkolne ogłoszenia!
Zapraszamy do wysłuchania audycji: https://tiny.pl/7lvkz
Pasowanie w klasie 1a
Dziś do społeczności uczniowskiej dołączyły pierwszaki z klasy 1a.
2
Bieg dla Reni
W niedzielny poranek nauczyciele oraz uczniowie naszej Jedynki wzięli udział w biegu zorganiowinym przez Panią Dorotę Przybysz oraz Grodziski Klub Biegacza. Sport to zdrowie, ale nam przyświecał także inny cel - ogromna chęć przekazania wsparcia naszej koleżance z pracy oraz wyjątkowej nauczycielce - Renacie Bosackiej.
Spotkanie z muzyką - Autoprezentacja muzycznego talentu: OLIWIA ROSZAK - SKRZYPCE
W czwartek 1-go października w ramach obchodów Miedzynarodowego Dnia Muzyki, a zarazem inaugurując cykliczne spotkania z muzyką - gościliśmy koleżankę OLIWIĘ ROSZAK, uczennicę klasy 8b. Oliwia od 7 lat udoskonala swoją grę na skrzypcach. Inspiracją w jej muzycznym wyborze była starsza koleżanka PATRYCJA KUBALE, która kiedyś (tak jak Oliwia teraz) była gościem w klasie u młodszych uczniów. Oliwia zafascynowana grą na skrzypcach rozpoczęła naukę na tym instrumencie pod opieką właśnie PATRYCJI. Od 4 lat Oliwia uczy się w szkole muzycznej w Nowym Tomyślu. Podczas naszego spotkania pokazała nam i opowiedziała, jak są zbudowane skrzypce oraz zagrała kilka utworów.
Matematyczne zmagania
2 października 2020 r. uczniowie klasy 3 B obchodzili ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA. W tym dniu ludzie z całego świata uświadamiają innym, że znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym. Pokazują, że można uczyć się jej z przyjemnością, a jej znajomość owocuje. Nasi uczniowie aktywnie brali udział w przygotowanych zabawach m. in. Piramida, Okrągłe Domino, Kaboom czy Diamenty. W ten sposób mogli sobie przypomnieć tabliczkę mnożenia w przyjemny i niecodzienny sposób. Najważniejszą jednak częścią tego dnia był "egzamin". Każda osoba, która prawidłowo rozwiązała 5 przypadkowych losów otrzymała dyplom MISTRZA tabliczki mnożenia. Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły wiele pozytywnych emocji, wspólna zabawa zachęciła ich do dalszej nauki, a matematyczne święto zostanie im na długo w pamięci. Wszystkim serdecznie
Pasowanie na ucznia
2 października 42 pierwszoklasistów z klas 1b i 1c zostało pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. Panie Dyrektor wielkim ołówkiem pasowała każdego ucznia. Gotowe, odświętnie ubrane i bardzo przejęte pierwszaki, zostały przyjęte do grona społeczności szkolnej. Dzieci otrzymały legitymacje szkolne, dyplomy oraz upominki od Pana Burmistrza Piotra Hojana. Ta szkolna uroczystość dostarczyła uczniom niezapomnianych przeżyć, nauczycielom dumy i radości z nowo przyjętych uczniów.
Zaproszenie do biblioteki
Z okazji Miesiąca Bibliotek Szkolnych organizujemy w naszej bibliotece loterię dla czytelników. W każdy wtorek października, uczniowie wypożyczający książki będą mogli wziąć udział w losowaniu drobnych niespodzianek.
Zachęcamy wszystkich do czytania książek .
Zapraszamy do szkolnej biblioteki.
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,
jaką sobie ludzkość wymyśliła”
Wisława Szymborska
29 września obchodziliśmy Dzień Głośnego Czytania, ogłoszony przez Polską Izbę Książki po raz pierwszy w 2001 roku. Patronką tego wydarzenia została Joanna Porazińska, autorka książek dla dzieci i młodzieży, która urodziła się właśnie 29 września w 1888 r. O zaletach głośnego czytania można by długo mówić...Dzięki czytaniu zawsze się czegoś uczymy , każda książka jest skarbnicą wiedzy ,poszerza słownictwo i usprawnia pamięć oraz rozwija wyobraźnię. Natomiast głośne czytanie dodatkowo jeszcze buduje więzi międzyludzkie .W tym dniu nauczyciele, wychowawcy, panie ze świetlicy szkolnej oraz starsi uczniowie czytali na głos w czasie lekcji fragmenty wybranej książki. Również w bibliotece szkolnej można było posłuchać „ Mitów dla dzieci” napisanych przez Grzegorza Kasdepke. Wszystkim nauczyc
Międzynarodowy Dzień Muzyki
"Muzyka to najlepszy język do poruszenia serc ludzi na całym świecie" . - Jimmy Page
Międzynarodowy Dzień Muzyki obchodzony jest od 45 lat zawsze 1 października. Tego dnia uczniowie naszej szkoły (tworzący redakcję szkolnego radia) wraz z nauczycielami p. Marceliną Floraszek i Moniką Wielgosz przygotowali dla społeczności uczniowskiej miniaudycję radiową połączoną z listą przebojów. Głosowanie odbywało się na czterech szczeblach: kl. 1-3, kl. 4-6, kl. 7-8 oraz Grono Nauczycielskie. Było to przyjemne urozmaicenie dużej przerwy.
Mistrzostwa Dzieci i Młodzieży w sztafetowych biegach przełajowych
Dnia 16.09.2020 r w Kąkolewie odbyły się Mistrzostwa Dzieci i Młodzieży w sztafetowych biegach przełajowych- gmina. Nasi uczniowie biegali w kategorii młodsi - dziewczynki i chłopcy oraz starsi - dziewczyny i chłopcy.
Wszystkie drużyny zdobyły pierwsze miejsca.
BRAWO !!!!
Drużyny w składzie - dziewczynki młodsze:
Noc Zawodowców
Noc Zawodowców to inicjatywa, która od 3 lat gości w Wielkopolsce i z entuzjazmem wpisała sięw przestrzeń wielkopolskiego środowiska szkół kształcących w zawodach i pracodawców, będąc jednym z najważniejszych wydarzeń Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnegoi Zawodowego w Poznaniu - jednostki organizacyjnej Samorządu Województwa Wielkopolskiego.Celem przedsięwzięcia jest promocja szkolnictwa branżowego i technicznego, jako szkolnictwa pozytywnego wyboru.Tegoroczna Noc Zawodowców 2020 Edycja 3.0 Wielkopolska w sieci zawodów to wydarzenieon-line, które angażuje młodzież ostatnich klas szkół podstawowych, ich rodziców, pracodawców, rzemieślników, doradców zawodowych, nauczycieli kształcących w zawodach oraz wszystkich, których interesuje tematyka związana z edukacją i rynkiem pracy.Samorząd Województwa Wielkopolskiego wraz z Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodow
Ubezpieczenie
Szanowni Państwo,
Przedstawiamy Państwu propozycje ubezpieczenia szkolnego NNW na rok 2020/2021. Jednocześnie informujemy, że szkoła nie będzie organizować grupowego ubezpieczenia na dotychczasowych warunkach. Ubezpieczenie dziecka jest sprawą indywidualną każdego rodzica. W razie problemów z dokonaniem ubezpieczenia służymy pomocą. Obecna polisa ubezpieczeniowa wygasa 30 września. Do tego czasu należałoby ubezpieczyć dziecko na nowych warunkach.
Międzynarodowy Dzień Kropki
Drodzy uczniowie i nauczyciele, przypominamy, że 15 września (wtorek) obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki. Święto to stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania wyobraźni dzieci, młodzieży i dorosłych.
A wszystko rozpoczęło się w 2003 roku, kiedy Peter H. Reynolds wydał książkę dla dzieci „The Dot” (czyli “Kropka”), w której opowiedziana została historia małej Vashtii. Nieśmiała dziewczynka, dzięki mądrej nauczycielce od plastyki, uwierzyła w siebie i poznała swój talent, inspirując tysiące nauczycieli do działania i celebrowania Dnia Kropki.
Nawigacja
Godziny dzwonków
Poniedziałek 03.02.2025Galeria zdjęć
brak danychLiczba wizyt
liczba odwiedzin: 2754381