Drużynowe Mistrzostwa Gminy w Tenisie Stołowym
W czwartek 25. października 2018 roku odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Gminy w Tenisie Stołowym.
Reprezentanci z 6 szkół naszej gminy mieli okazję pochwalić się zwoimi umiejętnościami w Szkole Podstawowej w Kąkolewie im. A.Grubby.
Nasi uczniowie zdobyli I miejsce w kategorii chłopców oraz V miejsce w kategorii dziewcząt.
Akcja szczepienia przeciw wirusowi HPV.
W czwartek 25.10.2018 r. mury naszej szkoły odwiedził Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego pan Henryk Szymański, by podziękować dziewczynkom z rocznika 2005 za czynny udział w akcji szczepienia przeciw wirusowi HPV. Pan Burmistrz przekazał dziewczynkom piękne ,, Bransoletki – Niezapominajki”, które będą im przypominać o badaniach profilaktycznych.
Czytanie fragmentów prozy polskiej z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
W dniach 25 i 26 października w bibliotece szkolnej odbyło się czytanie fragmentów prozy polskiej z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Zaprezentowane były następujące utwory: legendy „Król kruków” Anny Sójki oraz „Korale czarownicy” Macieja Leszczyńskiego, „Drzewo” Łukasza Wierzbickiego, „ Krzyżacy” i „ Latarnik” Henryka Sienkiewicza oraz „Ziele na kraterze” Melchiora Wańkowicza. Do czytania zaproszono pracowników szkoły oraz zaprzyjaźnionych ze szkołą gości. Byli to: pan dyrektor Piotr Stasiłowicz, pani Barbara Radomska-Witczak, pani Danuta Grzanowska, pani Bożena Iwaszkiewicz, pani Lidia Mańkowska, pani Alina Kasprowiak oraz pan burmistrz Piotr Hojan.
Konkurs plastyczny „Moja mała ojczyzna”
W październiku dla najmłodszych naszych uczniów został zorganizowany i przeprowadzony konkurs plastyczny „Moja mała ojczyzna”, w ramach międzynarodowego projektu „Piękna nasza Polska cała” oraz uczczenia 100 rocznicy odzyskania niepodległości.
Wpłynęło wiele prac spośród, których komisja wyłoniła najpiękniejsze zgodnie z podanymi kryteriami. Wyniki konkursu oraz wręczenie nagród odbędzie się na apelu w listopadzie. Dziękujemy uczniom, rodzicom i wychowawcom za zaangażowanie i liczny udział.
„Biało – czerwoni” – zawody sportowe
Dnia 16 października 2018 roku w naszej szkole został przeprowadzony konkurs sportowy „Biało – czerwoni”. W ramach międzynarodowego projektu „Piękna nasza Polska cała” oraz uczczenia 100 rocznicy odzyskania niepodległości.
Trzy drużyny pięcioosobowe stanęły do boju o tytuł najlepszej drużyny sportowej. Uczniowie klas II ubrani w stroje w barwach narodowych zmagali się w różnych konkurencjach m.in. bieg w workach, slalom z zamkniętymi oczami, drużynowe wyszukiwanie cyfr, utrzymanie piłeczki na łyżeczce podczas marszu.
Spotkanie z pisarzem panem Łukaszem Wierzbickim.
Dnia 15 października 2018r. w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie z pisarzem panem Łukaszem Wierzbickim. Do napisania pierwszej książki zainspirowały go opowieści jego dziadka o podróżniku Kazimierzu Nowaku. Tak powstała „Afryka Kazika”. Na dzisiejszym spotkaniu z uczniami klas IV i V pan Łukasz Wierzbicki opowiadał o swojej ostatniej książce pt. „Ocean to pikuś”. To historia o Aleksandrze Dobie, pełnym optymizmu i pogody ducha marzycielu, który trzykrotnie, samotnie, kajakiem przepłynął Ocean Atlantycki. Pisarz przywiózł ze sobą oprócz książek wiele rekwizytów, które miały uatrakcyjnić i urozmaicić spotkanie. Barwnie opowiadał o najciekawszych przygodach bohatera - Aleksandra Doby, np. o spotkaniu z wielorybem, rekinem, szarańczą oraz o trudach związanych z czynnościami dnia codziennego. Autor podczas spotkania kilkakrotnie podkreślał, że w każdym z nas drzemie jakiś talent
„Piękna nasza Polska cała”
18 października w ramach międzynarodowego projektu: „Piękna nasza Polska cała” oraz uczczenia 100 rocznicy odzyskania niepodległości w świetlicy szkolnej odbył się konkurs: „Kocham Cię Polsko”. Celem konkursu było promowanie postaw patriotycznych dzieci oraz kształtowanie tożsamości narodowej. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu składającego się z 18 pytań dotyczących Polski. W konkursie wzięło udział 12 uczniów z klas trzecich wyłonionych przez wychowawcę klasy. Uczestnikom gratulujemy bogatej wiedzy na temat naszego kraju. Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy za udział w konkursie, a zwycięzcy zostaną nagrodzeni podczas uroczystego apelu, który odbędzie się 9 listopada.
Podsumowanie Kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”
W maju i czerwcu 2018 r. realizowaliśmy w naszej szkole działania w ramach Ogólnopolskiej Kampanii Profilaktycznej „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. W tym czasie w klasach 4-7 zostały przeprowadzone zajęcia profilaktyczne n/t uzależnienia od komputera, smartfonu, internetu. W klasach młodszych wychowawcy podejmowali tematy związane z uzależnieniami podczas lekcji. W ramach kampanii uczniowie mogli wziąć udział w konkursie plastyczno-literackim, którego tematem było przedstawienie siebie.
Czwartoklasiści oficjalnie zostali SZTUBAKAMI
Jak co roku w naszej szkole, tak i poniedziałek 8 października odbyło się uroczyste przyjęcie czwartoklasistów do grupy wiekowej klas IV-V, która od lat nazywana jest symbolicznie „Sztubacy”.
Opiekunka grupy wiekowej zaprosiła do wspólnej zabawy wychowawców wraz z ich nowymi podopiecznymi. Uczniowie mieli okazję wykazać się wiedzą o szkole w quizie sprawdzającym znajomość pracowników Jedynki, zasad tu panujących, a także samego budynku. Klasy reprezentowali przewodniczący wraz z zastępcami.
Pokaż, że pamiętasz o Powstańcach Warszawskich!
W minionym tygodniu uczniowie czterech (8A, 8B, 6A, 6B) klas naszej szkoły wzięli udział w akcji pisania kartek dla Powstańców Warszawskich zorganizowanej w ramach ogólnopolskiej kampanii BohaterOn, ma ona na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im bezpłatnych kartek dystrybuowanych na terenie całego kraju. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną. Nazwa akcji stanowi połączenie dwóch słów - polskiego bohater oraz angielskiego ON, czyli włączyć. Angielskie ON dosłownie włącza historię bohatera - film albo prezentację, na komputerze, w telewizji bądź na tablecie. Nazwa ma również sygnalizować chęć włączenia do świadomości społecznej indywidualnych historii Powstańców poprzez nowoczesny patriotyzm.
Pasowanie na ucznia
Ten słoneczny jesienny poranek należał do naszych pierwszoklasistów.
W sobotę 6 października 2018r., w Szkole Podstawowej nr 1 im. Polskich Olimpijczyków, w Grodzisku Wlkp. odbyła się uroczystość PASOWANIA NA UCZNIA 72 pierwszoklasistów.
Na tę okazję, oprócz głównych bohaterów przybyli ich Rodzice, Burmistrz Miasta i Gminy Grodzisk Wlkp. pan Henryk Szymański, Przewodniczący Rady Miejskiej pan Marek Kinecki, Dyrektor CUW pan Rafał Sikorski oraz przedstawicielka Rady Miejskiej pani Danuta Grzanowska.
Kampania wyborcza do Samorządu Uczniowskiego
W piątek 05.10.18r. w naszej szkole odbyła się prezentacja kandydatów do Samorządu Uczniowskiego. Jedenastu uczniów, przedstawicieli klas VI-VIII, zaprezentowało swoje programy wyborcze, a następnie wystąpiło z krótkim programem artystycznym w obecności społeczności uczniowskiej.
LISTA KANDYDATÓW DO SU W ROKU SZKOLNYM 2018/2019:
„Piękna nasza Polska cała”
Nasza szkoła w roku szkolnym 2018/2019 bierze udział w międzynarodowym projekcie edukacyjnym „Piękna nasza Polska cała”, który jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków – 100 rocznicę odzyskania niepodległości. Projekt ma na celu kształcenie postaw patriotycznych u najmłodszych oraz tożsamości narodowej. Uwrażliwienie na piękno, folklor oraz tradycje Polski. W ramach projektu uczniowie naszej szkoły będą realizować różne zadania.
Zaproszenie do Orkiestry
W poniedziałek 24 września 2018r. uczniowie naszej szkoły mieli okazję obejrzeć występ
Grodziskiej Orkiestry Dętej im.Stanisława Słowińskiego. Pani Monika Kubale zachęcała młodzież
do wstąpienia w szeregi orkiestry. Była to zarazem okazja do przypomnienia sobie typów instrumentów,
a nawet do przetestowania swoich sił jako członka orkiestry.
INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2018/2019
W poniedziałek 3 września 2018 roku rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny w murach grodziskiej Jedynki.
Tradycyjnie uczniowie wszystkich klas spotkali się, na swoich poziomach, ze swoimi nauczycielami, aby uroczyście zainaugurować rozpoczęcie nauki.
Ten dzień zapisał się szczególnie na kartach historii ponieważ ponieważ urząd Dyrektora Szkoły objął Pan Piotr Stasiłowicz. Przedstawiciele Społeczności Uczniowskiej symbolicznie powitali Pana Dyrektora i wręczyli upominek. Wsparciem będą dwie panie wicedyrektor, pani Iwona Wasik oraz pani Agata Paszywiat.
Witamy w szkole Pierwszoklasistów!
Z radością powitaliśmy w szkole 72 uczniów klas pierwszych, którzy na uroczystej inauguracji roku szkolnego przybyli wraz ze swoimi rodzicami, aby rozpocząć naukę w naszej szkole. Wychowawczyniami klas pierwszych będą:
1A mgr Beata Jankowska, 1B mgr Grażyna Matuszewska, 1C mgr Hanna Silska.
POŻEGNANIE PANI DYREKTOR BARBARY RADOMSKIEJ-WITCZAK
W piątek 22 czerwca społeczność uczniowska, przedstawiciele Rady Rodziców oraz Burmistrz Grodziska Wlkp. z Przewodniczącym Rady Miejskiej Markiem Kineckim pożegnali przechodzącą na emeryturę Panią Barbarę Radomską-Witczak, która przez 27 lat pełniła funkcję dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 im. Polskich Olimpijczyków .
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018
W piątek 22 czerwca 2018 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018.
Podczas apeli w grupach wiekowych podsumowano całoroczną pracę i nagrodzono sukcesy uczniów. Tradycyjnie pani dyrektor Barbara Radomska –Witczak przypomniała najważniejsze sukcesy naszych uczniów.
Wraz z wychowawcami Pani Dyrektor wręczyła wyróżnienia:
Nawigacja
Godziny dzwonków
Poniedziałek 03.02.2025Galeria zdjęć
brak danychLiczba wizyt
liczba odwiedzin: 2754890