Strona główna
Koncert muzyczny w Poznańskiej Filharmonii
"Tańce nie do tańca"-pod takim hasłem odbył się kolejny koncert muzyczny w Poznańskiej Filharmonii. Za pulpitem dyrygenckim stanął młody,
niezwykle utalentowany dyrygent Jurek Dybał, który z wykształcenia jest kontrabasistą.
Program koncertu był urozmaicony: najpierw zabrzmiały "Trzy utwory w dawnym stylu" Krzysztofa Pendereckiego.
Przedszkolaki w szkole.
W lutym szkoła w ramach współpracy z przedszkolem zorganizowała wspólne lekcje dzieci, które od września 2013 rozpoczną naukę w szkole jako 7 latki lub jako 6 latki. Zajęcia takie mają na celu pokazanie dzieciom, że szkoła jest atrakcyjna i przyjazna dla dzieci. Przedszkolaki brały udział
Zabawa walentynkowa
W czwartek 7. lutego uczniowie naszej szkoły świętowali Walentynki. Tradycyjnie odbyły się zabawy taneczne w każdej grupie wiekowej.
Od rana na baliku karnawałowym bawili się kolorowi przebierańcy z klas I-III.
Można było w ten dzień spotkać słynne postaci z książek, księżniczki, superbohaterów, sportowców itp.
Jasełkowo-kolędowy wieczór w CK Rondo
Na zakończenie okresu kolędowego, w sali widowiskowej CK Rondo odbył się spektakl jasełkowy
w wykonaniu Grupy Teatralnej ARLEKIN.Wspaniałym uzupełnieniem przedstawienia był koncert kolęd
i pieśni świątecznych w wykonaniu chórów: KANTYLENA ze Szkoły Podstawowej Nr 1
i Liceum Ogólnokształcącego w Grodzisku Wlkp. oraz solistów, przygotowanych i poprowadzonych
przez Panią Renatę Bosacką.
Kolęduje Tobie moje serce
Od samego patrzenia na dziadka i babcię,
rośnie wiara i nadzieja,
że istnieje miłość na świeci
i że żyć może się udać.
Babcia i dziadek są dowodem na to,
że warto żyć, cokolwiek by się wokół działo.
W czwartkowe popołudnie w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyło się wyjątkowe spotkanie-spotkanie trzech pokoleń.
SP1 dla WOŚP
Dnia 13 stycznia szkoła jak co roku wzięła udział w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W CK RONDO prezentowały sie zespoły taneczne: JEDYNKA- pod kierunkiem Iwony Wasik i MAŁA JEDYNECZKA pod kierunkiem Aliny Gęsikiewicz, oraz ZASPÓŁ FLAŻOLETOWY pod kierunkiem Ewy Kąckiej. Zespół JEDYNKA występował również na finale WOŚ w Ptaszkowie.
Karnawał, karnawał
W sobotę 12 stycznia rozpoczęły się oczekiwane ferie zimowe. Tego dnia grupa uczniów naszej szkoły pod opieką
p.Renaty Bosackiej wyjechała do filharmonii w Poznaniu, gdzie uczestniczyła w koncercie muzycznym
pt. "Karnawał, karnawał". Głównym bohaterem koncertu była trąbka. Przed zgromadzoną publicznością
wystąpił Jeroen Berwaerts, wybitny belgijski trębacz przez wiele lat związany z legendarnym zespołem Canadian Brass.
Koncert uczniów naszej szkoły
7 stycznia odbyło się Spotkanie Noworoczne nauczycieli gminy Grodzisk Wlkp. zrzeszonych
w Związku Nauczycielstwa Polskiego. Uczniowie naszej szkoły wspólnie z uczniami grodziskiego
Liceum Ogólnokształcącego pod opieką p.Renaty Bosackiej przygotowali koncert.Przed licznie zgromadzoną publicznością zaprezentował się szkolny chór,który zaśpiewał piosenkę Jedynka
oraz kilka kolęd i pastorałek. Partie solowe zaśpiewały: Ula Frąckowiak, Klaudia Kolasa i Zosia Kaczmarek.
Swoje umiejętności w grze na fortepianie zaprezentował Konstanty Kinecki,uczeń szkoły muzycznej, który zagrał
kilka utworów i akompaniował chórowi. Dominka Matysiak wspólnie z dziewczętami z liceum zagrała kilka kolęd
na flecie. Podczas prezentacji nie mogło zabraknąć kolęd granych na flażoletach przez uczennice klasy 3 i 4.
Wigilia klasowa
"Są historie cichej dobroci i przyjaźni.
Tworzą je mali, zwyczajni ludzieze Szkoły Podst. nr 1 im.Polskich Olimpijczyków w Grodzisku Wlkp".
Uczniowie klasy 3e wraz z rodzicami i wychowawczynią postanowili przeżyć wigilię klasową z koleżanką przebywającą w Domu dziecka w Bodzewie koło Gostynia.
Święta w Jedynce
Piątek 21. grudnia był dniem uroczystym. Plan zajęć w tym dniu był świąteczny. Klasy przeżywały swoje wigilie,
w czasie których uczniowie w swoim szkolnym rodzinnym gronie wraz z wychowawcą mieli okazję złożyć sobie
świąteczne życzenia, podzielić się opłatkami, czy też opowiedzieć o tradycjach rodzinnych.
Następnie w salach gimnastycznych odbyło się śpiewanie kolęd. Każda z klas przygotowała wcześniej wylosowaną kolędę,
czy też pastorałkę. Każda z klas wprowadziła wyjątkowy akcent to każdego występu, były przebrania, gadżety związane
ścisle ze słowami, a także własny akompaniament.
W ten dzień każdy czuł w szkole ciepłego ducha Świąt Bożego Narodzenia.
Prezentacja uczniów podczas gminnej imprezy
W środę 20 grudnia 2012 roku, 9 par małżeńskich z gminy Grodzisk Wielkopolski, świętowało
50 lat wspólnego życia.Uroczystość odbyła się o godzinie 12.00, w Motelu XXI wieku.Wszyscy jubilaci otrzymali bukiety kwiatów i upominki, a przede wszystkim życzenia zdrowia
i uśmiechu na koleje lata wspólnej drogi, a także radosnego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia.
Sukces naszego chóru
W sobotę 15 grudnia chórzyści z naszej szkoły z dyrygentką p. Renatą Bosacką wzięli udział w III WIELKOPOLSKIM KONKURSIE CHÓRÓW SZKOLNYCH "ŚPIEWAJĄCA WIELKOPOLSKA" . W konkursie udział wzięło 12 chórów. Każdy zespół zaprezentował 3 utwory związane z Bożym Narodzeniem, regulamin zobowiązywał chóry do zaśpiewania jednego utworu a cappella (bez towarzyszenia instrumentów). Nasi chórzyści wykonali pastorałkę "Gore gwiazda Jezusowi" na dwa głosy, piosenkę "Biała dama, sroga zima" również na dwa głosy i piosenkę "Kolędnicy". W jury zasiedli wykładowcy poznańskiej Akademii Muzycznej, koordynator regionalny Programu "Śpiewająca Polska" oraz prezes Polskiego Związku Chórów i Orkiestr Oddziału Wielkopolskiego.
Artystyczna zimowa wyprawa
W mroźną sobotę 8 grudnia grupa uczniów pod opieką p.Renaty Bosackiej wyjechała do Poznania. Uczniowie wzięli udział w koncercie muzycznym w Poznańskiej Filharmonii. Tytuł koncertu: "Co nam w dusy gro czyli muzyka Beskidu Żywieckiego" gwarantował niesamowite przeżycia. Na scenie zaprezentowały się trzy zespoły: Kapela Fickowo Pokusa, Kapela Marcina Pokusy ze Ślemienia i zespół Besquidians. Oprócz sporej dawki folkloru góralskiego mieliśmy okazję w tym przedświątecznym okresie wysłuchać kilku kolęd i pastorałek.
Po koncercie udaliśmy się na Stary Rynek. Tam o godz. 11.00 zainaugurowano VII Międzynarodowy Festiwal Rzeźby Lodowej. Obserwowaliśmy zmagania artystów, którzy w cięgu 25 minut musieli wyczarować z bryły lodu świąteczne postaci. Pogoda sprzyjała rozgrywaniu takich zawodów. Wspaniałe rzeźby można było podziwiać w ciągu kolejnych kilku dni.
Światowy Dzień Pluszowego Misia
Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia 28 listopada w bibliotece szkolnej odbyły się spotkania z Misiem Uszatkiem pt. „Misie też lubią czytać”. Zaproszone były dzieci z klas pierwszych ze swoimi pluszowymi misiami. Na początku spotkania pani Anna Cybułka przedstawiła krótką historię pluszowego misia. Następnie dzieci z koła teatralnego przedstawiły inscenizację, gdzie głównym bohaterem był nasz polski misiu – Miś Uszatek. Przedstawieniu towarzyszył pokaz multimedialny, który uatrakcyjnił spotkanie i zachęcił dzieci do aktywnego uczestnictwa.
Witajcie na Olimpie...
Starożytni Grecy wierzyli w istnienie wielu bogów, którzy wyglądem przypominali ludzi. Nieobce też były bogom ludzkie uczucia i zachowania – kochali, nienawidzili, cieszyli się i smucili. W przeciwieństwie do ludzi nigdy się nie starzeli, byli wiecznie młodzi. Nieśmiertelność zapewniały im spożywane podczas wystawnych uczt nektar i ambrozja. Uczty te odbywały się na szczycie góry Olimp, która uznawana była za ich siedzibę. Dlatego bogów tych nazywano bogami olimpijskimi.
Dyskoteka andrzejkowa
W czwartek 29.listopada w dużej sali gimnastycznej rozbrzmiewały dźwięki, przy których uczniowie klas IV-VI pięknie się bawili.
Jak na dyskotekę andrzejkową przystało, nie zabrakło również wróżb. Kolejki ciekawskich nie miały końca, wielu chciało się dowiedzieć co przyniesie przyszłość.
Dużym zainteresowaniem cieszyła się też loteria fantowa. Wszystkie losy "rozeszły się" w mgnieniu oka, a zwycięzcą był każdy. Losy z kluczykiem oznaczały nagrodę rzeczową, ale i za te bez kluczyka czekały słodkie nagrody pocieszenia.
Wieczór ekologiczny
28 listopada 2012 roku w Centrum Kultury Rondo odbył się „Wieczór Ekologiczny” wieńczący całoroczne działania gminy Grodzisk Wielkopolski w zakresie ochrony środowiska.
Podczas spotkania wręczono nagrody w konkursie plastycznym uczniów klas IV – VI, którego tematem było wykonanie bukietu bądź ikebany o tematyce jesieni.
Światowy Dzień Życzliwości
Co roku w naszej szkole obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości.
Jeszcze przed 21.listopada uczniowie wraz z wychowawcami przygotowują się do tego dnia. W tym roku każda z klas otrzymała zadanie wykonania plakatów pt. „Przejawy życzliwości w naszej klasie”.
Na ich podstawie panie pedagog wraz z paniami dyrektor wybrały najżyczliwsze klasy na każdym z poziomów. Zwycięzcy otrzymali słodki upominek, następujące klasy zwyciężyły:
Święto Niepodległości w naszej szkole
W tym roku uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły pokazali swój patriotyzm poprzez ubranie się w biało-czerwone barwy narodowe. Dlatego też w piątek na korytarzach królowały takie właśnie stroje. W klasach oglądaliśmy gazetki związane z Dniem Niepodległości.
Dodatkowo każdy wcześniej przygotował kotylion. Na krótkich okazyjnych apelach zaśpiewaliśmy hymn państwowy i przypomnieliśmy sobie jak można okazywać patriotyzm na co dzień.
Trzecioklasiści na wernisażu.
"Świat bez sztuki naraża się na to,
że będzie światem zamkniętym na miłość".
Jan Paweł II
W środę 31 października o godz. 12.30 uczniowie klasy 3e z wychowawczynią p.B.Glapą oraz praktykantką p.M.Nowak udali się do Centrum Kultury RONDO w celu zwiedzenia imponującej wystawy malarstwa współczesnego pt "Rozmowy- Conversations". Autorami prac są Dorothe Sadowski (Francja) oraz Mariusz Korbański ( Polska). Uczniowie podziwiali prace, które są próbą dialogu dwóch artystów: z Francji i Polski w formie rozmowy "obrazami".
Nawigacja
Godziny dzwonków
Sobota 05.07.2025Galeria zdjęć
- brak danych
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 2880490