W minionych tygodniach klasy 5 wzięły udział w niecodziennej lekcji historii. Zgłębiwszy tajniki bogów greckich wcielili się w ich role. Uczniowie przygotowali przepiękne stroje i usiedli wspólnie do uczty na Olimpie. Cenne informacje i ciekawostki połączyli ze świetną zabawą, a efekty oceńcie sami.
Klub europejski
W październiku w ramach klubu europejskiego uczniowie przygotowali prezentacje na temat życia królowej Elżbiety II oraz rodziny królewskiej. Członkowie klubu doskonalili swoje umiejętności informatyczne, oratorskie oraz kompetencje informacyjne. Wykorzystali do tych celów sprzęt sfinansowany przez Laboratoria Przyszłości.
Czas w świetlicy
„BO ŚWIETLICA UCZY, BAWI NAS, BO W ŚWIETLICY MIŁO PŁYNIE CZAS.”
45
Wizyta w kinie
W poniedziałek uczniowie klas 1-3 oraz Szkoły Życia wybrali się na wycieczkę do kina Cinema City w Poznaniu. Dla każdego było coś miłego, ponieważ uczniowie mieli do wyboru seans : „Tedi i szmaragdowa tablica” lub „Kopciuszek i kamień życia”. Uczniowie byli w dobrych humorach, a w drodze powrotnej dzielili się wrażeniami po obejrzanych animacjach filmowych.
17
...
„Odeszłaś cicho, bez słów pożegnania.
Tak jakbyś nie chciała, swym odejściem smucić…
tak jakbyś wierzyła w godzinę rozstania,
że masz niebawem z dobrą wieścią wrócić”
Ks. J. Twardowski
Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 17 października 2022r. roku opuściła nas na zawsze nauczycielka, wychowawczyni, koleżanka z pracy, przyjaciółka
Justyna Serwa
Wiadomość o jej nagłej śmierci wywołała w nas wszystkich ogromny ból i smutek. Justyna Serwa pozostanie w naszej pamięci i w naszych sercach. W tym trudnym czasie żałoby łączymy się myślami z najbliższymi Justyny, którym szczerze współczujemy utraty ukochanej osoby.
Dyrekcja,
Grono Pedagogiczne,
Pracownicy
i cała społeczność Uczniowska
Dzień Edukacji Narodowej
Samorząd Uczniowski SP 1 jak co roku, z okazji DEN przygotował drobne upominki dla nauczycieli i całej administracji pracującej w Naszej szkole. Mamy nadzieję, że te drobiazgi umiliły dzisiejszy dzień całej kadrze pedagogicznej.
3
Wycieczka do Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodnicze
Korzystając z pięknej jesiennej pogody, uczniowie klas 4a, 4b, 4c wraz z nauczycielkami wybrali się na wycieczkę do Mniszek. W Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej uczniowie mogli „przenieść się w czasie” i zobaczyć warsztaty ginących zawodów – kowalski, bednarski, szewski itd. Każdy uczestnik wycieczki podczas zajęć wykonał z wikliny wózek. To był wspaniały i twórczy czas!
59
Wielki sukces naszych uczniów!!!
12 października 2022 w Poznaniu uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Mistrzostwach Województwa w sztafetowych biegach przełajowych młodzieży. Mieli do pokonania szkoły z całego województwa. Dziewczyny biegały na 1000 metrów i zdobyły VII miejsce. Chłopcy biegli na 1200 m. i zdobyli X miejsce.
Gratulacje dla obu drużyn.
Szkołę reprezentowali uczniowie: Pola Sławińska, Julia Wróblewska, Zuzanna Wośkowiak, Maja Jarmużek, Aleksandra Perz, Olga Hamrol, Klaudia Strugała, Emil Paul, Paweł Iwaszkiewicz, Oskar Ratajczak, Bartosz Lange, Jakub Lange, Mikołaj Walkowiak i Aleksander Maciejewski.
14
Noc Zawodowców
W miniony piątek 7.10. grupa ósmoklasistów, w ramach doradztwa zawodowego, wybrała się na „Noc Zawodowców 2022 Edycja 5.0 Zawodowa Moc” do Zespołu Szkół Budowlano-Drzewnych w Poznaniu. Wydarzenie to zorganizowały Centra Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego, pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Wielkopolskiego Pana Marka Woźniaka. Uroczystego otwarcia dokonały panie Paulina Stochniałek – Członkini Zarządu Województwa Wielkopolskiego oraz Dorota Kinal - Dyrektor Departamentu Edukacji i Nauki UMWW. Uczniowie poruszali się w obrębie trzech stref: - strefy doradztwa zawodowego, - strefy zawodów oraz - strefy atrakcji. Mieli okazję do bliższego poznania interesujących ich zawodów, obejrzenia pokazów, a także zdobywania różnych gadżetów i niespodzianek. Na koniec osoby, które wzięły udział w quizie Zawodowa Moc mogły wygrać dodatkowe nagrody ufundowane przez organizatorów i partnerów wydarzenia. Wśród zwycięzców znalazła się i szóstka naszych uczniów. Gratulujemy! Tutaj można obejrzeć zapis relacji na żywo z całego wydarzenia. NOC ZAWODOWCÓW 2022 Edycja 5.0 - Zawodowa Moc - YouTube
16
MŁODZI AKTYWIŚCI
Dzisiaj odbyło się spotkanie wolontariuszy i członków Samorządu Uczniowskiego z gościem Adamem Bochem. Tematem spotkania było: - rozwijanie swoich zainteresowań i pasji, - wolontariat i działalność społeczna młodych, - Fundacja "Wspólna Przystań", - filologia hebrajska... Adam Boch - absolwent SP1, działacz społeczny, współtwórca organizacji ''Młodzi dla Grodziska'' i twórca petycji ratującej drzewo ''Kubica'' przed wycinką, student filologii hebrajskiej, rzecznik prasowy Fundacji "Wspólna Przystań". Dziękujemy za spotkanie, podzielenie się swoim doświadczeniem i pozytywną energią.
ŚWIATOWY DZIEŃ UŚMIECHU
Pewnego ranka Kuba wybierał się na spacer. – Weźmiesz ze sobą kanapki? – spytała mama. – Nie – powiedział Kuba. – Są za ciężkie. – To weź kilka uśmiechów – powiedziała mama. – Zawinę ci je w papier. Są leciutkie. I mama włożyła Kubusiowi uśmiechy do kieszeni. – Dziękuję! – powiedział Kuba i pobiegł na podwórko. Przy piaskownicy siedział piesek Pucek i warczał jak traktor: – R-r-r-r… Dzieci bały się podejść do piasku – Masz, Pucku! – powiedział Kuba i dał pieskowi jeden z uśmiechów mamy. Pucek bardzo się ucieszył i więcej nie warczał. Kuba chciał pozjeżdżać, ale siedział tam właśnie duży chłopak. Bawił się w czołg i nikogo nie wpuszczał. – Masz! – powiedział Kuba i dał chłopakowi uśmiech. – Ho, ho! Dziękuję – powiedział chłopak. Zwolnił zjeżdżalnię i pobiegł się bawić z kolegami. Kuba zjechał kilka razy i nagle zobaczył małą dziewczynkę, która płakała na schodach. – Nie płacz! – powiedział Kuba. Wyjął z kieszeni ostatni uśmiech, który dostał od mamy, i dał dziewczynce. Mała od razu przestała płakać. – A dla mnie? A dla mnie? – zawołały dzieci ze wszystkich stron. Kuba sprawdził w kieszeniach, ale nie zostało w nich nic. Bardzo się zmartwił i pobiegł do domu. – Mamo! – zawołał. – oddałem wszystkie twoje uśmiechy! I co ja teraz zrobię? A mama przytuliła Kubę mocno i powiedziała: – Nie martw się. Mam dla ciebie tyle uśmiechów, że starczy na sto lat. A może i na sto pięćdziesiąt.
„Bajka o uśmiechach” A.Niedźwiedź, N. Usenko
28
Smacznie, zdrowo, kolorowo!
W minionym tygodniu najmłodsi uczniowie naszej szkoły mogli wykazać się kulinarnymi umiejętnościami. Z wielkim zapałem obierali , kroili, mieszali, nadziewali owoce. Wykazali się przy tym dużą cierpliwością. Efektem ich pracy były pyszne salatki owocowe, warzywne oraz szaszłyki owocowe. Zajęcia dostarczyły dzieciom wielu wrażeń smakowych i dotykowych. Nasz "Kukinarny Zakątek" jeszcze nie raz odwiedzimy.
52
Spotkanie klasy 6b
Dziewczyny z 6b z roku na rok podnoszą swoim chłopakom poprzeczkę. W tym roku zaprosiły swoich kolegów do pizzerii. A to wszystko z okazji Dnia Chłopaka. Czas spędzony w taki sposób nigdy nie jest stracony. Lubimy wspólne wyjścia klasowe .
13
Dary jesieni w kuchni
Kółko kulinarne kontynuuje swoją podróż kulinarną również w tym roku szkolnym. Na pierwszych zajęciach wykorzystaliśmy to co jesień daje nam najlepsze : jabłka, śliwki, dynię i gruszki i 1 ogromną pigwę. Z tych jesiennych darów powstała szarlotka z jabłek (podana z lodami), jabłka w cieście naleśnikowym, czekoladowe ciasto z gruszkami, muffinki dyniowe, drożdżówki ze śliwkami oraz norweskie bułeczki cynamonowe. W naszym kąciku kulinarnym pachniało obłędnie a jeszcze bardziej smakowało. Jesień na pewno sprzyja rozwijaniu umiejętności kulinarnych !
12
„Mysia w Europie”
Klasa 1d wraz z wychowawcą przystąpili do ogólnopolskiego projektu „Mysia w Europie”. Projekt ma na celu, zgodnie z kierunkami oświaty, przybliżenie dziedzictwa kulturowego Europy oraz promowanie wartości europejskich. Na pierwszych zajęciach udaliśmy się w podróż po Polsce. Odwiedziliśmy takie miejsca jak Warszawa, Kraków i Gdańsk. Pomogło nam to przybliżyć nasz kraj dzieciom, które przybyły do nas z Ukrainy i rozpoczęły swoją przygodę edukacyjną w naszej szkole. Swoją podróż kontynuowaliśmy na języku angielskim gdzie dzieci stworzyły lapbooka z angielskimi nazwami symboli poznanych miast. Już szykujemy „walizki” na kolejną podróż wraz z sympatyczną myszką Misią.
20
Międzynarodowy Dzień Muzyki
Dnia 3 października obchodziliśmy w naszej szkole Miedzynarodowy Dzień Muzyki. Z tej okazji uczniowie klas 4-8 wraz z opiekunami panią Marceliną Floraszek i panią Martyną Kaczmarek przygotowali muzyczny koncert.
Przed publicznością zaprezentowali się:
Chór szkolny Kantylena w kanonie "Tue tue barima"
Zespół Tańca Ludowego Cybinka-Grodzisk - Oberek z Kujawiakiem "Gdzie to jedziesz Jasiu?"
Zespół taneczny Jedynka - "We all stars"
Klaudia Strugała w autorskiej składance utworów na pianinie
Marianna Koza w piosence "Chodź pomaluj mój świat"
Zofia Łapacz w utworze "Różowa pantera"
Członkowie Grodziskiej Orkiestry Dętej z naszej szkoły w utworach "Dschingis Khan" i "Mambo nr 5"
Marcel Sołtysiak zaśpiewał i zagrał na gitarze piosenkę "Miłość rośnie wokół nas"
Magdalena Dziurla i Jagoda Koźbiał zaśpiewały w duecie piosenkę pt. "Dach"
Michał Rabiega zagrał główny motyw muzyczny z filmu pt. "Lista Schindlera"
Oktawia Paszkowska i Klaudia Strugała zaprezentowały się w piosence "Riptide" z towarzyszeniem ukulele
Giorgi Kakauridze zaprezentował swoje umiejętności gry na perkusji.
Na zakończenie koncertu artyści wraz z publicznością wykonali utwór zespołu Queen "We will rock you".
53
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
W czwartek 29 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. W naszej szkole przebiegał on pod hasłem „Chórem przez literaturę”. Klasy II i III przygotowały chóralne czytanie wybranych wierszy z klasyki poezji polskiej pod batutą swojej wychowawczyni . Do wysłuchania zaproszono również uczniów klas pierwszych. Wszystkie „chóry” wywiązały się z zadania śpiewająco. Dziękujemy uczniom i paniom nauczycielkom.
5
Odwiedziny przedszkolaków
W poniedziałek 26 września odwiedziły nasza bibliotekę dzieci z grupy przedszkolnej „Myszki” w związku z realizacją projektu „Drzewa wokół nas”. Dzieci wysłuchały kilku rozdziałów książki Marii Terlikowskiej „Drzewo do samego nieba”, a następnie odbyły się krótkie warsztaty plastyczne przygotowane przez panie wychowawczynie. Dziękujemy przedszkolakom za mile spędzony czas i zapraszamy do nas ponownie.
Mistrzostwa Powiatu w sztafetowych biegach przełajowych dzieci i młodzieży
Dnia 1 października w Wielichowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w sztafetowych biegach przełajowych dzieci i młodzieży. Naszą szkołę reprezentowały 3 sztafety.
W kategorii klas 4-6 chłopcy w składzie: Fórmaniak Mateusz, Górniak Kacper, Hamrol Wojciech, Mazur Tomasz, Miśko Jakub, Przybylski Aleksander, Śmieszek Dawid, zajęli III miejsce.
Sztafeta dziewcząt klas 7-8 w skladzie: Hamrol Olga, Jarmużyk Maja, Perz Aleksandra, Perz Zuzanna, Sławińska Pola, Strugała Klaudia, Waśkowiak Zuzanna, Wróblewska Julia zajęły I miejsce.
Sztafeta chłopców klas 7-8 w składzie: Iwaszkiewicz Paweł, Lange Bartosz, Lange Jakub, Maciejewski Aleksander, Paul Emil, Ratajczak Oskar, Walkowiak Mikołaj również zajęła I miejsce.
Obie te sztafety będą reprezentowały naszą szkołę w Mistrzostwach Województwa Wielkopolskiego.
Gratujemy wygranym i życzymy powodzenia !
12
Wybory do Samorządu Uczniowskiego
Dnia 30 września 2022 roku przeprowadzone zostały w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Poprzedzone były kampanią wyborczą oraz debatą, w trakcie której kandydaci prezentowali swoje programy. Uprawnionych do głosowania było 516 uczniów klas 2-8 naszej szkoły. W wyborach oddano 318 głosów. Wśród wszystkich głosów oddanych przez wyborców, 36 głosów było nieważnych. Społeczność uczniowska wybierała swoich przedstawicieli spośród 11 kandydatów. Komisja wyborcza w składzie: Amelia Florek z kl.8a, Emilia Tadeusz z kl.8e i Daniel Piechota z kl.8c. oraz opiekunowie SU: Katarzyna Sendrowicz-Florek, Sylwia Włodarczyk-Brychcy i Tomasz Piątyszek po zakończeniu wyborów dokonali przeliczenia głosów. Nad prawidłowym przebiegiem głosowania czuwała jako mąż zaufania- polonistka Marcelina Floraszek.
Warto nadmienić, że przeszło dwutygodniowe działania realizowały projekt Centrum Edukacji Obywatelskiej- Samorządy mają głos!
Nowymi członkami Samorządu Uczniowskiego zostało sześć osób o największej liczbie głosów:
1. Ksawery Gałkowski z klasy 8d
2. Maja Komorowska z klasy 7a
3. Aleksander Przybylski z klasy 6b
4. Gabriela Brzostowska z klasy 5a
5. Gabriela Tomaszewska z klasy 5a
6. Paula Sawińska z klasy 5b
GRATULUJEMY !
Karty do głosowania zostały opracowane na sprzęcie otrzymanym w ramach programu Laboratoria Przyszłości.
95
Nawigacja
Archiwum Aktualności