W maju tego roku w naszej szkole odbyła się zbiórka przyborów szkolnych oraz artykułów chemicznych, które przejechały wiele kilometrów, aby dotrzeć do najbardziej potrzebujących. Celem akcji była pomoc podopiecznym zińkowskiego domu dziecka (obwód połtaski) na Ukrainie, w którym przebywa 130 niepełnosprawnych chłopców w wieku od 4 do 18 lat. Finał akcji, w której udział wzięło wielu partnerów z całego kraju, miał miejsce 1 czerwca w Dzień Dziecka. Za okazane serce bardzo dziękujemy!
Sukces małych pisarzy
W maju uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Literackiej Twórczości Dziecięcej „Tydzień bez prądu-moje zapiski z dziennika” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 34 w Poznaniu. Dziś, 12 czerwca, dwoje laureatów odebrało nagrody. Wojciech Jackowski z klasy 4b zdobył III miejsce w kategorii klas czwartych( opiekun: M.Włodarkiewicz), a Sophie Guemise z klasy 6c uzyskała tytuł finalistki konkursu(opiekun: H.Stachowska). Nagrody wręczył uczniom Łukasz Wierzbicki, pisarz, którego w tym roku szkolnym gościliśmy w naszej szkole.
Gratulujemy małym pisarzom, ich opiekunom i rodzicom!
Zapraszamy do galerii zdjęć: https://sp1grodzisk.edupage.org/album/?eqa=cGhvdG89YWxidW0mYWxicz1hbGJ1bQ%3D%3D
/M. Włodarkiewicz/
Wzór zachowania oraz Juggle with English
We wtorek 06.06.2017r. odbył się apel dla grupy wiekowej Sztubacy. Podczas apelu społeczność uczniowska, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły dokonali wyboru: Wzoru Zachowania. W tym roku szkolnym ten zaszczytny tytuł zdobył: Krystian Klapa z klasy 4a, który otrzymał większość głosów. Serdecznie gratulujemy Krystianowi i wszystkim pozostałym kandydatom-waszą wizytówką jest wysoka kultura osobista, życzliwość i skromność.
Poniżej przedstawiamy kandydatów z poszczególnych klas do tytułu
Wzór Zachowania w roku szkolnym 2016/2017:
1. KRYSTIAN KLAPA, 4A
2. MARCEL KAMINIARZ, 4B
3. MAKSYMILIAN MALUŚKI, 4C
4. MARTYNA SERWA, 4D
5. MARTA KORBANEK, 4E
6. GABRIELA CICHA, 5A
7. PATRYCJA IZYDORSKA, 5B
8. KAMIL RATAJ, 5C
9. ERYK LIPOWICZ, 5D
10. MAŁGORZATA MACIEJEWSKA, 6A
11. WIKTORIA STACHOWIAK, 6B
12. NORBERT GRYZIA, 6C
13. MARCELI DZIURLA, 6D
14. JAKUB MUSZYŃSKI, 6E
15. MAŁGORZATA BEYGA, 6F
16. JULIA DZIAMSKA, 6G
Tego dnia wręczono także nagrody zwycięzcom w konkursie językowym: Juggle with English. Konkurs ten organizowany jest co roku dla uczniów klas IV-VI. Uczestnicy indywidualnie wykazują się wiedzą z zakresu słownictwa, struktur gramatycznych oraz umiejętności czytania ze zrozumieniem. Wszystkie zadania są autorskie, przygotowane przez anglistki uczące w naszej szkole-w grupie wiekowej Sztubacy. W tym roku, konkurs odbył się już po raz dwunasty i przystąpiło do niego 64 uczniów.
Najlepiej poradzili sobie:
- wśród klas czwartych
I m. Filip Wróbel - kl.4a
II m. Karol Cecuła- kl.4c
III m. Bartosz Iwaszkiewicz - kl. 4b
- wśród klas piątych
I m. Zofia Balcerek- kl. 5c
II m. Kamil Rataj- kl. 5c
III m. Malwina Pikosz- kl. 5c
- wśród klas szóstych
I m. Marceli Dziurla- kl. 6d
II m. Laura Kaminiarz- kl. 6c
III m. Jagoda Nowak kl. 6c
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wzięcie udziału w tegorocznym konkursie, zwycięzcom raz jeszcze gratulujemy i już zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych edycjach.
Zapraszamy także do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym.
/Iwona Piwosz-Nowak/
Projekt e-Twinning w Szkole Podstawowej Nr 1
Platforma e-Twinning łączy społeczności szkolne z całej Europy współpracując z pomocą mediów elektronicznych. W ramach różnych projektów uczniowie mogą poznać rówieśników z różnych kręgów kulturowych i wykorzystać znajomość swojego języka angielskiego w praktyce.
Uczniowie klas 3 ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Polskich Olimpijczyków biorą udział w programie od 2 lat. Opiekę nad przedsięwzięciem sprawuje mgr Olga Pierzyńska-Poprawa, nauczyciel języka angielskiego w klasach 1-3.
Jednym z projektów w roku szkolnym 2016/2017 , któremu patronatu udzielił Urząd Miasta i Gminy był program wymiany kartek pocztowych z ponad 50 szkołami z całego obszaru Europy - „Travelling around Europe in a postcard”.
Uczniowie należący do tego projektu przez cały rok szkolny 3 razy wysłali do swoich partnerów pocztówki. Po raz pierwszy w okresie jesiennym członkowie projektu wykonali i opisali „polską złotą jesień” wraz z jej symbolami. W okresie bożonarodzeniowym uczniowie wykonali kartki z życzeniami świątecznymi. W okresie wiosennym uczniowie mieli możliwość przybliżenia europejskim partnerom naszego miasta. Dzieci opisały Grodzisk Wielkopolski na kartkach pocztowych udostępnionych przez Urząd Miasta i Gminy Grodzisk Wielkopolski, które następnie zostały rozesłane po całej Europie. Najprzyjemniejszą częścią projektu było otrzymywanie kartek od pozostałych partnerów (m.in. z Turcji, Rumuni, Francji, Finlandii, Gruzji, Hiszpanii, Chorwacji, Portugalii, Grecji i wielu innych krajów). Przez cały okres trwania projektu dzieci mogły dzielić się postępami swojej pracy na specjalnej stronie projektu gdzie można było bezpośrednio kontraktować się z partnerami.
Dziękujemy Urzędowi Miasta i Gminy Grodzisk Wlkp. za udostępnienie kartek pocztowych z wizerunkiem naszego miasta.
Spotkanie z rodzicami dzieci, które rozpoczną naukę od 1 września 2017 r.
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Polskich Olimpijczyków
w Grodzisku Wielkopolskim
informuje, że spotkanie z rodzicami dzieci, które rozpoczną naukę od 1 września 2017 r.
odbędzie się 20 czerwca o godzinie 18.00 w sali gimnastycznej szkoły .
Zapraszamy rodziców wraz z dziećmi
Podczas spotkania:
- przydział dzieci do poszczegolnych klas
-zapoznanie z wychowawcami
-organizacja nauczania na I etapie edukacyjnym
-zwiedzanie sal lekcyjnych i szkoły
Dzień Dziecka 2017 w Jedynce
W czwartkowe południe - dnia 1 czerwca, nasza szkoła zamieniła się w prawdziwe talent show
.
A wszystko za sprawą zorganizowanego w tym dniu konkursu: Czy moja twarz brzmi znajomo?
Zgłoszeniami i oprawą muzyczną zajął się Samorząd Uczniowski wraz z p. Sylwią Brychcy i Iwoną Nowak. Zespoły klasowe oraz soliści przygotowali wspaniałe występy, na bardzo wysokim poziomie. Podczas prezentacji piosenek dzieci aktywnie włączały się w śpiew i taniec. Spośród wszystkich talentów z grupy wiekowej Sztubacy, jury wyłoniło następujących laureatów:
I miejsce
kl. 4e, która zaprezentowała utwór: "This one is for you", aut. D.Guetta&Z.Larsson
II miejsce
Jagoda Łysiak, Katarzyna Sarnowska i Wiktoria Sołtysiak z kl. 5d, które zaśpiewały piosenkę Sylwii Grzeszczak "Tamta Dzieczyna"
III miejsce
Barbara Krzyżanowska i Zofia Kandulska z kl. 6a, które zaprezentowały utwór: "Nieodporny rozum" Eweliny Lisowskiej
Jury przyznało także wyróżnienia dla :
- Jagody Nowak z kl. 6c, która zaśpiewała utwór "Hallelujah" aut. Alexandra Burke
- Alicji Fitzner z kl. 6g, która wykonała utwór "Bronię się" aut. Sarsa
- Michaliny Lulkiewicz z kl. 6g, która zaprezentowała piosenkę "Porady na zdrady" aut. Anna Dąbrowska
- Damiana Platy, z kl. 5b, który zaśpiewał "Sierpniowe Niebo" aut. Bilon
-Igora Tomalika, z kl. 6f, który zaprezentował utwór: "Wkręceni-Nie ufaj mi" aut. Igor Herbut
oraz kl. 4c, która przedstawiła utwór "Dach" aut. Tabb&Sound and Grace.
Poniżej przedstawiamy szanowne jury:
- Panie Dyrektor – p. Lidia Alaborska-Rzechaczek i p. Iwona Wasik
- p. Renata Bosacka
- p. Marcelina Floraszek-Rzanna
- p. Jolanta Wawrzyniak
- p. Joanna Stempin
- Martyna Banaszczak – przedstawicielka SU
Rada Rodziców ufundowała wszystkie nagrody dla naszych zwycięzców oraz zadbała, aby ten dzień był naprawdę wyjątkowy. Oprócz występów na dzieci czekała profesjonalna fotobudka
, w której każda klasa mogła zrobić sobie śmieszne zdjęcia - za sprawą oryginalnych gadżetów, a emocje i frajda, które im towarzyszyły, były ogromne.
Dzieci otrzymały także soczki owocowe.
Niespodzianek w tym niesamowitym dla wszystkich uczniów dniu nie było końca.
Gościnnie wystąpił absolwent naszej szkoły - Dominik Ratajczak, który wykonał układ taneczny do utworu: "No" aut. Megan Trainer.
Na koniec wystąpiły, niczym prawdziwe gwiazdy, nasze Panie nauczycielki: p. Marlena Bendowska p. Sylwia Brychcy, p. Katarzyna Florek, p. Klaudia Jankowska i p. Izabela Kmieć, które zaprezentowały utwór zespołu Spice Girls "Spice up your life". Niecodzienny wygląd i przygotowany układ choreograficzny wzbudziły zachwyt wszystkich obecych.
Już z niecierpliwością czekamy na taki kolejny Dzień Dziecka!
/I.Nowak/
„Bezpiecznie to wiedzieć i znać” - wyniki konkursu
Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu wraz z młodzieżą zakończyli kolejny etap programu profilaktycznego „Bezpiecznie to wiedzieć i znać”.
W ramach projektu uczestnicy wykonali prace plastyczne oraz przygotowali spot multimedialny na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Z naszej szkoły w konkursie wzięła udział klasa 2g z panią Beatą Jankowską.
W I etapie konkursu dzieci wykonały plakat promujący bezpieczeństwo w różnych aspektach. Ciekawy plakat wykonany przez dzieci różnymi technikami plastycznymi zyskał uznanie w oczach jury i zajął 2 miejsce spośród 35 innych nadesłanych z wielkopolskich szkół !!!
Dzieci wraz z panią wychowawczynią i panią Sylwią Włodarczyk-Brychcy przygotowały również na II etap konkursu spot multimedialny, w którym pokazują jak bezpiecznie zachować się w różnych sytuacjach.Było to trudne zadanie, bo spot miał trwać tylko 1 minutę.
Spot można obejrzeć poniżej
,
a plakat w naszym albumie fotograficznym.
Wręczenie nagród laureatom odbyło się 25 maja podczas uroczystej gali w poznańskim Multikinie. W gali uczestniczyło przeszło 300 uczniów szkół podstawowych wraz z opiekunami oraz policyjnymi profilaktykami.
Dziękujemy za pomoc sierżant Paulinie Ludwiczak z Powiatowej Komendy Policji w Grodzisku Wielkopolskim !
Konkurs realizowany był we współpracy z Fundacją Banku Zachodniego WBK.
Gratulujemy sukcesu!
Warsztaty profilaktyczne.Komunikacja i rozwiązywanie konfliktów. Uzależnienia XXI wieku.
W dniach 22, 23, 29 maja 2017 r. uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych uczestniczyli w profilaktycznych zajęciach warsztatowych: Komunikacja i rozwiązywanie konfliktów. Uzależnienia XXI wieku.
Celem zajęć było dostarczenie uczniom wiedzy na temat właściwych form komunikacji oraz akceptowalnych społecznie sposobów rozwiązywania konfliktów. Uczniowie mieli możliwość przećwiczenia tych umiejętności w sposób praktyczny. Prowadzący poruszał również problemy dotyczące uzależnień od INTRNETU, nikotyny, alkoholu, substancji psychoaktywnych. Dzieci dowiedziały się o negatywnych skutkach uzależnień, poznały sposoby odmawiania i nieulegania naciskom grupy.
Zajęcia zostały przeprowadzone przez pana Mirosława Schőna, trenera Dolnośląskiej Akademii Rozwoju, a sfinansowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Grodzisku Wielkopolskim. Opinie uczniów po zajęciach były bardzo pozytywne, okazało się, że zapamiętali oni wiele konkretnych informacji. Zajęcia były ciekawe, aktywizowały uczestników, prowadzący łatwo nawiązywał kontakt z uczniami. Mamy nadzieję, że zajęcia przyczynią się do poprawy wzajemnych relacji między dziećmi.
/L. Mańkowska/
MIĘDZYNARODOWE IGRZYSKA SPECJALNE
MIĘDZYNARODOWE IGRZYSKA SPECJALNE
Igrzyska odbyły się 20 maja 2017 na terenie Grodziskiego Centrum Sportu przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Grodzisku Wlkp. W zawodach brały udział: zaprzyjaźniona grupa z miejscowości Merksplas z Belgii ,Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Grodzisku Wielkopolskim, Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kamieńcu, Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Lwówku, Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Koło w Opalenicy – Środowiskowy Dom Samopomocy, Stowarzyszenie „Serce w Rakoniewicach” i Warsztaty Terapii Zajęciowej, Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej ,,ŚWIATŁO NADZIEI" Warsztaty Terapii Zajęciowej w Kościanie, Stowarzyszenie Razem Łatwiej Warsztaty Terapii Zajęciowej we Wolsztynie, Zespól Szkół Specjalnych w Stęszewie, Zespół Szkolno - Przedszkolny Granowo, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Skłodowskiej Curie w Nowym Tomyślu, Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Grodzisku Wielkopolskim i Warsztaty Terapii Zajęciowej w Grodzisku Wielkopolskim oraz gospodarz Szkoła Podstawowa nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Grodzisku Wlkp.
Uroczyste otwarcia Igrzysk dokonał Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego Pan Henryka Szymański, Starosta Grodziski oraz Pan Herman Coremans .W oficjalnej części sztafeta niosąca ogień wbiegła na boiska . Zapalenia znicza olimpijskiego dokonał gość specjalny – paraolimpijczyk Konrad Kołbik. Następnie wciągnięto flagę na maszt i odśpiewano hymn igrzysk.
Podczas igrzysk uczestnicy startowali w następujących konkurencjach : bieg na 50m, 100m, 200m, skok w dal, skok w dal z miejsca, skok wzwyż, pchnięcie kulą, kolarstwo, rzut piłeczką palantową , rzuty do kosza, sztafeta 4x100.
Zawodnicy otrzymywali medale za zajęcie 1, 2,3 miejsca w każdej konkurencji. Stołówki gminne przygotowały pyszny poczęstunek, który był serwowany między konkurencjami. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal oraz prezent przygotowany przez Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Grodzisku Wielkopolskim i Warsztaty Terapii Zajęciowej w Grodzisku Wielkopolskim. Czas umilały występy zespołów tanecznych uczniów
Szkoły Podstawowej nr 1 pod kierownictwem Pani Iwony Wasik i Pani Aliny Gęsikiewicz, oraz uczestników WTZ Grodzisk Wlkp.
Igrzyska zostały przygotowane przy współpracy nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 1 im. Polskich Olimpijczyków oraz WTZ w Grodzisku Wlkp.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii :)
PÓŁKOLONIE 2017
Półkolonie odbywać się będą
w Szkole Podstawowej nr 1 im. Polskich Olimpijczyków
w Grodzisku Wlkp.
w okresie od 26.06.2017 r. do 07.07.2017 r.
WARUNKI ZGŁOSZENIA NA PÓŁKOLONIĘ
- Pobranie w świetlicy szkolnej karty kolonijnej.
- Złożenie do dnia 29.05. 2017 r. w świetlicy szkolnej w pełni wypełnionej karty kolonijnej (wypełniają rodzice, wychowawca, pielęgniarka szkolna - na podstawie książeczki zdrowia). Komisja kwalifikacyjna ustali listę przyjętych. W pierwszej kolejności przyjmowane będą dzieci z rodzin wielodzietnych, matek samotnie wychowujących dzieci, uczniowie klas I-III.
- Po zakwalifikowaniu dziecka listy zostaną wywieszone na tablicy ogłoszeń14.06.
- Karty kolonijne można pobierać w świetlicy.
- Program półkolonii oraz szczegóły organizacyjne zostaną podane na stronie internetowej szkoły oraz na tablicy ogłoszeń.
- Ilość miejsc jest ograniczona. Po terminie karty zgłoszenia nie będą przyjmowane ze względu na konieczność zgłoszenia wypoczynku do Kuratorium Oświaty
w Poznaniu oraz rezerwację biletów i przewoźników na organizowane imprezy wyjazdowe.
Rekrutacja
REKRUTACJA!
Informujemy, że od 10 maja 2017 r. rozpoczynamy rekrutację do klas I dla dzieci spoza obwodu szkoły. Rekrutacja zgodnie z Zarządzeniem_nr_24.pdf Burmistrza Grodziska Wlkp,. trwać będzie do 17 maja 2017 r.
Do pobrania wniosek.
Wyniki konkursu plastycznego „Matka Boża w moim życiu”
Konkurs plastyczny „Matka Boża w moim życiu” został zorganizowany przez Akcję Katolicką Poznań. Nasza szkoła również wzięła w nim udział . Uczennica klasy Vd Wiktoria Sołtysiak zajęła II miejsce w kategorii klas IV-VI . Serdecznie gratulujemy ! Poniżej przedstawiamy wyniki konkursu.
Na Konkurs Plastyczny „Matka Boża w moim życiu” wpłynęło ogółem 568 prac z czego:
- z kl. 0-III: 264
- IV-VI: 256
- gimnazjalnych: 48
Prace oceniała powołana przez Zarząd DIAK komisja w składzie:
- Anna Łukomska – nauczyciel plastyki
- Izabela Pilecka-Lasik – nauczyciel plastyki
- Piotr Perkowski – artysta plastyk
Jury, zgodnie z regulaminem konkursu, oceniało oryginalność przedstawienia tematu, kompozycję oraz jakość wykonania pracy i samodzielność.
Jury przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:
kategoria wiekowa: 0-III
I miejsce
Przemysław Lisek kl. III; Zespół Szkół Specjalnych, Szkoła Podstawowa Specjalna Nr 4 w Wolsztynie, nauczyciel: Elżbieta Hruświcka
II miejsce
Marta Poniży kl. I; Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Marii Konopnickiej w Lesznie, nauczyciel: Maria Nowaczyk
III miejsce
Marcel Grzegorczyk kl. II; Szkoła Podstawowa im. Fryderyka Chopina w Skórzewie, nauczyciel: Małgorzata Ruskowiak
Wyróżnienie
Nadia Leśniewska kl. 0; Zespół Szkół nr 1 w Kościanie, opiekun: Anna Barłóg
kategoria wiekowa: IV-VI
I miejsce
Paulina Chuda kl. V; Zespół Szkół w Bolewicach, opiekun: Beata Abramowska
II miejsce
Wiktoria Sołtysiak kl. V; Szkoła Podstawowa nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Grodzisku Wlkp., nauczyciel: Małgorzata Narożna
III miejsce
Julia Kucz kl. V; Szkoła Podstawowa im. A. i Wł. Niegolewskich w Rudnikach, nauczyciel: Justyna Marcinkowska
i ex aequo
Weronika Pluskota kl. IV; Zespół Szkół w Bolewicach, opiekun: Beata Abramowska
wyróżnienie
Laura Singh kl. IV; Zespół Szkół w Kąkolewie, opiekun: Sylwia Walenciak
kategoria wiekowa: Gimnazja
I miejsce
Wojciech Marcinkowski kl. II; Gimnazjum im. Jana Pawła II w Michorzewie
II miejsce
Anna Nowak kl. III; Zespół Szkół w Bolewicach, nauczyciel: Beata Abramowska
III miejsce
Jesica Wojnarowska kl. I; Zespół Szkół w Miedzichowie, nauczyciel: Beata Abramowska
/M.Narożna/
Finał Województwa Wielkopolskiego w Przełajowych Biegach Przełajowych
W dniu 25 maja 2017r w Żerkowie odbył się Finał Województwa Wielkopolskiego w Przełajowych Biegach Przełajowych. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy 4 Julia Bielerzewska. Rywalizowała ona w swojej kategorii wiekowej gdzie startowało 200 dziewcząt.
Gratulujemy startu na etapie wojewódzkim!
Mistrzostwa Powiatu w Drużynowych Biegach Przełajowych
W dniu 13 maja 2017r. w Wielichowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Drużynowych Biegach Przełajowych chłopców i dziewcząt. Zawody były rozegrane w czterech kategoriach: dziewcząt rocznik 2004 i 2005, chłopców rocznik 2004 i 2005, dziewcząt rocznik 2006 i młodsze oraz chłopców rocznik 2006 i młodsi. Nasza szkoła była reprezentowana we wszystkich kategoriach. Do następnego etapu wojewódzkiego awansowały najlepsze drużyny ora 3 najlepsze zawodniczki i zawodnicy w poszczególnych kategoriach.
Wyniki w poszczególnych kategoriach:
Szkoły Podstawowe rocznik 2006 i młodsi dziewczęta
Klasyfikacja drużynowa:
I miejsce - Jabłonna
II miejsce – SP 1 Grodzisk Wlkp.
III miejsce – Parzęczewo
IV miejsce – Wielichowo
V miejsce – Grąblewo
Klasyfikacja indywidualna
I miejsce – Kornelia Kurek - Grąblewo
II miejsce – Laura Przymuszała - Jabłonna
III miejsce – Julia Bielerzewska – SP 1 Grodzisk Wlkp. - awans
Szkoły Podstawowe roczniki 2004 i 2005 dziewczęta
Klasyfikacja drużynowa:
I miejsce - Jabłonna
II miejsce – Konojad
III miejsce – Wielichowo
IV miejsce – SP 1 Grodzisk Wlkp.
V miejsce – Łubnica
Klasyfikacja indywidualna
I miejsce – Zuzanna Misiorna - Wielichowo
II miejsce – Martyna Minge - Konojad
III miejsce – Patrycja Kuleczka - Kąkolewo
Szkoły Podstawowe rocznik 2006 i młodsi chłopcy
Klasyfikacja indywidualna
I miejsce - Kamieniec
II miejsce – SP 1 Grodzisk Wlkp.
III miejsce – Rostarzewo
IV miejsce – Wielichowo
V miejsce – Grąblewo
Klasyfikacja indywidualna
I miejsce – Adrian Bartkowiak - Kamieniec
II miejsce – Hubert Tomkiewicz - Kamieniec
III miejsce – Eryk Poniży - Grąblewo
Szkoły Podstawowe roczniki 2004 i 2005 chłopcy
Klasyfikacja drużynowa:
I miejsce - Rostarzewo
II miejsce – Parzęczewo
III miejsce – SP 1 Grodzisk Wlkp.
IV miejsce – Jabłonna
V miejsce – Łubnica
Klasyfikacja indywidualna
I miejsce – Karol Roguszka - Jabłonna
II miejsce – Artur Lipowicz - Rostarzewo
III miejsce , – Kacper Jankowski – Kamieniec
Reprezentacja szkoły dziewcząt rocznik 2006 i młodsze:
Julia Bielerzewska, Hanna Krzyżanowska , Musielak-Szakoła Aleksandra , Musielak-Szakoła Zuzanna, Napierała Amelia, Rudnicka Aleksandra, Stefańska Emilia
Reprezentacja szkoły dziewcząt rocznik 2004 i 2005:
Maria Ksiąg, Koshakov Nadia, Maliszewska Milena, Ptaszyńska Weronika
Reprezentacja szkoły chłopców rocznik 2006 i młodsze:
Iwaszkiewicz Bartosz, Jajczyk Maciej, Kaminiarz Marcel, Klapa Krystian, Dawid Onoh
Reprezentacja szkoły dziewcząt rocznik 2004 i 2005:
Błażejewski Mikołaj, Jackowski Aleksander, Kantorski Filip, Mania Jakub, Bielerzewski Radosław
XVIII Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
13 maja 2017 r. w Szkole Podstawowej Nr 1 w Grodzisku Wielkopolskim odbył się XVIII Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Wzięły w nim udział 4-osobowe drużyny ze szkół podstawowych i 3 osobowe z gimnazjów powiatu grodziskiego:
1. Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Granowie
2. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Grodzisku Wielkopolskim
3. Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Konojadzie
4. Szkoła Podstawowa w Rakoniewicach
5. Szkoła Podstawowa w Zespole Szkół im. Polskich Noblistów w Wielichowie
oraz pięć trzyosobowych drużyn gimnazjalnych reprezentujących:
1. Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Granowie
2. Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Grodzisku Wielkopolskim
3. Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Konojadzie
4. Gimnazjum w Zespole Przedszkolno - Szkolno - Gimnazjalnym w Ruchocicach
5. Gimnazjum w Zespole Szkół im. Polskich Noblistów w WielichowieUroczystego otwarcia dokonał Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego
Henryk Szymański .
W pierwszym etapie uczniowie pisali testy ze znajomości przepisów ruchu drogowego, następnie jeździli rowerem w Miasteczku Ruchu Drogowego, pokonywali tor przeszkód, a także wykonywali zadania z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zespoły osiągnęły bardzo dobre wyniki pokazując, że znają zasady ruchu drogowego i potrafią zastosować je w praktyce.
W kategorii szkół podstawowych najlepsze wyniki osiągnęła drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Grodzisku Wielkopolskim w składzie: Laura Kaminiarz, Wiktoria Stachowiak, Mateusz Szulc, Jakub Muszyński. Opiekunem drużyny jest pani Joanna Stempin.
W kategorii szkół gimnazjalnych zwyciężyło Gimnazjum z Konojadu (gmina Kamieniec) w składzie Drużyny te zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego.
Laureaci 1,2,3 miejsca otrzymali dyplomy i medale, a wszyscy zawodnicy nagrody rzeczowe, które wręczali zaproszeni goście: Starosta Grodziski Mariusz Zgaiński, Komendant Powiatowy Policji w Grodzisku Wielkopolskim nadkom. RomaFigaszewska , Zastępca Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego Piotr Hojan, Burmistrz Wielichowa Honorata Kozłowska wraz z Z-cą Ewą Kasperską, Wójt Kamieńca Piotr Halasz oraz Wójt Granowa Zbigniew Kaczmarek.
Na zakończenie turnieju w pokazie tanecznym wystąpiły szkolne zespoły „Jedynka” i „Blue Jedynka”.
Konkurs poezji religijnej
11 maja odbył się w naszej szkole I etap (szkolny) konkursu poezji religijnej „Głośmy Chwałę Pana Naszego” dla klas IV - VI.
Celem jego było popularyzowanie poezji religijnej wśród dzieci, bogacenie biernego i czynnego języka, ukazanie piękna języka polskiego oraz wyrabianie umiejętności swobodnego i kulturalnego zachowania.
Organizatorkami etapu szkolnego były: M.Narożna i J. Wawrzyniak.
Do konkursu przystąpiły 23 osoby z klas IV-VI. Komisja w składzie: Małgorzata Narożna i Halina Klimaszyk przyznała następujące miejsca i wyróżnienia:
I miejsce – Barbara Krzyżanowska 6a
II miejsce –Maria Daleszyńska 4b
III miejsce – Sophie Guemise 6c
wyróżnienie – Hanna Krzyżanowska 4a
wyróżnienie – Amelia Napierała 4a
wyróżnienie – Matylda Krupa 4a
wyróżnienie – Aleksandra Marciniak 4a
wyróżnienie – Kinga Kortus 4b
wyróżnienie – Emilia Stefańska 5a
wyróżnienie – Laura Kaminiarz 6c
Oceniając uczestników komisja wzięła pod uwagę: zgodność z tekstem, płynność recytacji, dostosowanie tempa recytacji i barwy głosu do treści oraz nastroju wybranego fragmentu, dostosowanie repertuaru do wieku uczestnika konkursu, ogólny wyraz artystyczny.
Laureaci konkursu wezmą udział w rejonowym konkursie poezji religijnej w Kamieńcu, który odbędzie się 30.05.2017.
/M. Narożna/
Mistrzowie ortografii
6 maja 2017r. w Szkole Podstawowej w Grąblewie odbył się XIV Gminny Konkurs Ortograficzny. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:
Zofia Balcerek z klasy 5c,
Kamil Rataj z klasy 5c,
Wiktoria Sołtysiak z klasy 5 d.
Uczniowie pisali test ortograficzny sprawdzający znajomość zasad ortograficznych, dyktando z lukami i wyrazy wylosowane przez członków komisji. Konkurs zakończył się wielkim sukcesem naszych uczniów. Zosia Balcerek i Kamil Rataj otrzymali jednakową największą liczbę punktów i o pierwszym miejscu miała zadecydować dogrywka. Cztery dodatkowe tury nie wyłoniły zwycięzcy, w związku z tym komisja zdecydowała o przyznaniu dwóch pierwszych miejsc. Gratulujemy zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów.
/Hanna Stachowska/
Mama – wróżka czytała dzieciom !
We wtorek 9 maja 2017 r. klasa 1 b gościła na zajęciach mamę uczennicy tejże klasy. W ramach projektu „ Cała Polska czyta dzieciom” mama – wróżka czytała dzieciom „Legendę o złotej kaczce”. Przedstawiła również piękne wiersze o książce, zachęcające do odkrywania tajemnic w niej zawartych oraz do czytania. Dzieci z uwagą i zainteresowaniem wysłuchały treści legendy. Wykonały też ilustracje do wydarzeń z utworu. Były to bardzo ciekawe i przyjemne zajęcia.
/H. Gruch/
Przedstawienie teatralne pt. „Świnka Chrumcia”
28 kwietnia 2017 r. biblioteka szkolna w ramach współpracy z seniorami gościła aktorów z grupy teatralnej „ Prometeusz”, działającego w Gminnym Centrum Pomocy Środowiskowej Promessa. Seniorzy zaprezentowali uczniom klas I –III przedstawienie teatralne pt. „Świnka Chrumcia”. Spektakl pełen humoru cieszył się dużym zainteresowaniem dzieci. Aktorów nagrodzono gromkimi oklaskami. Po przedstawieniu dzieci zostały zaproszone do wspólnego śpiewania.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii :)
Konkurs plastyczny „Matka Boża w moim życiu”
Podczas Rekolekcji uczniowie wykonywali prace plastyczne do szkolnego konkursu "Matka Boża w moim życiu".
Spośród wszystkich oddanych prac wybrano najlepsze. Można je oglądać w albumie fotograficznym "Rekolekcje 2017".
Do organizatora, którym jest Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej w Poznaniu dostarczono prace plastyczne następujących osób:
Klasa 5a
-
Anna Poznaniak
-
Bartosz Grześkowiak
-
Aleksandra Owsiana
-
Jagoda Matuszczak
-
Dorota Kałek
-
Eryk Kalemba
Klasa 5b
-
Wenesa Gwardzik
-
Weronika Rogozińska
Klasa 5c
-
Kamil Rataj
-
Weronika Ptaszyńska
-
Emilia Górka
-
Malwina Pikosz
Klasa 5d
-
Wiktoria Sołtysiak
-
Oskar Napierała
-
Małgorzata Frąckowiak
Klasa 6a
-
Monika Kubale
Klasa 6b
-
Wiktoria Stachowiak
Klasa 6c
-
Laura Kaminiarz
-
Michalina Wlekła
-
Maria Brychcy
-
Natalia Jokś
-
Jagoda Nowak
Klasa 6d
-
Julia Przybylska
Klasa 6e
-
Robert Ratajski
Klasa 6f
-
Aleksandra Rzeźnik
-
Aleksandra Ambrozik
-
Małgorzata Beyga
Klasa 6g
-
Julia Dziamska
-
Julia Kalemba
-
Magdalena Pawlak
-
Martyna Wojciechowska
-
Milena Bartkowiak
-
Aleksandra Mocek
-
Karolina Braun
Wyniki będą ogłoszone w Internecie www.poznan.ak.org.pl
-
Nawigacja
Archiwum Aktualności