• III miejsce w Mistrzostwach Gminy w Piłce Ręcznej Dziewcząt

W dniu 9 stycznia w SP nr 4 odbyły się Mistrzostwa Gminy w Piłce Ręcznej Dziewcząt w ramach Igrzysk Dzieci. W zawodach wzięły udział cztery szkoły z gminy. Po zaciętych pojedynkach nasze dziewczęta ostatecznie zajęły 3 miejsce.

Szkołę reprezentowały:

G. Kaczmarek 5a, M.Urbańska 5a, H.Peters 5b, K.Ginter 5c, Z.Kopczyńska 5c, A.Perz 5c, G.Tomaszewska 6a, W.Krystek 6b, A.Alaborska 6c, Z.Owsiana 6c.

• Czytam z klasą ...

Uczniowie klas 2 oraz klasy 3b biorą w tym roku szkolnym udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym, wspierającym rozwój czytelnictwa - Czytam z klasą "Lekturki spod chmurki".

Projekt rozpoczęliśmy od zapoznania się z chmurką Tosią i wraz z nią zgłębiamy świat lektur. Wybraliśmy różne lektury - "Detektyw Pozytywka", "Wścibscy", "Dzieci z Bullerbyn". Uzupełniliśmy nasze Lekturniki, wykonaliśmy lekturę na "lince", stworzyliśmy własne agencje detektywistyczne, w których rozwiązywaliśmy szkolne zagadki, przebieraliśmy się.

Zabawy i radości było przy tym mnóstwo. Już czytamy kolejne książki i poznajemy ciekawych bohaterów.

• Nocne warsztaty taneczne

Miniony weekend tancerkom zespołu Jedynki minął bardzo intensywnie.

Piątkowy wieczór zaczęliśmy od świętowania urodzin Ingi i Wiktorii. Po wręczeniu prezentów i skosztowaniu pysznego tortu udaliśmy się do sali gimnastycznej. Czekała na nas dawka wiedzy tanecznej w postaci warsztatów online oraz na żywo prowadzonych przez panią Małgosię Wolan.

Po treningu na kolację wspólnie przygotowaliśmy pizzę oraz przekąski. Zwieńczeniem wieczoru było piżama party.

Sobotę zaczęliśmy od strechingu i rozgrzewki tanecznej, żeby dobrze przygotować się do nauki kolejnych kroków w układzie tanecznym.

Przygotowania do występów na WOŚP idą w Jedynce pełną parą.

Taneczne nocowanie w Jedynce możemy zaliczyć do udanych polecając wszystkim uczniom ten sposób integracji.

Z tanecznym pozdrowieniem

Zespół Jedynki

• Podziękowanie za udział w akcji charytatywnej dla Zosi

Podziękowanie za wrażliwość i życzliwość otwierającą serca dla tych, którzy potrzebują pomocy.

Społeczność szkolna oraz Rodzice składają serdeczne podziękowanie za włączenie się do akcji charytatywnej zorganizowanej dla naszej Uczennicy Zosi. Za wsparcie oraz okazane serca dziękujemy Państwu Paulinie i Jackowi Słupińskim, Elwirze Przybysz, firmie Pstrągowo.pl / Inna Forma Sushi, licytującym Przyjaciołom szkoły oraz Rodzicom naszych Uczniów.

Pieniądze z licytacji oraz sprzedaży piernikowych serc zostały przekazane rodzicom Zosi na wsparcie jej leczenia i rehabilitacji.

• Świąteczny występ Przedszkolaków

Dnia 3 stycznia nasi uczniowie z klas 2b i 2c oraz Szkoły Życia odwiedzili grupę Pszczółki w Przedszkolu Gminnym im. Krasnala Hałabały w Grodzisku Wielkopolskim.

Przedszkolaki zaprezentowały swój świąteczny występ, który dostarczył odbiorcom niezapomnianych wrażeń i przeżyć. Dziękujemy za zaproszenie i gościnę.