• Egzamin na kartę rowerową

22 maja uczniowie klas czwartych oraz uczniowie Szkoły Życia wzięli udział w praktycznym egzaminie na kartę rowerową. Pod czujnym okiem policji sprawdzali swoje umiejętności jazdy na rowerze oraz znajomość znaków i przepisów drogowych. Większość uczestników zaliczyła ten ważny praktyczny test. Gratulujemy, mamy nadzieję, że będziemy mieli wkrótce nowych odpowiedzialnych uczestników ruchu drogowego.

• XV Gminny Konkurs „Ratujemy i uczymy ratować”

Uczniowie naszej szkoły Igor Chełmiński, Nina Bobrowicz i Małgorzata Buda, 28 maja 2024r. brali udział w XV Gminnym Konkursie „Ratujemy i uczymy ratować” w Szkole Podstawowej w Ptaszkowie. Wszyscy wykazali się ogromną wiedzą i umiejętnościami w zakresie udzielania pierwszej pomocy oraz bardzo dobrze sprawdzili się na torze sprawnościowym. Za swoje umiejętności zostali nagrodzeni przez Zastępcę Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego pana Marcina Brudło.

• Z życia kółka kulinarnego: wciąż kuchcimy!

Ostatnio zgotowaliśmy niezłe dania z ryżu! Na stole pojawiło się risotto z zielonymi szparagami, papryka faszerowana, danie typu stri-fry (czyli ryż smażony z warzywami w stylu azjatyckim), ryż z kurczakiem i dużą ilością naszego ulubionego parmezanu oraz burrito. Niektórzy z nas stwierdzili, że były to najsmaczniejsze zajęcia kulinarne w tym roku!

• Ogólnopolski Turniej BRD w Śremie

24 maja 2024 r. nasi uczniowie: Alan Łodyga z kl. 7b, Inga Michalczak i Julian Michalczak z kl. 7c wzięli udział w wojewódzkim etapie Ogólnopolskiego Turnieju BRD w Śremie. Podczas turnieju sprawdzili wiedzę i umiejętności dotyczące zasad ruchu drogowego i pierwszej pomocy przedmedycznej. Nie zdobyli miejsca na podium, jednak osiągnęli duży sukces uczestnicząc w tak ważnym przedsięwzięciu. Gratulujemy całej trójce i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły.

• Wycieczka do Zoo we Wrocławiu

W czwartek, 23 maja, klasy "Szkoły Życia" wybrały się na wycieczkę do Zoo we Wrocławiu.

Była to okazja, aby na żywo zobaczyć zwierzęta, które na co dzień można znaleźć w książkach i filmach.

Wszystkie gatunki zrobiły na uczniach ogromne wrażenie. Szczególną uwagę przykuło Afrykanarium, które dla wielu było ogromnym przeżyciem.

Wszyscy uczestnicy wycieczki przez cały dzień mogli cieszyć się pięknem natury i różnorodnością zwierząt, a uśmiech nie schodził z ich twarzy przez cały czas.

Do domu wróciliśmy z głowami pełnymi pomysłów na kolejne dalsze wyprawy.

• X Gminny Konkurs Matematyczny „Jeden z Pięciu”

Dnia 23.05.2024r. w Szkole Podstawowej nr 4 odbył się X Gminny Konkurs Matematyczny „Jeden z Pięciu” o tytuł „Mistrza Matematyki”.

W konkursie wzięło udział 18 uczniów z 6 szkół podstawowych. Uczestnicy mieli do rozwiązania test.

Piątka, która uzyskała najwyższe wyniki przechodziła do następnego etapu.

Tu uczniowie udzielali odpowiedzi na losowo wybrane pytania i zagadki matematyczne. Zadawanie pytań trwało dopóki został tylko jeden uczestnik.

W tym roku II miejsce przypadło Wojciechowi Szelejewskiemu z 8a, natomiast na III miejscu znalazła się Amelia Kaczmarek również z 8a.

Gratulacje dla wszystkich uczestników!

• VIII Międzyszkolny Festiwal Piosenki Międzynarodowej

23 maja siedmioro uczniów naszej szkoły zaprezentowało się podczas VIII Międzyszkolnym Festiwalu Piosenki Międzynarodowej w Bukowcu.

Jako solistki wystąpiły:

-Dorota Łapacz kl. 4a

-Helena Peters kl. 5b

-Inga Michalczak kl. 7c

Natomiast w duecie zaśpiewały:

-Dorota Kałek kl. 5c i Laura Wachowiak kl. 6c

-Zofia Łapacz oraz Justyna Pawicka kl. 8a

Jury miało nie lada wyzwanie, poziom był wysoki, a uczestników 36.

Komisja przyznała naszym reprezentantkom następujące nagrody:

1 miejsce w kategorii solistów klas 4-6 dla Heleny Peters, która zaprezentowała utwór Adele - „Set fire to the rain”

oraz

3 miejsce w kategorii duetów klas 4-8 dla Zofii Łapacz i Justyny Pawickiej, które wykonały piosenkę zespołu Abba - Dancing Queen.

Jesteśmy bardzo dumni ze wszystkich występów Naszych Młodych Wokalistek, gratulujemy i śpiewajcie dalej!

• Praktyczny egzamin na kartę rowerową

22 maja br. uczniowie klas czwartych oraz uczniowie Szkoły Życia wzięli udział w praktycznym egzaminie na kartę rowerową. Pod czujnym okiem policji sprawdzali swoje umiejętności jazdy na rowerze oraz znajomość znaków i przepisów drogowych. Większość uczestników zaliczyła ten ważny praktyczny test.
            Gratulujemy, mamy nadzieję, że będziemy mieli wkrótce nowych odpowiedzialnych uczestników ruchu drogowego .

• 61 227 1240 Nowy główny nr/SEKRETARIAT

61 227 1259 FAX

61 227 1243 PEDAGOG

61 227 1244 ŚWIETLICA

61 227 1245 KUCHNIA

61 227 1246 PIELĘGNIARKA

61 227 1247 W-F

61 227 1248 POKÓJ NAUCZYCIELSKI

61 227 1251 PSYCHOLOG
      • ul.Chopina 26, 62 - 065 Grodzisk Wlkp.