• Ułamki nie muszą być trudne...

            Przekonała się o tym klasa 4a, która na lekcji matematyki tworzyła własną pizzę. Dzieci wybierały dodatki i nazwę pizzy.

            Zadaniem uczniów było opisanie ilości składników przy pomocy ułamków zwykłych.

            Z całą pewnością można stwierdzić, iż pizza łączy świat bliski dziecku ze światem matematyki!

          • Wielkanoc w świetlicy

            Święta Wielkanocne to radosny czas, który kojarzy się z wiosną, pisankami, kurczakami. Podczas zajęć na świetlicy szkolnej uczniowie mieli okazję porozmawiać o zwyczajach, tradycjach i potrawach związanych z nadchodzącymi świętami. Rozwijali swoje zdolności plastyczne, manualne i kreatywność, wykonując róznego rodzaju ozdoby wielkanocne. Powstały przepiękne świąteczne pracę.

            Życzymy wszystkim z okazji Świąt Wielkanocnych zdrowia, szczęścia, uśmiechu.

            Wesołego Alleluja!

          • Świąteczny apel

            27 marca odbył się świąteczny apel, podczas którego zostały wręczone nagrody oraz wyróżnienia za następujące konkursy:

            - Konkurs Ortograficzny dla klas II - III,

            - Szkolny konkurs na świąteczne dekoracje,

            - Herstorie - czyli historie Polek, które zapisały się w dziejach świata,

            - Podziękowanie za zaprezentowanie swoich projektów podczas Szkolnej Wystawy LEGO.

             

            Mogliśmy również usłyszeć i obejrzeć występy naszych artystów: chóru oraz zespołów tanecznych.

          • Przedświąteczny czas w klasach I - III

            Przedświąteczny czas upłynął na realizacji wielu dodatkowych projektów. W minionych tygodniach uczniowie klas 1-3 przygotowywali ozdoby wielkanocne - pisanki, koszyczki, wianki, stroiki. Siali rzeżuchę i sadzili wiosenne kwiaty.

            Zwieńczeniem przygotowań był udział klas w świątecznym apelu, podczas którego mogliśmy obejrzeć występy artystyczne naszych koleżanek i kolegów.

            Z okazji zbliżających się świąt, życzymy wszystkim odpoczynku i relaksu w gronie Rodziny i Przyjaciół.

          • I miejsce w VII Gminnym Konkursie Matematyczno - Przyrodniczym

            Dnia 26.03.2024 w Grąblewie odbył się VII Gminny Konkurs Matematyczno - Przyrodniczy pt. „Matematyka + Przyroda= Sukces”.

            Uczestnicy konkursu pracowali w trzyosobowych zespołach. Dzieci rozwiązywały zadania tekstowe oraz wykonywały zadania praktyczne.

            Naszą szkołę reprezentowali:

            Bartosz Słupiński - klasa 6c

            Wojciech Adamczak - klasa 6a

            Łukasz Mańkowski - klasa 6b

            Uczniowie zdobyli I miejsce!

            Serdecznie gratulujemy!

          • Światowy Dzień Poezji w bibliotece

            Z okazji Światowego Dnia Poezji i zbliżających się Świąt Wielkanocnych w bibliotece odbyły się spotkania z najmłodszymi czytelnikami naszej szkoły oraz przedszkola im.Krasnala Hałabały. Dzieci wysłuchały bajki Ewy Szelburg-Zarembiny o gęsim jaju, którą czytała zaproszona przez nas pani Renata Kraus.

          • Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Czesława Miłosza i Zbigniewa Herberta

            "Spór i dialog poetów" to tegoroczny temat Powiatowego Konkursu Recytatorkiego Poezji Czesława Miłosza i Zbigniewa Herberta, który odbył się 26 marca w Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego.

            Naszą Szkołę reprezentowali:

            Marika Bucka-Bober z kl. 8a

            Maja Komorowska z kl. 8a

            Aleksander Przybylski z kl. 7b.

            Z dumą informujemy, że

            I miejsce w kategorii szkół podstawowych otrzymała Marika Bucka-Bober.

            III miejsce w kategorii szkół podstawowych otrzymała Maja Komorowska.

            Pierwszy raz w edycji Konkursu została przyznana nagroda Młodzieżowej Rady Powiatu, którą zdobyła Marika Bucka-Bober.

            Gratulujemy uczestnikom oraz nagrodzonym!

          • Kartki świąteczne do Króla Karola III

            Easter is coming!

            Uczniowie klas pierwszych na zajęciach języka angielskiego postanowili wykonać kartki wielkanocne wypełnione anglojęzycznymi życzeniami, które zostały spakowane i wysłane do samego Króla Karola III

            Najmłodsi mieli okazję wykazać się kreatywnością, wzbogacić słownictwo oraz poznać zwyczaje wielkanocne panujące w Wielkiej Brytanii. To było niesamowite przeżycie dla wszystkich!

          • Charytatywne smakołyki na Wielkanocnym Jarmarku

            Tradycją stało się, że Kuchmasterzy z kółka kulinarnego Jedynki przygotowują smakołyki na jarmark świąteczny. Nie inaczej było i w tą niedzielę podczas Grodziskiego Jarmarku Wielkanocnego. Przygotowaliśmy deserki, które po raz kolejny okazały się świetnym pomysłem i rozeszły się w mgnieniu oka. W komentarzu dzielimy się przepisami na te pyszności. Dochód ze sprzedaży naszych wyrobów zostanie przekazany BLAIR Educational Centre w Kenii (nasz partner w programie „Rozmawiasz-Pomagasz” fundacji Goodnetwork).

          • Grodziski Jarmark Wielkanocny

            Fotorelacja oraz filmiki z występów chóru oraz grup tanecznych na Grodziskim Jarmarku Wielkanocnym, który odbył się 24 marca 2024r. na Starym Rynku. Wystąpili:

             

            - chór Kantylena w „Wielkanocnej Piosence”,

            - Zespół taneczny młodszy: Roztańczone Dziewczyny i Tańczące Serca,

            - Zespół taneczny starszy: Jedynki z klas 6 i 7 w układzie tanecznym „Słowianki”.

          • Drzwi Otwarte dla Uczniów Szkoły Życia

            21 marca odbyły się drzwi otwarte dla uczniów z niepełnosprawnościami. Rodzice i dzieci mogli zobaczyć sale przypominające cztery pory roku, a także spróbować swoich sił w różnych zajęciach. Na zakończenie samodzielnie udekorowali babeczki przygotowane przez starszych uczniów w zakątku kulinarnym i z wielkim apetytem je zjedli.

          • Drużynowe Mistrzostwa Powiatu w Biegach Przełajowych

            W sobotę 23 marca w Wielichowie odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Powiatu w Biegach Przełajowych. Bardzo dobrze zaprezentowały się drużyny reprezentujące naszą szkołę zajmując medalowe pozycje.

            Dziewczęta w składzie: K.Ginter, N.Klapa, Z.Kopczyńska, M.Nowak, A.Perz i H.Peters zdobyły, w kategorii klas 5/6, wicemistrzostwo powiatu.

            Wicemistrzyniami powiatu zostały również: W.Bukowian, A.Kaczmarek, A.Marciniak, K.Stachowiak, A.Szymańska, Z.Zydorczyk, które startowały w grupie klas 7/8.

            Natomiast chłopcy w obu kategoriach uplasowali się na 3 miejscu. Reprezentowali nas: A.Drzymała, N.Gielnik, A.Langowicz, Ł.Mańkowski, M.Piotrowski, P.Chwalisz, K.Górniak, F.Iwaszkiewicz, F.John, A.Przybylski, D.Śmieszek.

            Indywidualnie fantastycznie spisała się Kinga Stachowiak, która przybiegła na drugim miejscu, co dało jej kwalifikację do Finału Wojewódzkiego. Gratulujemy naszym uczniom wspaniałych osiągnięć.

          • Tydzień Uważności

            W minionym tygodniu zaprosiliśmy społeczność szkolną na obchody Tygodnia Uważności. Uważność (ang.) mindfulness, to hasło, które w ostatniej dekadzie stało się niezwykle modne. Co to oznacza? To sztuka bycia tu i teraz, obecności w danej chwili, radości z czerpania ze świata wszystkimi zmysłami. Osoba praktykująca uważność - zauważa, smakuje, dotyka i wącha świat wokół niej, i czerpie z tego radość i spokój.

            To zupełne przeciwieństwo trybu autopilota - który uruchamiany, gdy jesteśmy zmęczeni , przeciążeni, nieobecni.

            Uważność to radość z bieżącej chwili, bez zadręczania się tym, co zdarzyło się nie po naszej myśli oraz bez wybiegania myślami daleko w przyszłość i martwienia się co ona przyniesie.

            Niedawno praktyka uważności zawitała do szkół, gdyż udowodniono, że pomaga zmniejszać stres i poprawiać relacje między uczniami. W tym tygodniu zaproponowaliśmy uczniom różne aktywności, które wprowadziły ich do krainy uważności.

            Gazetki szkolne wypełniły się ciekawostkami na temat mindfulness.

            Na dużych przerwach we wtorek 19 III i w środę 20 III w małej sali gimnastycznej odbyły się wspólne relaksacje oraz medytacje, poprowadzone przez psycholog szkolną. Uczniowie z ciekawością spróbowali nowego sposobu spędzenia przerwy.

            Natomiast w poniedziałek 18 III, czwartek 21 III i piątek 22 III podczas pierwszej dużej przerwy usłyszeć można było specjalną audycję wypełnioną dźwiękami natury, przygotowaną przez uczennice działające w kole dziennikarsko-radiowym.

            W klasach podczas lekcji wychowawczych praktykowano wyciszanie oraz naukę prawidłowego oddechu. Pomocne w tym zakresie okazały się filmiki edukacyjne.

            Dla młodszych uczniów, z kl. I-III, najstarsi uczniowie z opiekunką koła wolontariatu przygotowali stacje sensoryczne, korzystanie z których stanowiło doskonałą okazję, aby posmakować, dotykać i wąchać świat.

          • Wiosna w świetlicy

            Wiosnę, która zawitała do naszej świetlicy szkolnej można dostrzec nie tylko po aktywności dzieci na boisku szkolnym, ale również po wystroju sal w przepiękne wiosenne prace plastyczne wykonane przez uczniów.

          • Licytacje Wielkanocnych Zajączków na Facebooku

            Zapraszamy na dwie ostatnie licytacje wielkanocne Świątecznych Zajączków w ramach akcji charytatywnej dla uczennicy naszej szkoły Zosi.

            Aukcje (licytacje) odbędą się w dniach 21 - 23.03 do godz. 21:00. Licytacje w komentarzach pod postami na naszym FACEBOOKU zaczynamy od kwoty: 50 zł.

            Zajączki będą do odbioru w sekretariacie naszej szkoły.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Grodzisku Wielkopolskim
      • 61 227 1240 Nowy główny nr/SEKRETARIAT 61 227 1259 FAX 61 227 1243 PEDAGOG 61 227 1244 ŚWIETLICA 61 227 1245 KUCHNIA 61 227 1246 PIELĘGNIARKA 61 227 1247 W-F 61 227 1248 POKÓJ NAUCZYCIELSKI 61 227 1251 PSYCHOLOG
      • ul.Chopina 26, 62 - 065 Grodzisk Wlkp. Poland
    • Logowanie