Klasa Id obchodziła uroczysty „Dzień Mamy i Taty”.
Dzieci przygotowały krótką część artystyczną. Później wszyscy świetnie się bawili na naszych boiskach. Rodzice i uczniowie chętnie brali udział w różnych zabawach i grach sportowych
Klasa Id obchodziła uroczysty „Dzień Mamy i Taty”.
Dzieci przygotowały krótką część artystyczną. Później wszyscy świetnie się bawili na naszych boiskach. Rodzice i uczniowie chętnie brali udział w różnych zabawach i grach sportowych
Dnia 11.06.2016 r. uczniowie naszej Szkoły wzięły udział w "Wieloboju
Sprawnościowym Sześciolatków" zorganizowanym przez szkołę w Kąkolewie.
Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w konkurencjach przygotowanych
przez organizatorów. Wspólnie wykonywali prace plastyczne nawiązujące do
ulubionej bajki. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki oraz dyplomy.
Z okazji Tygodnia Bibliotek w dniach od 20 – 27 maja 2016 r. w bibliotece szkolnej odbyło się wspólne świętowanie. Można było obejrzeć wystawę prac uczniów.
Klasy I i II wykonały piękne ilustracje do przeczytanych w tym roku szkolnym książek z naszej biblioteki.
Klasy III podarowały bibliotece laurki z okazji święta oraz zaprezentowały własnoręcznie napisane, zilustrowane i wydane książeczki z baśniami.
Klasy IV i V ułożyły hasła reklamowe promujące czytanie. Czwartoklasiści byli również zaproszeni na zajęcia, na których poznali twórczość Tove Jansson. Dzieci zapoznały się z życiem autorki i jej twórczością podczas prezentacji multimedialnej. W czasie tego spotkania wyłoniony został mistrz pięknego czytania. Wybrani uczniowie czytali zaznaczony fragment książki o Muminach. Dzieci nawzajem siebie oceniały biorąc pod uwagę : płynność, wyrazistość, modulację głosem, interpretację. Wyłoniono następujących mistrzów:
IV a – Jagoda Matuszczak
IV b – Martyna Banaszczak
IV c – Maja Wojciechowska, Nadia Otto
IV d – Eryk Lipiński
Klasy VI przedstawiły młodszym kolegom i koleżankom konkursowe prezentacje multimedialne o swojej ulubionej książce. Z poszczególnych klas nagrodzono:
VI e – Monika Miś – Ewa Nowacka „ Małgosia contra Małgosia”
VI e – Karolina Kowalska – Grzegorz Kasdepke „Detektyw Pozytywka”
VI F – Maria Antczak, Aleksandra Urbańska, Paulina Waśkowiak – Andrzej Maleszka „ Magiczne drzewo”
VI c – Agata Prządka, Roksana Kleszcz – Suzanne Collins „Igrzyska śmierci”
W czerwcu bieżącego roku w Wigwamie odbył się Piknik Rodzinny klas 1a i
1f z okazji Dnia Dziecka, Dnia Mamy i Taty pt: "Mamo, Tato pobaw się ze
mną". Do organizacji pikniku z dużym zaangażowaniem włączyli się Rodzice
uczniów, którzy wcielili się w role aktorów i przedstawili "Bajkę o
Koziołku Niematołku", przygotowali słodki poczęstunek oraz smaczne,
grillowane kiełbaski. Dzieci złożyły Rodzicom życzenia, a dziewczynki z
kółka tanecznego zaprezentowały przygotowane wcześniej układy taneczne.
Odbyły się rozgrywki sportowe, zabawy z chustą animacyjną oraz
przeciąganie liny. Wszyscy uczestnicy spotkania integracyjnego
bawili się wspaniale. Uczniowie byli bardzo mile zaskoczeni występami swoich
Rodziców i bardzo miło wspominają wspólnie spędzone chwile. Dziękujemy
wszystkim uczestnikom za kreatywność i udaną zabawę.
XVII Gminny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
9 kwietnia 2016 r. w Szkole Podstawowej Nr 1 w Grodzisku Wielkopolskim odbył się XVII Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Wzięły w nim udział 4-osobowe drużyny ze szkół podstawowych i 3 osobowe z gimnazjów gminy Grodzisk Wielkopolski. W pierwszym etapie uczniowie pisali testy ze znajomości przepisów ruchu drogowego, następnie jeździli rowerem w Miasteczku Ruchu Drogowego, pokonywali tor przeszkód, a także wykonywali zadania z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zespoły osiągnęły bardzo dobre wyniki, pokazując, że znają zasady ruchu drogowego i potrafią zastosować je w praktyce. W kategorii szkół podstawowych najlepsze wyniki osiągnęła drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Grodzisku Wielkopolskim w składzie: Zofia Kaźmierczak, Emilia Janeda, Łajs Marceli Nowak Grzegorz. Opiekunem drużyny jest pani Joanna Stempin.W kategorii szkół gimnazjalnych zwyciężyło Gimnazjum z Grodziska Wlkp. w składzie II miejsce zajęło Gimnazjum z Zespołu Szkół w Ptaszkowie. Kolejne miejsca w grupie szkół podstawowych zajęły następujące drużyny: II miejsce Szkoła Podstawowa Nr 4 z Grodziska Wlkp., III miejsce Szkoła Podstawowa z Zespołu Szkół w Ptaszkowie. Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy, a zawodnicy nagrody rzeczowe. Najlepsi zawodnicy turnieju Marceli Łajs (SP1) i Wojciech Bobrowicz(Gimnazjum Grodzisk Wlkp.) zostali nagrodzeni dwoma rowerami górskimi. Sponsorami nagród byli: Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego, Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” Grodzisk Wlkp. oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Poznaniu. Na zakończenie turnieju w pokazie tanecznym wystąpił szkolny zespół „Jedyneczka”.
SUKCES PLASTYCZNY!
Matylda Krupa z klasy 3a znowu zachwyciła swoim talentem plastycznym! Tym razem jej praca pt. „ Malowane witaminami” zajęła I miejsce w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Wielkopolską Gildię Rolno- Ogrodniczą w Poznaniu. Matylda w nagrodę otrzymała maszynkę do robienia lodów. GRATULUJEMY!
Dnia 18.05.2016r. uczniowie naszej szkoły już po raz jedenasty uczestniczyli w Rejonowym Konkursie Poezji Religijnej " Głośmy Chwałę Pana Naszego" organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Kamieńcu.
Do udziału w konkursie wraz z naszą szkołą przystąpiły szkoły z Granowa, Modrza, Parzęczewa, Grąblewa, Rostarzewa, Jabłonnej i Kamieńca.
Naszą szkołę reprezentowały następujące uczennice:
w kategorii klas I-III
Hanna Krzyżanowska z kl. 3a
Amelia Napierała z kl. 3a
Natalia Pawicka z kl. 3a
w kategorii klas IV-VI
Laura Kaminiarz z kl. 5c
Barbara Krzyżanowska z kl. 5a
Emilia Stefańska z kl. 4a
Przedstawiciele naszej szkoły zostali docenieni przez jury i wrócili z nagrodami.
Wśród klas I-III najpiękniej recytowała Hanna Krzyżanowska i zajęła I miejsce , natomiast Natalia Pawicka zajęła miejsce III. Uczennice przygotowywała M. Kosicka.
Pośród klas IV-VI I miejsce zajęła Laura Kaminiarz pod opieką M. Narożnej, natomiast Barbara Krzyżanowska zajęła miejsce III , przygotowała ją J. Wawrzyniak.
Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.
/J. Wawrzyniak/
W sobotę 21 maja odbył się Przegląd Chórów Szkolnych projektu Akademia Chóralna region Poznań. W naszym regionie uczestniczy tylko 6 chórów, kiedyś było ich dużo więcej, ale zmiany finansowania spowodowały odejście niektórych zespołów. Mamy szczęście, że nasza gmina nieprzerwanie współfinansuje projekt Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dzięki temu chóry z gminnych szkół cały czas wzbogacają swój warsztat, podnoszą poziom artystyczny i uczestniczą w warsztatach. Dyrygenci również uczestniczą w warsztatach, które prowadzą specjaliści z Polski i zagranicy.
Chórom uczestniczącym w projekcie stawia się coraz wyższe wymagania. Tym razem każdy zespół musiał zmierzyć się z obowiązkowym utworem współczesnym. Na zamówienie Akademii Chóralnej Jan Krutul skomponował utwór „Ping pong”. Z takim rodzajem muzyki spotkaliśmy się po raz pierwszy. Nie było lekko, przygotowania trwały od 1 lutego, jedynie chór z SP 1 ze względu na chorobę dyrygentki rozpoczął muzyczną przygodę w ostatnim tygodniu marca.
9 lat uczestnictwa chóru KANTYLENA ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Grodzisku Wlkp. po dyrekcją p.R.Bosackiej: zawsze wysokie lokaty na konkursach i przeglądach, dwukrotne zdobycie tytułu Grand Prix zaowocowało! Podczas ostatniego przeglądu chór został najwyżej oceniony w swojej kategorii i z 92 punktami zdobył ZŁOTY DYPLOM. Biorące udział w przeglądzie: chór ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Grodzisku Wlkp. i chór z Zespołu Szkół w Ptaszkowie , zdobyły Srebrne Dyplomy.
W dniu 21 maja 2016r. uczniowie koła przyrodniczego naszej szkoły z klas od 1 do 5 wzięli udział w wycieczce do Wielkopolskiego Parku Narodowego w miejscowości Jeziory.
Głównym celem wycieczki była lekcja przyrody przeprowadzona w Centrum Edukacji Ekologicznej WPN. Pierwszym przystankiem była Leśna Szkoła, w której dzieci dowiedziały się m.in. jakie zwierzęta zamieszkują WPN, jakie zwierzę jest symbolem WPN oraz jaką roślinność mogą spotkać podczas spaceru. Dzieci chętnie obejrzały ciekawą prezentację multimedialną oraz krótkie filmy przyrodnicze.
Kolejnym punktem wycieczki były ścieżki dydaktyczne WPN. Dzieci podczas spaceru musiały wykazać się swoją wiedzą na temat przyrody. Wsłuchiwały się w odgłosy ptaków, a pani przewodnik tłumaczyła, czyjego „koncertu” są świadkiem. Poznali również ciekawe rośliny, w tym budziszka cuchnącego, którego mieli okazję powąchać. Wiele radości sprawiły zabawy terenowe, podczas których dzieci musiały np. tropić ślady zwierząt czy też wczuć się w rolę nietoperza naprowadzanego przez echolokację. Cały spacer odbywał się w otoczeniu pięknej przyrody.
Ostatnią częścią wycieczki było zwiedzanie Muzeum Przyrodniczego. Dzieci zobaczyły z bliska zwierzęta WPN- ssaki, ptaki oraz owady. Dużo emocji wzbudziły szczątki zwierząt, jakie żyły na obszarze obecnego WPN, w trwającej ponad milion lat epoce lodowcowej: mamuta, nosorożca włochatego, tura i dzikiego konia.
12 maja 2016r. uczniowie klasy 2B wraz z wychowawczynią uczestniczyli w niezwykłych zajęciach przyrodniczych. Odwiedzili ogród pana Kazimierza Piskorka i wysłuchali pogadanki na temat życia pszczół. Dzieci chętnie oglądały przyrządy służące do produkcji miodu np. miodziarkę. Miały również okazję skosztować świeżego, prawdziwego pszczelego miodu. Największą atrakcją jednak było dla uczestników oglądanie narodzin małej pszczoły. Na koniec wycieczki był także czas na wspólną zabawę.
Dnia 20.05.2016 w naszej szkole odbył się Konkurs Wiedzy o Londynie, do którego przystąpiło 25 uczniów klas 2. W kwietniu odbyły się eliminacje klasowe, z których wyłoniono reprezentantów wszystkich klas 2. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się wiedzą na temat najważniejszych i najpopularniejszych miejsc w Londynie, symboli Londynu a także faktów na temat rodziny królewskiej. Na zmierzenie się z 20 pytaniami uczniowie mieli 40 minut. Wszyscy uczniowie zaimponowali ogromną wiedzą na temat stolicy Wielkiej Brytanii. Trzy pierwsze miejsca uzyskali:
I miejsce – Lena Reich (klasa 2c)
II miejsce – Adrian Peters (klasa 2g)
III miejsce – Julia Bronka (klasa 2b)
Wszystkim serdecznie gratulujemy!
Olga Pierzyńska-Poprawa
13 i 14 maja odbyły się dwa gminne konkursy muzyczne:
BEL CANTO zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Słocinie oraz
I GMINNY KONKURS PIOSENKI DZIECIĘCEJ I MŁODZIEŻOWEJ pt. Miłość niejedno ma imię zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 4.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie- laureaci wyłonieni podczas szkolnych eliminacji:
W konkursie BEL CANTO - Antoni Kuźbicki 2d z piosenką Serduszko puka w rytmie cza-cza
- Małgorzata Rabiega 3a z piosenką Kolorowy wiatr
- Oliwia Roszak 3b z piosenką Miłość rośnie wokół nas
W KONKURSIE PIOSENKI DZIECIĘCEJ I MŁODZIEŻOWEJ
- Marta Chmiel 2e z piosenką Kochaj czworonogi
- Jagoda Szymańska 3b z piosenką Każdy chciałby tak mieć
- Malwina Zadoń 1i z piosenką Mój pies jest bardzo piękny
- Monika Wiśniewska 6a z piosenką Nieodporny rozum
- Julia Szelejewska 6a z piosenką Czy jest coś piękniejszego
- Jagoda Nowak 5c z piosenką Jak dobrze mamo
Wszyscy uczniowie zaprezentowali się wspaniale i wielu z nich zajęło czołowe miejsca!
W konkursie BEL CANTO
I miejsce Oliwia Roszak
II miejsce Małgosia Rabiega Gratulujemy!!!
W KONKURSIE PIOSENKI DZIECIĘCEJ I MŁODZIEŻOWEJ
w kategorii klas 1-3
I miejsce Jagoda Szymańska
II miejsce Marta Chmiel
III miejsce Malwina Zadoń
W kategorii klas 4-6
III miejsce Jagoda Nowak
Gratulujemy!!!
5 maja Br., w godzinach popołudniowych, odbył się, z udziałem Dyrekcji Szkoły a także Rodziców, Wieczorek Sceniczny Laureatów tegorocznego konkursu recytatorsko-aktorskiego pod hasłem Nauka i zabawa w wierszach współczesnych twórców dla dzieci.
Nagrodzone oraz wyróżnione wiersze współczesnych twórców, zaprezentowało po mistrzowsku na mini-scenie swoim rodzicom, 7 małych pasjonatów gry aktorskiej z klas I oraz 12 sympatyków sceny oraz pięknej recytacji z klas II i III.
Prezentacja sceniczna poprzedzona została odczytaniem wyników konkursu a także wręczeniem dyplomów oraz nagród.
Konkurs recytatorski od lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród dzieci – uczniów klas I-III. Łącznie w tegorocznym konkursie, udział wzięło 58 uczniów. 24 – w kategorii konkurs recytatorsko-aktorski, z klas I i 34- w kategorii konkurs recytatorski, z klas II i III.
Scenicznym zmaganiom z uwagą przyglądała się i oceniała według określonych kryteriów, konkursowa komisja, w składzie: Anna Grobelna, Dorota Gruszecka, Grażyna Matuszewska oraz Barbara Kucharzewska – dotychczasowy opiekun Koła Teatralnego Grodziskich Seniorów działającego w Promesie.
Laureaci konkursu recytatorsko-aktorskiego
I m-ce – Ola Kotecka kl. 1i
II m-ce – Lena Moncibowicz kl. 1i
III m-ce – Łukasz Kortus kl. 1b
Julia Kotlarska kl. 1g
Marta Trzciołek kl 1i
Marcel Bamber kl 1i
Wyróżnienie – Anastazja Kęsa kl. 1i
Laureaci konkursu recytatorskiego
I m-ce – Amelia Napierała kl. 3a
II m-ce – Ola Marciniak kl. 3a
Kinga Kortus kl. 3b
III m-ce – Maria Daleszyńska kl. 3b
Hania Krzyżanowska kl. 3a
Wyróżnienia: - Olga Drgas kl. 3c
Jagoda Szymańska kl. 3b
Natalia Pawicka kl. 3a
Adam i Olek Jankowscy kl. 2h
Olga Pikosz kl. 2f
Bartosz Ciesielski kl. 2d
Piotr Wlekły kl. 2c
Na zaproszenie Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego oraz Gminnego Centrum Informacji uczniowie wszystkich klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Grodzisku Wielkopolskim wraz z wychowawcami rozpoczęli w roku szkolnym 2015/2016 udział w projekcie „ Poznajemy naszą „małą Ojczyznę” czyli miasto, w którym żyje” . Przez kolejne 9 miesięcy dzieci raz w miesiącu brały udział w zajęciach tematycznych związanych z naszym miastem. Pierwsze spotkanie uczniów klas pierwszych odbyło się pod hasłem „poznajemy Urząd Miejski oraz Gminne Centrum Informacji”. Dzieci zwiedzały urząd miejski zaglądając do każdego wydziału oraz dowiadując się jak funkcjonuje i za co odpowiada każda jednostka w Ratuszu. Uczniowie poznali herb naszego miasta i flagę. Mogli układać puzzle ratusza i studni Bernarda. Podczas kolejnych spotkań uczniowie klas pierwszych poznawali legendy związane z naszym miastem, Muzeum Ziemi Grodziskiej oraz odwiedzili groby zasłużonych Grodziszczan. Również odwiedzili grodziski „Wiatrak” poznając pracę młynarza. W czerwcu wybiorą się na spacer ulicami szukając różnych zabytków naszego miasta. Program ten w bardzo atrakcyjny sposób przybliżył historię naszego miasta uczniom z klas pierwszych.
Alina Gęsikiewicz
Warsztaty profilaktyczne
W dniach 9, 10, 11 maja 2016 r. uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach warsztatowych: „Jestem asertywny – mam swoje zdanie i szanuję zdanie innych”.
Celem zajęć było dostarczenie dzieciom wiedzy na temat szeroko rozumianych zachowań asertywnych. Prowadzący poruszał również problemy dotyczące cyberprzemocy oraz uzależnień (od nikotyny, alkoholu, substancji psychoaktywnych). Uczniowie uczyli się przeciwstawiać naciskowi i manipulacji ze strony grupy rówieśniczej, przeszli trening odmawiania.
Zajęcia zostały przeprowadzone przez pana Mirosława Schőna, trenera Dolnośląskiej Akademii Rozwoju, a sfinansowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Grodzisku Wielkopolskim. Opinie uczniów po zajęciach były bardzo pozytywne, okazało się, że zapamiętali oni wiele konkretnych informacji. Mamy nadzieję, że zajęcia przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa naszych dzieci.
/ L. Mańkowska/
Uczniowie klasy 1a i 1f brali udział w spotkaniu z ratownikiem medycznym, Panem M. Drgas, który w bardzo ciekawy sposób mówił na temat udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. Dzieci miały okazję poćwiczyć na fantomie. W ramach kampanii Społecznej "Cała Polska Czyta Dzieciom" gość czytał opowiadanie pt: "Kapryśna Kasia" nawiązujące do zdrowego odżywiania oraz aktywnego sposobu spędzania czasu wolnego. Wszyscy uczestnicy spotkania byli zadowoleni i z dużym zainteresowaniem uczestniczyli w spotkaniu.
Serdecznie dziękujemy!
We wtorek 10 maja w Bukowcu odbył się II Międzyszkolny Festiwal Piosenki Międzynarodowej. Do konkursu zgłosiło się 21 solistów i 16 zespołów. Zapowiadała się ciężka walka o zajęcie czołowych miejsc.
Naszą szkołę reprezentowało 8 uczennic, chórzystek szkolnego chóru przygotowanych przez p.Renatę Bosacką:
Kategoria Soliści: Zofia Glapa, Barbara Krzyżanowska, Monika Wiśniewska
Kategoria Zespoły: KANTYLENA w składzie: Amelia Kachlicka, Natalia Jokś, Aleksandra Stasik, Julia Klingsporn, Otylia Paszkowska. Akompaniowała p.Katarzyna Buda.
Dziewczęta śpiewały w języku: angielskim, francuskim i serbskim.
Jak podkreślali jurorzy, poziom konkursu był bardzo wysoki , jednak naszym dziewczętom udało się pokonać konkurencję i zdobyły następujące nagrody:
I miejsce Zosia Glapa
II miejsce Monika Wiśniewska
I miejsce zespół KANTYLENA
W sobotę, 7 maja na placu targowym przy ul. Sienkiewicza w Grodzisku Wielkopolskimi odbył się Charytatywny Festyn Medyczny „Szpital dla wszystkich – Wszyscy dla szpitala”.
W czasie trwania festynu na scenie prezentowali się lokalni artyści, zespoły, a także uczniowie szkół powiatu grodziskiego. Chętni mieli okazję obejrzeć karetkę pogotowia, radiowóz, pomalować sobie twarz oraz przywitać się z policyjnym psem.
Wśród występujących nie zabrakło naszego szkolnego chóru „KANTYLENA”, który zaśpiewał 4 pieśni. Ponadto zaprezentowała się solistka chóru, Zosia Glapa, która wykonała piosenkę w języku angielskim. To było bardzo pracowite, ale udane popołudnie.
KONKURS POEZJI RELIGIJNEJ IV-VI
27 kwietnia odbył się w naszej szkole I etap konkursu poezji religijnej „Głośmy Chwałę Pana Naszego” dla klas IV - VI.
Celem jego było popularyzowanie poezji religijnej wśród dzieci, bogacenie biernego i czynnego języka, ukazanie piękna języka polskiego oraz wyrabianie umiejętności swobodnego i kulturalnego zachowania.
Organizatorkami etapu szkolnego były: M.Narożna i J. Wawrzyniak.
Do konkursu przystąpiły 24 osoby z klas IV-VI. Komisja w składzie: M. Narożna, J.Wawrzyniak i H. Cybułka przyznała następujące miejsca i wyróżnienia:
I miejsce – Laura Kaminiarz 5c
II miejsce –Barbara Krzyżanowska 5a
III miejsce – Emilia Stefańska 4a
wyróżnienie – Zofia Glapa 6e
wyróżnienie – Amelia Kachlicka 5c
wyróżnienie – Jagoda Nowak 5c
Oceniając uczestników komisja wzięła pod uwagę: zgodność z tekstem, płynność recytacji, dostosowanie tempa recytacji i barwy głosu do treści oraz nastroju wybranego fragmentu, dostosowanie repertuaru do wieku uczestnika konkursu, ogólny wyraz artystyczny.
Laureaci konkursu wezmą udział w rejonowym konkursie poezji religijnej w Kamieńcu, który odbędzie się 18 maja 2016r.
/M. Narożna/
Konkurs Recytatorski Poezji religijnej I-III
Dnia 21.04.2016 odbył się Szkolny Konkurs Poezji Religijnej „ Głoście chwałę Pana Naszego”. Celem konkursu była popularyzacja poezji religijnej w środowisku szkolnym, krzewienie idei chrześcijańskich, budzenie wrażliwości dzieci na piękno języka i bogactwo jego odcieni, wykrywanie uzdolnień w zakresie interpretacji tekstu.
Komisja w składzie: p. Małgorzata Kosicka, p. Katarzyna Napierała i p. Zofia Piotrowska wysłuchały prezentacji utworów 13 dzieci z klas I - III .
Jury wyróżniło najlepsze recytacje zwracając uwagę na dobór repertuaru, jego wartość artystyczną, interpretację utworu, poprawność wymowy oraz opanowanie pamięciowe tekstu.
W kategorii kl. I –III pierwsze miejsce zajęła Amelia Napierała, ucz. kl. III a za prezentacje utworu „Jan Paweł II”- napisany przez Papieża . Drugie miejsce przyznano Natalii Pawickiej, ucz. kl. III a - za recytację wiersza T. Twardowskiego „Aniele Boży”. Trzecią pozycję zajęła Hanna Krzyżanowska ucz. kl. III a – za deklamację wiersza A. Rudawcowej : „Biały Chrystus”.
W tej grupie wiekowej wyróżniono prezentację wierszy w wykonaniu M. Ciesielskiej, ucz. kl. II e, Julii Kotlarskiej, ucz. kl. I g, Aleksandrze Soloch, ucz. kl. I d oraz Helenie Łukasik z kl. I d. Zdobywczynie trzech pierwszych miejsc będą reprezentować szkołę w Rejonowym Konkursie Recytatorskim Poezji Religijnej w Kamieńcu, który odbędzie się 18 maja 2016 r.
Zofia Piotrowska
Powered by aSc EduPage