7 kwietnia 2018 roku, w sobotę o godz. 10:30 w Poznańskiej Bazylice Archikatedralnej odbyło się kolejne spotkanie flażolecistów. Tym razem było to Nabożeństwo Dziękczynne z okazji 1050. lat pierwszego biskupstwa w Polsce oraz 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Nabożeństwu przewodniczył J.E. Ks. Bp. Damian Bryl. 100 lat temu na mapie świata ponownie pojawiła się Polska, a nasi rodacy ponownie odzyskali swój kraj. Z Powstaniem Wielkopolskim, które zakończyło się zwycięstwem, związana jest postać wybitnego polskiego kompozytora Feliksa Nowowiejskiego. Mistrz Feliks był także dyrygentem, pedagogiem, wirtuozem gry na organach, wreszcie gorącym patriotą, Polakiem o wielkim sercu. Najbardziej znany jest jako autor Roty do słów Marii Konopnickiej. Obok wielkich dzieł komponował pieśni. Ku czci powstania napisał Marsyliankę Wielkopolską do słów Stanisława Rybki. W tym roku w spotkaniu flażolecistów w Katedrze uczestniczyła wnuczka Feliksa Nowowiejskiego, Bogna Nowowiejska-Bielawska, która poprowadziła wszystkich zebranych i dyrygowała do pieśni Marsylianka Wielkopolska. W 2016 roku w Katedrze odbyło się spotkanie z okazji 1050-lecia Chrztu Polski. Dwa lata temu, jak i w tym roku Grodzisk Wielkopolski reprezentowała grupa flażolecistów klas I-III ze Szkoły Podstawowej nr1 im. Polskich Olimpijczyków pod opieką Ewy Kąckiej.
XIX TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM
14 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Grodzisku Wielkopolskim odbył się XIX Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Wzięły w nim udział czteroosobowe drużyny ze szkół podstawowych i trzyosobowe z gimnazjów gminy Grodzisk Wielkopolski. W pierwszym etapie uczniowie pisali testy ze znajomości przepisów ruchu drogowego, następnie jeździli rowerem w Miasteczku Ruchu Drogowego, pokonywali tor przeszkód, a także wykonywali zadania z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zespoły osiągnęły bardzo dobre wyniki, pokazując, że znają zasady ruchu drogowego i potrafią zastosować je w praktyce. W kategorii szkół podstawowych najlepsze wyniki osiągnęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. kpt.Józefa Rejdycha w Grodzisku Wielkopolskim w składzie: Martyna Dominiak, Tomasz Stachowski, Olga Lechna , Eryk Stachowiak. Opiekunem drużyny była Pani Karolina Hamrol, II miejsce: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Grodzisku Wielkopolskim, III miejsce: Szkoła Podstawowa nr 2
im. Powstańców Wielkopolskich w Grodzisku Wielkopolskim.
W kategorii szkół gimnazjalnych zwyciężyło Gimnazjum z Grodziska Wlkp. w składzie: Marceli Łajs, Grzegorz Nowak, Kamil Bąk . Opiekunem drużyny był Pan Przemysław Lange. Wszystkie drużyny otrzymały puchary i dyplomy, a zawodnicy nagrody rzeczowe, które wręczył Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego Pan Henryk Szymański. Najlepszymi zawodnikami turnieju okazali się Jakub Muszyński (SP2) i Klaudiusz Drgas (Gimnazjum Ptaszkowo). Zawodnicy ci, otrzymali rowery górskie. Na zakończenie turnieju w pokazie tanecznym wystąpił szkolny zespół „Jedynka”.
Spotkanie z posłem Killionem Munyamą
7 kwietnia 2018r. w Szkole Podstawowej Nr1 im.Polskich Olimpijczyków odbyło się spotkanie członków Szkolnego Klubu Europejskiego z panem posłem Killionem Munyamą.
Poseł przybliżył uczniom zasady funkcjonowania Parlamentu Europejskiego oraz zapoznał ich z codzienną pracą posła. W trakcie spotkania uczniowie zadali posłowi wiele pytań, na które otrzymali wyczerpujące odpowiedzi. Pan Killion Munyama wspomniał też o swoim kraju, co wywołało duże zaciekawienie wśród uczniów. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze i na pewno zostanie w pamięci uczniów.
Opiekunowie SKE-Elżbieta Tomaszewska, Urszula Rybczyńska
BAJKA O CZERWONYM KAPTURKU Z OKAZJI DNIA TEATRU
27 marca, z okazji międzynarodowego Dnia Teatru szkolne Kółko Teatralne „Figielek”, przygotowało w roku bieżącym znaną i lubianą przez wszystkie dzieci bajkę „O Czerwonym Kapturku”. Scenariusz do przedstawienia prezentowanego całej grupie wiekowej opracowała na motywach „Bajki Samograjki” J. Tuwima, opiekunka kółka teatralnego Dorota Gruszecka.
Bajkę opowiadały 4 leśne Elfy, w które wcieliły się: Ola Kotecka,Emilia Otto, Michał Woźniczak oraz Sebastian Studzianek. Natomiast w głównych rolach wystąpili: Dagmara Ojrzanowska- jako Czerwony Kapturek, Marcel Bamber –jako Wilk, Lena Moncibowicz- jako Mama Czerwonego Kapturka, Julka Kotlarska- jako Babcia Czerwonego Kapturka, Liwia Szot- w roli Pana Gajowego.
W pozostałych rolach wystąpili: Anastazja Kęsa- wiewiórka, Adam Laufer- kukułka, Jaś Stasik- wróbelek, Kuba Kucharczyk - dzięciołek, Malwinka Zadoń- zajączek, Sebastian Pieszyński i Marta Trzciołek- jeżyki.
Oprawę muzyczną do bajeczki oraz tańce przygotowało i pięknie zaprezentowało szkolne Kółko Taneczne pod opieką p. Hanny Silskiej.
Bajeczkę w wykonaniu Kółka Teatralnego i Tanecznego zaprezentowano tego dnia w szkole czterokrotnie. Do południa obejrzały „Kapturka” dzieci z klas I-III naszej szkoły oraz gościnnie klasy pierwsze Szkoły Podstawowej nr 2 i Przedszkolaki. Wszyscy z uwagą i napięciem śledzili losy małej bohaterki oraz jej przyjaciół na „leśnej scenie”. Cisza i skupienie podczas przedstawień oraz gromkie oklaski po przedstawieniu były dowodem sukcesu szkolnego spektaklu.
Po południu bajeczkę obejrzały również rodzice małych aktorów i tancerzy oraz ich przyjaciele i zaproszeni goście.
Opiekunki kółek po spektaklu złożyły podziękowania rodzicom za pomoc w przygotowaniu przedstawienia. Pogratulowały też talentów wszystkim małym aktorom .
/D.Gruszecka/
Wyniki gminnego konkursu plastycznego organizowanego przez CK RONDO
W srodę 28 marca dokonano oceny prac w ramach IX edycji konkursu plastycznego , tym razem w temacie PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA.
Spośród nadesłanych 100 prac jury w składzie : Mariusz Korbański- artysta , malarz oraz Dyrektor CK RONDO Waldemar Łyczykowski przyznało nagrody i wyróżnienia. Z naszej szkoły nagrody otrzymali:
Nagroda II- Amelia Kachlicka klasa VII b za pracę WAWEL
Nagroda III- Malwina Pikosz klasa VI c za pracę MORSKIE OKO
wyróżnienie – Jagoda Nowak klasa VII b za pracę MALBORK
SERDECZNIE GRATULUJEMY!
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii.
„Czytanie na dywanie”
W marcu 2018r. odbyło się kolejne „Czytanie na dywanie”. Do biblioteki szkolnej zaproszeni zostali uczniowie klas pierwszych, drugich, trzecich i czwartych. Tym razem fragmenty wybranych książek czytały uczennice z klasy 5b. Klasom pierwszym , Oliwia Roszak i Sylwia Skubel, przeczytały kilka rozdziałów książki Cz. Janczarskiego pt. „ Miś Uszatek”. Dla klas drugich i trzecich fragmenty książki D. Parlak pt. „Kapelusz pani Wrony” czytały: Marysia Daleszyńska i Kinga Kortus. Klasom czwartym, Jagoda Szymańska, Julia Szymańska oraz Wiktora Paprocka zaprezentowały początkowe rozdziały książki M. Pałasza pt. „ Sposób na Elfa’. Po wysłuchaniu i rozmowie, uczniowie tworzyli nowe kapelusze dla pani Wrony, rysowali węglem jej portret, a klasy czwarte wyszukiwały w słownikach frazeologicznych znaczenia powiedzeń o psach. Na zakończenie kolejnej edycji dywanowego czytania, dzieci wypożyczały książki, aby poznać dalsze losy głównych bohaterów.
Rekrutacja uczniów do szkół podstawowych w gminie Grodzisk Wielkopolski
Uprzejmie informujemy, że w dniach 09.04.2018 r. – 11.05.2018 r. trwa składanie wniosków o przyjęcie dziecka do klas I szkół podstawowych gminy Grodzisk Wielkopolski na rok szkolny 2018/2019 w ramach postępowania rekrutacyjnego, zamieszkałych poza obwodem danej szkoły.
Rodzice dokonujący zapisu dziecka do klasy I wypełniają druk: Wniosek o przyjęcie dziecka do szkoły spoza obwodu szkoły w roku szkolnym 2018/2019 wraz z adresem zamieszkania.
Wypełnione druki rodzice składają w sekretariacie szkoły wraz z odpisem aktu urodzenia, bądź innym dokumentem potwierdzającym tożsamość dziecka.
Wniosek można pobrać na stronach internetowych: Gminy, szkół lub odebrać osobiście w sekretariacie.
W załączeniu:
Zarządzenie nr 5/2018 Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego z dnia 26.01.2018 r.
Wniosek o przyjęcie dziecka do szkoły spoza obwodu szkoły w roku szkolnym 2018/2019
Wniosek_o_przyj_cie_dziecka_do_szkoly_2018-2019.docx
Wyniki Szkolnego Konkursu Recytatorskiego
W dniu 05.04.2018 r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas IV – VII. Wzięły w nim udział dwadzieścia dwie uczestniczki. Temat tegorocznego konkursu brzmiał: „Którędy do Niepodległej”. Każda z recytatorek prezentowała jeden utwór poetycki. Ocenie podlegały:
- dobór repertuaru,
- interpretacja,
- ogólny wraz artystyczny.
Jury w składzie: Hanna Stachowska, Marcelina Floraszek – Rzanna i Mirosława Włodarkiewicz wyłoniło grono laureatów:
klasy VII
I miejsce – nie przyznano
II miejsce – Marta Komorniczak z klasy VII a
III miejsce – Julia Słaba z klasy VII c
klasy IV – VI
I miejsce – Amelia Grygier z klasy VI c
II miejsce – Maria Daleszyńska z klasy V b
III miejsce – Hanna Krzyżanowska z klasy V a
Wyróżnienie – Wiktoria Mańkowska z klasy IV e
Laureaci będą reprezentowali naszą szkolę w Powiatowym Konkursie Recytatorskim, który odbędzie się 21 kwietnia 2018 roku w Granowie.
/M. Włodarkiewicz/
Zapisy uczniów do klas I w szkołach podstawowych w Gminie Grodzisk Wielkopolski
Uprzejmie informujemy, że w dniach 26.02.2018 r. – 28.03.2018 r. trwają zapisy uczniów do klas I szkół podstawowych Gminy Grodzisk Wielkopolski na rok szkolny 2018/2019, zamieszkałych w obwodzie danej szkoły.
Rodzice dokonujący zapisu dziecka do klasy I wypełniają druk: Karta zgłoszenia dziecka do szkoły podstawowej wraz z adresem zamieszkania.
Wypełnione druki rodzice składają w sekretariacie szkoły wraz z odpisem aktu urodzenia, bądź innym dokumentem potwierdzającym tożsamość dziecka.
Wniosek można pobrać na stronach internetowych: Gminy, szkół lub odebrać osobiście w sekretariacie.
W załączeniu informacja dotycząca nowych obwodów szkół od 1.09.2017 r. (wykaz miejscowości oraz ulic), która pozwoli rodzicom zweryfikować do jakiej szkoły zapisać swoje dziecko.
Mistrzostwa Szkoły w piłce siatkowej
W dniu 24 marca w SP nr 1 im. Polskich Olimpijczyków odbyły się Mistrzostwa Szkoły w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców. Do zawodów zgłosiło się 5 zespołów dziewczynek z klas 4-7, trzy zespoły chłopców w kategorii klas 6-7 oraz 4 zespoły klas 4-5. Rozegranych zostało 18 meczów grupowych oraz 5 meczy finałowych. Wszystkie mecze rozgrywana były na dwóch boiskach po 4 zawodników w drużynie. Na zakończenie zawodów każdy zespół otrzymał pamiątkowy dyplom a najlepsze zespoły puchar.
Klasyfikacja końcowa:
Kategoria dziewcząt :
I miejsce Dzikie Krety
II miejsce Wielkanocne Króliczki
III miejsce Miętówki
IV miejsce Dzikie Foczki
V miejsce Miętowe Króliczki
Kategoria chłopców klas 4-5
I miejsce Black Team
II miejsce Dzikie Wieprze
III miejsce Janusze Siatkówki
IV miejsce Kiełbasy Wielkanocne
Kategoria chłopców klas 6-7
I miejsce Wybrzeże Klatki Schodowej
II miejsce Zakręceni Sportowcy
III miejsce Dzikie Dziki/T.Piątyszek/
Mistrzostwa Powiatu w Piłce Koszykowej Dziewcząt
W dniu 10 marca 2018r. w Wielichowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Koszykowej Dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W zawodach wzięły udział dwie szkoły z powiatu Grodzisk Wlkp.:
SP nr 1 im. Polskich Olimpijczyków oraz gospodarz Gimnazjum z Wielichowa.
Reprezentacja szkoły :
1. Weronika Skrzypczak 6A
2. Maria Brychcy 6B
3. Amelia Kachlicka 6B
4. Laura Kaminiarz 6B
5. Sophie Guemise 6B
6. Jagoda Nowak 6B
7. Aleksandra Stasik 6B
8. Julia Słaba 6C
9. Aleksandra Mocek 6D
10. Natalia Banach 6D
11. Patrycja Waśkowiak 6D
12. Weronika Koza 6D/T.Piątyszek/
Mistrzostwa Gminy w Piłce Koszykowej Dziewcząt
I miejsce w Mistrzostwach Gminy w Piłce Koszykowej Dziewcząt
W dniu 6 marca 2018r. w Grodziskiej Hali Sportowej odbyły się Mistrzostwa Gminy w Piłce Koszykowej Dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W zawodach wzięły udział cztery szkoły z gminy Grodzisk Wlkp.:SP nr 1 im. Polskich Olimpijczyków,
SP im. A.Grubby w Kąkolewie,
SP nr 4
oraz Gimnazjum z Grodziska Wlkp.
Mecze rozegrane zostały systemem "każdy z każdym" 2 x 10 min. Nasze uczennice wygrały wszystkie swoje mecze i tym samym zostały Mistrzem Gminy, zarazem będą reprezentowały naszą gminę na etapie powiatowym. Gratulujemy i życzymy powodzenia.
wyniki:
SP nr 1 - Sp Kąkolewo 18:0
SP nr 1 - SP nr 4 38:4
SP nr 1 - Gimnazjum Grodzisk Wlkp. 18:0
Klasyfikacja Końcowa:
1. SP nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Grodzisku Wlkp.
2. SP im.A. Grubby w Kąkolewie
3. Gimnazjum Grodzisk Wlkp.
4. SP nr 4
Reprezentacja szkoły :
1. Weronika Skrzypczak 6A
2. Maria Brychcy 6B
3. Amelia Kachlicka 6B
4. Laura Kaminiarz 6B
5. Sophie Guemise 6B
6. Jagoda Nowak 6B
7. Julia Słaba 6C
8. Aleksandra Mocek 6D
9. Natalia Banach 6D
10. Patrycja Waśkowiak 6D/T.Piątyszek/
Szkolny Konkurs Recytatorski
Ogłoszenie
Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas IV - VII odbędzie się dnia 5 kwietnia 2018 roku o godzinie 14:50 w sali 305. Recytatorzy przygotowują fragment lub całość utworu poetyckiego zgodnego z tematem Którędy do Niepodległej? Czas prezentacji nie może przekroczyć 5 minut. Ocenie jury będą podlegały:
- zgodność tekstu z tematem konkursu,
- dobór tekstu do możliwości percepcyjnych ucznia,
- interpretacja utworu,
- kultura słowa,
- ogólny wyraz artystyczny.
Repertuar prosimy konsultować z nauczycielami języka polskiego.
Laureaci trzech pierwszych miejsc będą reprezentowali naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Recytatorskim Szkół Podstawowych i Oddziałów Gimnazjalnych w Granowie w dniu 21 kwietnia 2018 roku.
/Poloniści/
„ Czytanie na dywanie”
Podczas ferii zimowych biblioteka szkolna rozpoczęła akcję pt. „ Czytanie na dywanie”. Zaprosiliśmy wszystkie chętne dzieci z klas I – III , które chciały spędzić beztrosko czas w towarzystwie doskonałych książek. W domowej atmosferze, na dywanie z ulubionym przyjacielem – osobistym pluszakiem, dzieci poznawały wybrane przygody skarpetek z książki Justyny Bednarek pt. „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”. Po wysłuchaniu i rozmowie, uczniowie wykonali dowolną techniką malarską skarpetki, które później zawiesili na sznurku w bibliotece. Na zakończenie chętni uczestnicy dywanowego czytania wymyślali i opowiadali przygody swoich skarpetek.
Muzykoteka młodego człowieka-koncerty muzyczne
W bieżącym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły biorą udział w ruchu Pro Sinfonika. Pro Sinfonika to grono miłośników muzyki, którzy nie wyobrażają sobie świata bez dźwięków. Pro Sinfonika działa wśród dzieci i młodzieży nieprzerwanie od prawie 50 lat i pokazuje, jak magiczna i piękna jest MUZYKA-nie zawsze poważna.
Do udziału w koncercie trzeba się przygotować, program koncertu uczniowie poznają dzięki p. Renacie Bosackiej, która zorganizowała to muzyczne przedsięwzięcie. Uczniowie dowiadują się również jak należy zachowywać się w filharmonii i w jakim stroju wypada się tam pokazać. W każdym miesiącu grupa uczniów wyjeżdża do Poznańskiej Filharmonii.
Inauguracyjny koncert zatytułowany „O!PERA!”, odbył się 30 września. Poznaliśmy przepis na arcydzieła operowe. Wysłuchaliśmy fragmentów opery W.A.Mozarta „Czarodziejski flet”. 4 listopada koncert wyjątkowo odbył się w Auli Nova poznańskiej Akademii Muzycznej. Potrzebna była duża scena, ponieważ studentki rytmiki pokazały nam utwory muzyczne wykorzystując do tego swoje ciało. Tytuł koncertu: „Pokazać muzykę”. Grudniowy koncert był okazja do poznania młodej, ale niezwykle już utytułowanej trębaczki z Francji, Lucienne Renaudin Vary, która z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej wykonała koncerty na trąbkę. Styczeń to czas karnawału. Stąd pomysł na koncert zatytułowany „Tańce nie do tańca”. Wszyscy wiedzą, że taniec to sztuka użytkowa, jednak podczas tego koncertu poznaliśmy pojęcie „taniec stylizowany”, czyli utwór posiadający cechy tańca, jednak przeznaczony do słuchania. Tuż przed rozpoczęciem ferii, w sobotę 10 lutego uczestniczyliśmy w rewelacyjnym koncercie jazzowym. Sharp Eleven Big Band zaprezentował znane standardy jazzowe. Publiczność była zachwycona i muzycy z przyjemnością zagrali kilka bisów.
Już teraz czekamy na następne koncerty, a zapowiadają się fantastycznie: będzie spotkanie z hip-hopem, francuskimi muzykami-komikami i na zakończenie sezonu koncert piosenek Srebrnego Ekranu. Na scenie zabrzmią najpiękniejsze piosenki z bajek Disney’a. Koncert poprowadzi znany aktor Krzysztof Tyniec.
/R.Bosacka/
Walentynkowa dyskoteka
W ostatnim tygodniu nauki przed feriami zimowymi, w środę 7 lutego, uczniowie grupy wiekowej Sztubacy bawili się na dyskotece karnawałowo-walentynkowej.
Tradycyjnie imprezę poprowadził DJ Fran, który porwał do tańca wszystkich przybyłych. Profesjonalne oświetlenie i wystrój sali nadały walentynkowego klimatu. W czasie dyskoteki trwała także loteria fantowa, która jak zwykle cieszyła się powodzeniem, a radość z wylosowanych prezentów była ogromna. Nagrody już po raz kolejny zostały ufundowane przez RadęRodziców – za co bardzo dziękujemy.
Ochotnicy mogli się też zabawić w projektantów mody i przebrać się w klimacie walentynkowo-karnawałowym. Opiekunka SU - p. Iwona Piwosz-Nowak, p.Katarzyna Brudło oraz p.Małgorzata Narożna wspólnie z przedstawicielami SU wybrały najefektowniejsze stroje.
Nagrody zdobyli następujący uczniowie:
- Martyna Betcher, kl. 4e
- Natalia Pawicka, kl. 5a
- Natalia Brodziak, kl. 5a
Gratulujemy pomysłowości i dziękujemy za świetną, wspólną zabawę.
Już teraz zapraszamy na kolejną dyskotekę!
Zachęcamy wszystkich do oglądania zdjęć w naszej galerii.
/I.Piwosz-Nowak/
Pracowity okres szkolnego chóru KANTYLENA
Od początku nowego roku szkolnego chór z zapałem zabrał się do pracy. Do licznego już zespołu dołączyły nowe chórzystki , głównie z klas czwartych. Obecny skład zespołu to 45 dziewcząt i jeden chłopiec, Mateusz z klasy 6.
Od 11 lat uczestniczymy w projekcie „Śpiewająca Polska”, co jest związane z wieloma zadaniami, z których musimy się wywiązywać w ciągu całego roku kalendarzowego. 02 października wyjechaliśmy do Poznania. W centrum Kultury Zamek uczestniczyliśmy w warsztatach rytmiczno-wokalnych prowadzonych przez p. Teresę Nowak, prawdziwą pasjonatkę pracy z młodymi wokalistami. 16 października w naszej szkole zorganizowano Dzień Języków Obcych. Wzięliśmy czynny udział w tym święcie, prezentując kilka piosenek, m.in. w języku angielskim, włoskim, niemieckim. Kolejną okazją do występu było Święto Niepodległości. Z tej okazji w szkole odbyły się uroczyste apele, podczas których wykonaliśmy pieśni patriotyczne. 14 grudnia zostaliśmy zaproszeni przez słuchaczy Grodziskiego Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku. To nasi wierni słuchacze, których chętnie odwiedzamy aby zaprezentować nasze zdolności muzyczne. Przygotowaliśmy koncert kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych. Naszym wokalnym popisom towarzyszył zespół fletowy oraz absolwent naszej szkoły, Jakub Stopa, który akompaniował chórowi na instrumentach klawiszowych. 16 grudnia wyjechaliśmy do Poznania na coroczny Przegląd Kolęd i Pastorałek projektu „Akademia Chóralna”. Tym razem wystąpiliśmy w Pałacu Działyńskich przy Starym Rynku. Był to okres przedświąteczny, a więc skorzystaliśmy z okazji, że w Poznaniu odbywał się Jarmark Bożonarodzeniowy, który odwiedziliśmy. Ostatni występ przed Bożym Narodzeniem to duże przedsięwzięcie, czyli Koncert Kolęd i Pastorałek dla społeczności klas 4-7. Była to okazja do zaprezentowania się przed naszymi koleżankami i kolegami. Zabrzmiały najpiękniejsze kolędy i pastorałki wykonane przez chór, solistów i uczniów grających na różnych instrumentach.
Na początku Nowego Roku czekały na nas nowe zadania: 18 stycznia wystąpiliśmy po raz kolejny w Motelu XXI wieku aby uświetnić uroczystość Jubileuszy 50- lecia pożycia małżeńskiego par z gminy Grodzisk Wlkp. W tym samym dniu, po południu zaprezentowaliśmy ponownie kolędy i pastorałki , tym razem dla członków Związku Nauczycielstwa Polskiego powiatu grodziskiego. Nasz występ został bardzo gorąco przyjęty prze licznie zgromadzoną publiczność. W niedzielny poranek, 21 stycznia wyjechaliśmy do Konojadu, gdzie wzięliśmy udział w VII Powiatowym Przeglądzie Chórów „Kolęda a cappella”. Byliśmy najmłodszymi uczestnikami tego przeglądu, ale poziomem nie odstawaliśmy od innych zespołów. Okres kolędowy zakończyliśmy we wtorek 30 stycznia w naszej szkole prezentacją dla naszych najbliższych: rodziców i krewnych. Nareszcie była okazja pochwalić się umiejętnościami przed najważniejszymi dla nas osobami… Wszystkim bardzo spodobał się nasz koncert.
Podczas kiedy większość uczniów myślami była przy zbliżających się feriach, soliści przygotowywali się do konkursów wokalnych. Pierwszy konkurs odbył się 3 lutego w poznańskiej Akademii Muzycznej. Była to trzecia edycja Konkursu Piosenki Szkolnej i Młodzieżowej, kategoria: klasy 4-6. Brązowe Dyplomy wyśpiewały: Amelia Napierała, Ania Tomaszewska, Hania Krzyżanowska i Jagoda Matuszczak i. 9 lutego w grodziskim Liceum Ogólnokształcącym. W Powiatowym Konkursie Pieśni Powstańczej trzecie miejsce wyśpiewała Amelia Grygier, a wyróżnienia zdobyły: Jagoda Nowak i Maja Wojciechowska. Ponadto w konkursie wystąpił Mateusz Rabiega i Julia Słaba. Nazajutrz, 10 lutego wzięliśmy udział w III Konkursie Piosenki Szkolnej i Młodzieżowej w poznańskiej Akademii Muzycznej, tym razem w kategorii klasy 7 i gimnazjalne. Brązowy Dyplom wyśpiewała Marysia Kucharczak, a Srebrny Dyplom zdobyła Jagoda Nowak i duet Weronika Skrzypczak, Jagoda Nowak.
W taki sposób zakończyliśmy pracowite pierwsze półrocze. Teraz pora na zasłużony odpoczynek!
/R.Bosacka/
PASOWANIE NA CZYTELNIKA
W poniedziałek i wtorek - 5,6 lutego w bibliotekę szkolną odwiedzili uczniowie klas pierwszych. Zostali zaproszeni z okazji pasowania na czytelnika. Starsze koleżanki z kółka teatralnego wraz panią Danutą Sendrowicz przygotowały przedstawienie pt. „W krainie bajek”. Po występie, dzieci odgadywały zagadki i układały puzzle do znanych bajek i baśni. Następnie zostały zapoznane z zasadami panującymi w bibliotece, z układem książek na półkach i sposobem wypożyczania. Na koniec spotkania pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie i wypożyczyli pierwsze książki. Zostali również obdarowani pamiątkową zakładką.
Spotkania z Policją
W dniach 29.01.2018 r. oraz 31.01.2018 r. gościliśmy w naszej szkole panów policjantów – dzielnicowego pana Artura Płaczka oraz przewodnika psów pana Norberta Gabryelczyka. Pan Norbert przyprowadził ze sobą jednego ze swoich podopiecznych – owczarka niemieckiego o imieniu Cooki.
Cooki z miejsca podbiła serca wszystkich dzieci. Pan przewodnik uczył dzieci, jak mają się zachować podczas spotkania z nieznajomym oraz jak właściwie opiekować się swoim psem. Pan dzielnicowy natomiast przypomniał uczniom zasady bezpiecznego zachowania (również w INTERNECIE).
/L. Mańkowska/
Warsztaty - ,, Efektowna chemia”
W dniach 15 , 16 stycznia 2018 r. uczniowie klas II i III brali udział w warsztatach ,, Efektowna chemia”. Uczestnicy samodzielnie wykonali mydełka, mieli okazję poznać poszczególne etapy ich powstawania. Na zakończenie Pan prowadzący przeprowadził w ramach warsztatów eksperyment z suchym lodem, który dostarczył obserwatorom dużo wrażeń. Warsztaty były bardzo interesujące i kreatywne. Uczniowie własnoręcznie wykonane mydełka podarowali swoim Babciom i Dziadkom z okazji ich święta.
Nawigacja
Archiwum Aktualności