Niezwykła lekcja przyrody
12 maja 2016r. uczniowie klasy 2B wraz z wychowawczynią uczestniczyli w niezwykłych zajęciach przyrodniczych. Odwiedzili ogród pana Kazimierza Piskorka i wysłuchali pogadanki na temat życia pszczół. Dzieci chętnie oglądały przyrządy służące do produkcji miodu np. miodziarkę. Miały również okazję skosztować świeżego, prawdziwego pszczelego miodu. Największą atrakcją jednak było dla uczestników oglądanie narodzin małej pszczoły. Na koniec wycieczki był także czas na wspólną zabawę.
Szkolny Konkurs Wiedzy o Londynie
Dnia 20.05.2016 w naszej szkole odbył się Konkurs Wiedzy o Londynie, do którego przystąpiło 25 uczniów klas 2. W kwietniu odbyły się eliminacje klasowe, z których wyłoniono reprezentantów wszystkich klas 2. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się wiedzą na temat najważniejszych i najpopularniejszych miejsc w Londynie, symboli Londynu a także faktów na temat rodziny królewskiej. Na zmierzenie się z 20 pytaniami uczniowie mieli 40 minut. Wszyscy uczniowie zaimponowali ogromną wiedzą na temat stolicy Wielkiej Brytanii. Trzy pierwsze miejsca uzyskali:
Sukcesy wokalne
13 i 14 maja odbyły się dwa gminne konkursy muzyczne:
BEL CANTO zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Słocinie oraz
I GMINNY KONKURS PIOSENKI DZIECIĘCEJ I MŁODZIEŻOWEJ pt. Miłość niejedno ma imię zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 4.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie- laureaci wyłonieni podczas szkolnych eliminacji:
WIECZOREK SCENICZNY LAUREATÓW SZKOLNEGO KONKURSU RECYTATORSKO-AKTORSKIEGO DLA KLAS I-III
5 maja Br., w godzinach popołudniowych, odbył się, z udziałem Dyrekcji Szkoły a także Rodziców, Wieczorek Sceniczny Laureatów tegorocznego konkursu recytatorsko-aktorskiego pod hasłem Nauka i zabawa w wierszach współczesnych twórców dla dzieci.
Nagrodzone oraz wyróżnione wiersze współczesnych twórców, zaprezentowało po mistrzowsku na mini-scenie swoim rodzicom, 7 małych pasjonatów gry aktorskiej z klas I oraz 12 sympatyków sceny oraz pięknej recytacji z klas II i III.
Poznajemy naszą „małą Ojczyznę” czyli miasto, w którym żyje.
Na zaproszenie Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego oraz Gminnego Centrum Informacji uczniowie wszystkich klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Grodzisku Wielkopolskim wraz z wychowawcami rozpoczęli w roku szkolnym 2015/2016 udział w projekcie „ Poznajemy naszą „małą Ojczyznę” czyli miasto, w którym żyje” . Przez kolejne 9 miesięcy dzieci raz w miesiącu brały udział w zajęciach tematycznych związanych z naszym miastem. Pierwsze spotkanie uczniów klas pierwszych odbyło się pod hasłem „poznajemy Urząd Miejski oraz Gminne Centrum Informacji”. Dzieci zwiedzały urząd miejski zaglądając do każdego wydziału oraz dowiadując się jak funkcjonuje i za co odpowiada każda jednostka w Ratuszu. Uczniowie poznali herb naszego miasta i flagę. Mogli układać puzzle ratusza i studni Bernarda. Podczas kolejnych spotkań uczniowie klas pierwszych poznawali legendy związane
Warsztaty profilaktyczne
Warsztaty profilaktyczne
W dniach 9, 10, 11 maja 2016 r. uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach warsztatowych: „Jestem asertywny – mam swoje zdanie i szanuję zdanie innych”.
Celem zajęć było dostarczenie dzieciom wiedzy na temat szeroko rozumianych zachowań asertywnych. Prowadzący poruszał również problemy dotyczące cyberprzemocy oraz uzależnień (od nikotyny, alkoholu, substancji psychoaktywnych). Uczniowie uczyli się przeciwstawiać naciskowi i manipulacji ze strony grupy rówieśniczej, przeszli trening odmawiania.
Spotkanie z ratownikiem medycznym
Uczniowie klasy 1a i 1f brali udział w spotkaniu z ratownikiem medycznym, Panem M. Drgas, który w bardzo ciekawy sposób mówił na temat udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. Dzieci miały okazję poćwiczyć na fantomie. W ramach kampanii Społecznej "Cała Polska Czyta Dzieciom" gość czytał opowiadanie pt: "Kapryśna Kasia" nawiązujące do zdrowego odżywiania oraz aktywnego sposobu spędzania czasu wolnego. Wszyscy uczestnicy spotkania byli zadowoleni i z dużym zainteresowaniem uczestniczyli w spotkaniu.
Serdecznie dziękujemy!
II Międzyszkolny Festiwal Piosenki Międzynarodowej
We wtorek 10 maja w Bukowcu odbył się II Międzyszkolny Festiwal Piosenki Międzynarodowej. Do konkursu zgłosiło się 21 solistów i 16 zespołów. Zapowiadała się ciężka walka o zajęcie czołowych miejsc.
Naszą szkołę reprezentowało 8 uczennic, chórzystek szkolnego chóru przygotowanych przez p.Renatę Bosacką:
Festyn charytatywny
W sobotę, 7 maja na placu targowym przy ul. Sienkiewicza w Grodzisku Wielkopolskimi odbył się Charytatywny Festyn Medyczny „Szpital dla wszystkich – Wszyscy dla szpitala”.
W czasie trwania festynu na scenie prezentowali się lokalni artyści, zespoły, a także uczniowie szkół powiatu grodziskiego. Chętni mieli okazję obejrzeć karetkę pogotowia, radiowóz, pomalować sobie twarz oraz przywitać się z policyjnym psem.
KONKURS POEZJI RELIGIJNEJ IV-VI
KONKURS POEZJI RELIGIJNEJ IV-VI
27 kwietnia odbył się w naszej szkole I etap konkursu poezji religijnej „Głośmy Chwałę Pana Naszego” dla klas IV - VI.
Celem jego było popularyzowanie poezji religijnej wśród dzieci, bogacenie biernego i czynnego języka, ukazanie piękna języka polskiego oraz wyrabianie umiejętności swobodnego i kulturalnego zachowania.
Konkurs Recytatorski Poezji religijnej I-III
Konkurs Recytatorski Poezji religijnej I-III
Dnia 21.04.2016 odbył się Szkolny Konkurs Poezji Religijnej „ Głoście chwałę Pana Naszego”. Celem konkursu była popularyzacja poezji religijnej w środowisku szkolnym, krzewienie idei chrześcijańskich, budzenie wrażliwości dzieci na piękno języka i bogactwo jego odcieni, wykrywanie uzdolnień w zakresie interpretacji tekstu.
VII edycja konkursu plastycznego w CK RONDO „Zaginiona Rycina z kroniki Galla Anonima” / „Rodzina za Mieszka I i dzisiaj”
20 kwietnia w Centrum Kultury Rondo, zostały wręczone dyplomy i nagrody w ramach VII edycji konkursu plastycznego .Wyboru prac dokonali: Mariusz Korbański – artysta, malarz; Tadeusz Tomaszewski – artysta, grafik; Waldemar Łyczykowski – dyrektor CK RONDO . Uczniowie naszej szkoły osiągnęli sukcesy aż w dwóch konkursach:
SUKCESY W XI POWIATOWYM KONKURSIE RECYTATORSKIM
9 kwietnia w Granowie odbył się XI Powiatowy Konkurs Recytatorski.
Celem konkursu było upowszechnienie zainteresowania uczniów polską literaturą piękną oraz uczczenie 1050 rocznicy Chrztu Polski.
Uczniowie klas 4-6 prezentowali fragmenty prozy H. Sienkiewicza. Młodsi uczestnicy recytowali legendy i podania polskie.
Mistrzowie ortografii
Dnia 15.04.2016 r. przeprowadzono Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klas IV-VI. Jury wyłoniło sześciu laureatów:
I miejsce Zofia Balcerek kl. 4c
II miejsce Kamil Rataj kl. 4c
III miejsce Anna Królikowska kl. 6a
Paulina Waśkowiak kl. 6f
„Chrzest Polski 966 -2016”
W dniu 8 kwietnia 2016r. odbył się finał konkursu organizowanego przez Poznańskie Stowarzyszenie Patriotyczne „Chrzest Polski 966 -2016” . Konkurs był przeznaczony dla szkół podstawowych, gimnazjum i średnich z Poznania i województwa wielkopolskiego. Wzięło w nim udział 36 szkół.
Dwie laureatki etapu szkolnego – Zofia Glapa z klasy 6e i Patrycja Waśkowiak z klasy 5g wraz z opiekunem - Małgorzatą Narożną pojechały do Krzesin. W programie było: zwiedzenie lotniska wojskowego ( oglądanie samolotów w tym F-16 ), wręczenie dyplomów i nagród w klubie garnizonowym .
Konkurs plastyczny „Kartka dla Ciebie – w obliczu choroby wszystko traci znaczenie”
25 marca został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Kartka dla Ciebie – w obliczu choroby wszystko traci znaczenie” . W konkursie brali udział uczniowie klas 5 i 6 .
uwrażliwienie dzieci na drugiego człowieka popularyzacja dziecięcej twórczości rozwijanie plastycznych
Celem konkursu było :
KONKURS ,,JAJKO WIELKANOCNE"
W miesiącu marcu odbył się w naszej szkole konkurs plastyczny pt." Jajko wielkanocne". Skierowany był do uczniów oraz ich Rodziców. Celem konkursu było pielęgnowanie tradycji wielkanocnych, rozwijanie wyobraźni twórczej oraz wytwarzanie nastroju do kreatywnej wspólnej pracy. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem głównie w klasach I-III oraz V. Zgłoszono 235 prac, które wykonane były różnymi technikami. Po obejrzeniu wszystkich prac jury przyznało nagrody, wyróżnienia oraz słodki upominek dla wszystkich uczestników konkursu. Oceniana była estetyka pracy, pomysłowość, zgodność z tematem oraz ogólny wyraz estetyczny. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie, zaangażowanie i wkład pracy.
Wyniki Szkolnego Konkursu Recytatorskiego
Dania 23 marca 2016 r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski, którego tematem był: Obraz Polski w twórczości Henryka Sienkiewicza. Uczniowie prezentowali fragmenty prozy z wybranych dzieł pisarza. Jury w składzie: Hanna Stachowska i Mirosława Włodarkiewicz spośród czternaściorga uczestników konkursu wyłoniło trzy laureatki:
Pasowanie na czytelnika
Po feriach zimowych uczniowie klas pierwszych zostali pasowani na czytelników biblioteki szkolnej. Pierwszoklasiści zapoznani zostali z biblioteką szkolną i jej zbiorami . Dzieciom przekazane zostały zasady właściwego zachowania oraz korzystania ze zbiorów bibliotecznych. Zanim uczniowie złożyli ślubowanie wzięli udział w zabawach i zgadywankach dotyczących bohaterów bajek i baśni. Rozpoznawali baśnie na podstawie wysłuchanych fragmentów , rekwizytów i ilustracji w postaci krótkiej prezentacji multimedialnej.
Rekolekcje 2016
W dniach 2-4 marca odbywały się w naszej szkole rekolekcje szkolne. Były one hasłem „W sercu i ramionach Boga”. Tegoroczne rekolekcje prowadziły siostry Franciszkanki oraz gościnne Ojciec Maciej Braun – misjonarz pracujący w Tanzanii.
Uczniowie wykonywali różnorodne prace plastyczne takie jak : „Tajemnice bolesne różańca świętego”, „Jezus i ja”, „Kościół domem Bożym”, „Kartka dla Ciebie” – życzenia dla chorego dziecka przebywającego w szpitalu, „Uczynki miłosierne względem ciała”.
Nawigacja
Godziny dzwonków
Poniedziałek 03.02.2025Galeria zdjęć
brak danychLiczba wizyt
liczba odwiedzin: 2755073