Strona główna
Święto Pluszowego Misia
Jak co roku w bibliotece szkolnej obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Uczniowie z koła teatralnego z klas IV prowadzonego przez panią Danutę Sendrowicz przygotowali z tej okazji program artystyczny pt. „ Nasz przyjaciel miś”. Artyści zapoznali młodszych kolegów i koleżanki klas I i II z historią pluszowego misia. O kilku niedźwiadkach – bohaterach książek – opowiedzieli i zaśpiewali. Panie bibliotekarki zaprezentowały książki ze szkolnej półki o ulubionych bohaterach i zachęcały do częstego odwiedzania biblioteki szkolnej. Widzowie włączali się do wspólnego śpiewania a na zakończenie nagrodzili występujące dzieci brawami.
SZKOLNY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI 2017
Tegoroczne obchody Szkolnego Dnia Życzliwości odbyły się pod hasłem Życzliwość – jestem na TAK. Celami tego projektu, który realizowany był od 6 do 21 listopada, było: zastanawianie się nad istotą życzliwości, propagowanie wśród uczniów postawy życzliwości szczególnie wobec osób niepełnosprawnych, propagowanie postawy życzliwości wobec zwierząt.
Wsparcie Grodziskiego Stowarzyszenia na rzecz Współpracy z Zagranicą dla "Kantyleny"
W poniedziałek, 20 listopada dzieci i młodzież z chóru szkolnego "Kantylena" działającego przy Szkole Podstawowej nr 1 w Grodzisku Wielkopolskim uczestniczyły w wyjeździe edukacyjnym do Poznania.
Grupa między innymi zwiedziła miasto zabytkowym tramwajem tzw. "bimbą", poznając historię stolicy naszego regionu, a także uczestniczyła w warsztatach ręcznego wyrabiania czekolady.
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W SZKOLE
W dniu 10.11.2017r. w małej sali gimnastycznej odbyły się uroczyste apele dla klas 1-3 z okazji Święta Niepodległości , przygotowane przez wychowawczynie oraz uczniów z klas:
IIId i IIIe. Apele miały niezwykle patriotyczny charakter. Uczniowie odświętnie ubrani z przypiętymi kokardami w barwach narodowych wspólnie zaśpiewali Hymn Polski, obejrzeli krótki rys historyczny dotyczący rozbiorów Polski oraz wysłuchali pieśni patriotycznych. Na zakończenie każda klasa odebrała Dekalog Współczesnego Małego Patrioty.
W trosce o czyste powietrze
Dnia 14 listopada 2017 roku uczniowie naszej szkoły razem z kolegami i koleżankami z innych placówek wzięli udział w happeningu dotyczącym zatruwania powietrza w gminie Grodzisk Wielkopolski. Dzieci z klas IV – VII solidnie przygotowały się do imprezy, wykonując gadżety i transparenty ostrzegające przed skutkami spalania śmieci w celu ogrzewania mieszkań w okresie jesienno – zimowym. Czyniąc hałas w dobrej sprawie, uczniowie przeszli z budynku szkoły na Stary Rynek pod Urząd Miejski, aby zamanifestować brak zgody na zatrute powietrze w mieście i okolicach, niszczenie najbliższego środowiska i uświadomić mieszkańcom miasta, że palenie odpadów w piecach truje nas wszystkich. Taka proekologiczna postawa dzieci zasłużyła na aprobatę grodziszczan i uznanie Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego Pana Henryka Szymańskiego, który pochwalił uczniów grodziskich szkół za godne naśladowania zachowani
Lekcja w kinie
We wtorkowy wczesny poranek, 14. listopada 2017r., grupa uczniów naszej szkoły spotkała się na dworcu kolejowym, aby wspólnie wybrać się pociągiem do poznańskiego Multikina na “Lekcję w kinie”. Uczestnikami wycieczki byli w większości członkowie szkolnego koła informatycznego.
“Lekcja w kinie” to ogólnopolski program edukacji medialnej organizowany przez Centrum Edukacji Filmowej z Wołomina, a rekomendowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Ich zajęcia przygotowane są w oparciu o podstawę programową dostosowaną do poszczególnych etapów edukacyjnych.
Życzliwość wobec osób niewidomych
13 listopada gościliśmy w naszej szkole Panie z poznańskiego stowarzyszenia „Szansa dla Niewidomych”. Panie przeprowadziły zajęcia w klasach: 3b, 3h oraz 3i. Zajęcia miały na celu uwrażliwić dzieci na osoby niewidome. Uczniowie w sposób praktyczny poznawali zasady prawidłowego zachowania się wobec osób niewidomych, wcielali się w rolę osoby niewidomej, mieli rzadką możliwość poznania i porozmawiania z osobą niewidomą. Dzieci uzmysłowiły sobie, że osoby niewidome też się uczą, pracują, czytają książki, grają w gry, podróżują, uprawiają sporty. Panie pokazały książki i gry dla osób niewidomych. Mamy nadzieję, że wiedza zdobyta na zajęciach ukształtuje w dzieciach postawę tolerancji wobec osób niepełnosprawnych.
Akcja "Wspieramy Twoje marzenia"
W miniony piątek, tj. 3 listopada, uczeń naszej szkoły, Maksymilian Maluśki z klasy Vc, wystąpił na żywo przed kamerami w TVP Poznań, w programie pt."Wielkopolska Warta Poznania". Jak na pierwszy występ poradził sobie wspaniale.
Tematem spotkania było przybliżenie widzom akcji "Wspieramy Twoje marzenia", organizowanej przez Grodziski Klub Przedsiębiorców, a która promowana jest również wśród uczniów naszej szkoły.
Wyjazd Szkolnego Klubu Europejskiego „Euroklub” do Warszawy
26 października 2017 roku, grupa młodzieży z Klubu Europejskiego „Euroklub” działającego przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Grodzisku Wielkopolskim uczestniczyła w wyjazdowych warsztatach w stolicy. Celem wyjazdu do Warszawy, było przede wszystkim kształtowanie postaw obywatelskich oraz poznanie miejsc, związanych z historią i tradycją naszej ojczyzny.
Europejski Dzień Języków w Jedynce
W poniedziałek 16 października 2017 r. obchodziliśmy w naszej szkole po raz pierwszy Europejski Dzień Języków. Jego głównym celem było uświadamianie korzyści płynących z uczenia się języków obcych oraz podkreślenie ich roli i znaczenia w naszym życiu.
Uczniowie klas 6c,6d,7a,7b,7c i 7d przygotowali pod okiem opiekunek program edukacyjno-rozrywkowy „Europejskie Degustacje”, który pokazał, że w dzisiejszym świecie zagraniczne wycieczki lub wyjazdy w celach turystycznych stały się bardzo popularne i w takich sytuacjach umiejętność nawiązania rozmowy z mieszkańcami innego kraju jest wręcz niezbędna.
Wyniki konkursu plastycznego „Grzybobranie och wspaniale, ale..”
Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Grodzisku Wielkopolskim jak co roku ogłosił konkurs plastyczny dla uczniów klas III pt. „Grzybobranie och wspaniale, ale.. „ . W pracy konkursowej należało dowolnymi środkami plastycznymi przedstawić 3 grzyby jadalne i 3 grzyby trujące porównując ich wygląd.
BAJKOBUS
Klasy 2a, 3a i 3e dnia 26.09.2017 r. odwiedziły na Starym Rynku w Grodzisku autobus zwany,, bajkobusem''. Atrakcje dla dzieci zapewniło wydawnictwo Media Rodzina wraz z paniami animatorkami, które w bardzo ciekawy sposób zachęcały dzieci do przeczytania ich publikacji. Dzieci siedząc w specjalnie p
"Na skrzydłach przyjaźni"
W dniu 12.10.17 uczennica naszej szkoły – Malwina Pikosz z kl. 6c została zaproszona do grodziskiego ratusza i nagrodzona jako jedna z siedmiu laureatów (z gminy Grodzisk ) w konkursie plastyczno – literackim „Na skrzydłach przyjaźni” w ramach ogólnopolskiej kampanii ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ.
Praca plastyczna została wykonana pod „okiem” p. Małgorzaty Narożnej a koordynatorem konkursu w naszej szkole była p. Lidia Mańkowska.
PASOWANIE NA UCZNIA – 2017
Niezwykle szybko minął pierwszy miesiąc podróży po Krainie Wiedzy 52 uczniów klas pierwszych. Bardzo ważny miesiąc, podczas którego odkrywali tajemnice z życia UCZNIA: poznawali szkołę, jej zakamarki, pracowników a także panujące w niej zasady oraz zwyczaje. Zdążyli zaprzyjaźnić się w tym czasie ze swoimi Paniami, nawiązali nowe znajomości. Sobotni poranek 30 września, wstępny etap ich podróży zwieńczyła uroczystość PASOWANIA NA UCZNIA.
Prezentacja kandydatów do Samorządu Uczniowskiego
Początek października to okres kampanii wyborczych kandydatów do Samorządu Uczniowskiego. Kandydować mogą uczniowie z dwóch programowo najwyższych klas, czyli w tym roku z klas szóstych oraz siódmych. W czwartkowe przedpołudnie 5 października 2017 roku kandydaci przedstawili swoje programy wyborcze, a żeby zachęcić kolegów i koleżanki do oddawania głosów, urozmaicili je występami artystycznymi. Było głośno, wesoło i kolorowo.
Przyjęcie klas czwartych do Sztubaków.
Jedną z tradycji naszej Jedyneczki, na początku każdego roku szkolnego, jest uroczyste przyjęcie nowych czwartoklasistów do grona starszych uczniów, którzy zwani są Sztubakami.
W środę 27 września 2017 roku wszystkie klasy czwarte oraz ich wychowawczynie spotkały się z opiekunką tej grupy wiekowej – panią Sylwią Włodarczyk-Brychcy w dużej sali gimnastycznej.
INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2017/2018 - POWITANIE W SZKOLE PIERWSZOKLASISTÓW.
O godzinie 10.00, w sali gimnastycznej odbyła się Uroczystość powitania w naszej szkole pierwszoklasistów.
Zanim głos zabrała Pani Dyrektor, w imieniu grupy wiekowej „Pszczółki” – Pierwszaków przywitali żartobliwym wierszem przedstawiciele klas trzecich. „Starsi koledzy” życzyli między innymi: „ekstra wrażeń, miłych kolegów i odlotowych zabaw” oraz zapewnili młodszych kolegów, że „szkoły zupełnie bać się nie ma czego!”
Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018
Powakacyjne spotkania i wymiana wrażeń za nami.
4 września zadzwonił pierwszy po wakacjach dzwonek.Uczniowie klas IV-VII oraz nauczyciele oficjalnie rozpoczęli rok szkolny mszą świętą w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po niej udali się na boisko szkolne, gdzie nastąpiło uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018.
Obchody 78. rocznicy wybuchu II wojny światowej
1 września delegacja uczniów wraz z opiekunkami Samorządu Uczniowskiegoi wzięła udział w obchodach 78. rocznicy wybuchu II wojny światowej.
Delegacje i mieszkańcy naszego miasta tradycyjnie spotkali się przy Pomniku Wdzięczności, aby złożyć hołd poległym walczącym za wolność naszej Ojczyzny.
Półkolonie 2017
W dniach od 26.06. do 07.07.2017 r. w naszej szkole zorganizowany został wypoczynek dla dzieci spędzających wakacje w mieście w formie półkolonii.
W zajęciach uczestniczyło 110 dzieci, którym opiekę zapewniało 9 nauczycieli. Wszystkie dzieci miały zapewniony posiłek, sfinansowany przez rodziców. Wśród licznych zajęć półkolonistom szczególnie podobały się:
Nawigacja
Godziny dzwonków
Piątek 04.07.2025Galeria zdjęć
- brak danych
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 2880227