Strona główna
KOLĘDOWANIE CHÓRU KANTYLENA
We wtorek 13 grudnia w sali CK Rondo odbyło sie przedświąteczne spotkanie studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Na spotkanie zaproszono chór KANTYLENA, który wraz z chórem LOJS z grodziskiego liceum pod dyrekcją p.Renaty Bosackiej zaprezentował się w repertuarze kolędowym. Zabrzmiały kolędy i pastorałki wykonywane przez chór, solistów, a cappella oraz przy akompaniamencie instrumentów. Chórowi akompaniowała Olga Wawrzyniak i Kacper Strugała. Po raz pierwszy zaprezentowała się grupa uczennic grających na fletach prostych. Licznie zgromadzona publiczność bardzo ciepło przyjęła nasz występ, nagradzając nas brawami i słodkimi upominkami.
Świąteczne Warsztaty Decoupage
14 grudnia uczniowie klas IIIi uczestniczyli w Świątecznych Warsztatach Decoupage, polegających na naklejeniu wzoru z papieru na styropianowej bombce i pokryciu go wieloma warstwami kleju i farby. Zajęcia zostały zorganizowane przez instruktora z pracowni rękodzieła dla dzieci „Domowy Zakątek”. Pani instruktor pokazała różne sposoby dekorowania styropianowych bombek. Wykorzystując piękne motywy na serwetkach, kleje z werniksem zaprezentowała różne techniki zdobienia i wykończenia bombek choinkowych. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem tworzyli świąteczne ozdoby. Bardzo dziękujemy za prowadzenie warsztatów a efekty pracy można zobaczyć na zdjęciach.
konkurs,, Zdrowo jem, więcej wiem! "
Klasa 2a wraz z opiekunem przystąpiła do konkursu Zdrowo jem, więcej wiem! zorganizowanego przez BOŚ pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser- Dudy. Zespół Jedyneczki- Marcheweczki realizował zadania zgodnie z harmonogramem. Uczniowie prezentowali swoje prace i promowali zdrowe oraz pełnowartościowe, pożywne jedzenie na terenie szkoły. Zadania konkursowe realizowano w okresie od października do grudnia dotyczyły jesiennej pory roku. Odbyło się forum dyskusyjne dla Rodziców, teatrzyki dla koleżanek i kolegów oraz promocja zdrowia na gazetkach szkolnych
SPOTKANIE Z GÓRNIKAMI
Dnia 13.12.2016 r. w bibliotece szkolnej klasy 2a, 2b, 2f, 2g uczestniczyły w spotkaniu z górnikami. Uczniowie poznawali pracę górników, oglądali strój, mieli okazję wykazać się wiedzą na temat ich pracy, oglądali prezentację multimedialną, zostali obdarowani upominkami, które przynieśli ze sobą górnicy. Spotkanie przebiegło w miłej i wesołej atmosferze. Serdecznie Dziękujemy naszym górnikom Pani Dorocie Łapa, Panom Krzysztofowi Piwowar i Dawidowi Dziubińskiemu za poszerzanie wiedzy związanej z zawodem górnika.
Świąteczne Spotkanie Mikołajkowe
Dnia 6 grudnia w klasie 2e odbyło sie świąteczne spotkanie mikołajkowe wraz z rodzicami. Klasa zaprezentowała swoje umiejętności w świątecznych tańcach oraz piosenkach. Rodzice w ramach akcji ,,Cala Polska czyta dzieciom" przeczytali kilka opowiadań świątecznych,których to z uwagą wysłuchali uczniowie. Nie zabrakło takze świętego Mikołaja, worków pełnych prezentów oraz uśmiechu i zachwytu dzieci. Dziękujemy:)
Mistrzostwa Gminy w Piłce Ręcznej Dziewcząt
W sobotę 3.12 w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Polskich Olimpijczyków odbyły się Mistrzostwa Gminy w Piłce Ręcznej Dziewcząt. W zawodach wzięło udział pięć szkół gminy grodzisk:
SP 1, SP 4, SP Grąblewo, SP Ptaszkowo, SP Kąkolewo.
Mecze zostały rozegrane w systemie każdy z każdym.
SP1:SP PTASZKOWO 10:0;SP1:SP KĄKOLWEO 1:3;SP1:GRABLEWO11:0;SP1:SP48:0; SPPTASZKOWO:SP KĄKOLEWO 0:6; SPPTASZKOWO:SP GRĄBLEWO1:0; SPPTASZKOWO:SP42:1;
Mistrzostwa Szkoły w Unihokeju Chłopców.
W sobotę 26.11.2016 obyły się X Mistrzostwa Szkoły w Unihokeju Chłopców. W zawodach wzięło udział 7 drużyn. Mecze rozegrane były w dwóch grupach. I grupa: GORĄCE NUGGETSY,ELEKRTYCZNA SZÓSTKA,BOBRZANIE,BLOK EKIPA.II grupa: MAJSTRY WICHAJSTRY, DRUŻYNA ACTIMELA,KLASA VID. Po zaciętych meczach. VII miejsce zajęła drużyna BLOK EKIPA,o kolejne miejsca walczyli V-VI DRUŻYNA ACTIMELA&BOBRZANIE,III-IV MAJSTRY&WICHAJSTRY,I-II VID &GORĄCE NUGGETSY.
Dzień Pluszowego Misia
Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia w bibliotece szkolnej zorganizowana została wystawa misiów. Uczniowie klas I – III przynosili swoje ulubione pluszaki. Misie podzielone zostały na:
-najstarsze
-największe
-najmniejsze
Najstarszy miś miał 105 lat.
Przygotowano też kącik pod hasłem „ Misiowe lekturki”.
Andrzejki
W czwartkowe popołudnie- 24.11.2016r. przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zorganizowali i zaprosili wszystkich Sztubaków na Dyskotekę Andrzejkową. Uczniowie klas IV-VI bawili się w kolorowo oświetlonej i przystrojonej zgodnie z tradycjami andrzejkowymi sali gimnastycznej. W rytmach współczesnej muzyki bawiono się w parach, w grupach, w pełnej integracji między klasami. O oprawę muzyczną naszej zabawy zadbał DJ Fran. Radości było co nie miara. Była także okazja, aby skorzystać z darmowych usług naszych szkolnych wróżbitów i wróżbitek :) Jak co roku ogromnym zainteresowaniem cieszyła się też loteria fantowa. Losy z kluczykiem oznaczały nagrodę rzeczową, ale i za te bez kluczyka czekały słodkie nagrody pocieszenia. Wszystkie nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców - za co bardzo dziękujemy!
Konkurs plastyczny o tematyce religijnej – Matka Boża obrazach
20.11.16 został rozstrzygnięty szkolny konkurs plastyczny o tematyce religijnej – Matka Boża w obrazach . Był on przeznaczony dla klas 4-6. Organizatorkami konkursu były Małgorzata Narożna i Jolanta Wawrzyniak.
Celem jego była popularyzacja obrazów i objawień Matki Bożej, rozwijanie talentów plastycznych, umiejętność zastosowania technik mieszanych (kolaży)
NAGRODY WYŚPIEWANE PO ROSYJSKU!
W czwartek 17 listopada po raz piąty do Poznani a przyjechali soliści i zespoły wokalne aby zaprezentować swoje umiejętności podczas Konkursu Piosenki Rosyjskiej. Jury w składzie: Małgorzata Wiatr ( z Instytutu Filologii Rosyjskiej UAM), Karolina Gębka ( z Zespołu Szkół Muzycznych) oraz Igor Oszczepkow ( Konsul Konsulatu Generalnego Federacji Rosyjskiej) nie miało łatwego zadania. Na scenie zaprezentowano ponad 30 utworów-od powszechnie znanych XIX wiecznych rosyjskich romansów po piosenki z ostatniej dekady.
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
SZANOWNI RODZICE
Uprzejmie informujemy, że w roku szkolnym 2016/17 realizujemy Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa w ramach, którego wdrażamy projekt ogólnoszkolny „ Książka naszym przyjacielem”.
Cele programu są następujące:
uatrakcyjnienie księgozbioru biblioteki szkolnej oraz wz
NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
W czwartek 10 listopada cała szkoła tonęła w biało-czerwonych barwach. W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości uczniowie wraz z nauczycielami ustroili klasy i korytarze by potem w odświętnych strojach z biało-czerwonym akcentem wziąć udział w krótkich muzyczno- słownych inscenizacjach. Żelaznym punktem programu było odśpiewanie Hymnu Narodowego i przypomnienie znaczenia symboli narodowych. Były też tańce i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.
Spotkanie z pisarzem Łukaszem Wierzbickim
26 października bibliotekę szkolną odwiedził pisarz Łukasz Wierzbicki, by spotkać się z uczniami klas piątych i opowiedzieć im o dwóch niezwykłych bohaterach swoich książek- Kaziku i Wojtku.
Ogromny entuzjazm, pogoda ducha i dowcip sprawiły, że na twarzach zebranych pojawiły się uśmiechy. Niewiarygodne przygody Kazimierza Nowaka ( bohatera „ Afryka Kazika”) poznańskiego podróżnika i reportażysty, który na rowerze w latach 30 XX wieku przejechał Afrykę Oraz uroczego niedźwiadka Wojtka ( bohatera Dziadek i niedźwiadek), towarzysz żołnierzy z Armii Andersa, nie tylko zadziwiły i zaciekawiły słuchaczy, ale także wzruszyły.
Projekt ekologiczny EDUEKO
Nasza szkoła wzięła udział w projekcie ekologicznym EDUEKO organizowanym przez Związek Międzygminny „Centrum Zagospodarowania Odpadów- SELEKT”. Uczniowie klas trzecich realizując założenia projektu uczestniczyli w zajęciach o tematyce ekologicznej, które dotyczyły recyklingu odpadów. Poruszone zostały najważniejsze aspekty ochrony środowiska. Dzieci zostały zainspirowane do działań zmierzających do dbania o nasze środowisko. Kolejnym etapem projektu był konkurs – wykonanie pojemnika na elektrośmieci- baterie. Dzieci wykonały ciekawe prace, wykorzystując do tego materiały z recyklingu. Do każdego z pojemników dołączona została ekologiczną historia nawiązująca do tematu wykonanej pracy. Najciekawsza praca została przekazana do siedziby Organizatora konkursu, a pozostałe prace zostaną przekazane do poszczególnych klas.
Ciekawe zajęcia
W październiku uczniowie klas trzecich uczestniczyli w niezwykłych zajęciach dzięki uprzejmości jednej z grodziskich piekarni. Dzieci mogły zobaczyć wszystkie etapy wyrabiania i wypieku chleba. Miały też okazję porozmawiać z piekarzami na temat ich prazy oraz poznać różne rodzaje pieczywa. Na koniec wszyscy skosztowali świeżego, upieczonego na ich oczach chleba. Wycieczka do piekarni była podsumowaniem cyklu zajęć dotyczących roślin uprawianych w Polsce.
Uroczystość podpisania umowy partnerskiej z UAM w Poznaniu
W środę 9 listopada Grodziski Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku zaprosił gości i słuchaczy na uroczystość podpisania umowy partnerskiej z UAM w Poznaniu, Wydziałem Biologii. W spotkaniu, które odbyło się w sali Promessy w Grodzisku Wlkp. udział wzięli: Burmistrz Miasta i G Henryk Szymański, sekretarz Starostwa Powiatowego Tomasz Dolata, dyrektor OPS Wiesław Kasprzak, kierownik CPŚ Beata Głowacka oraz licznie przybyli słuchacze UTW.
UAM reprezentowali prodziekan Wydziału Biologii prof. dr hab. Małgorzata Garncarska, dr hab. Joanna Ziomek i dr Aneta Piechalak.
Uroczystość uświetniły chóry szkolne SP1 im. Polskich Olimpijczyków i LO im. Juliusza Słowackiego pod dyr. Renaty Bosackiej , które zaprezentowały pieśni patriotyczne w związku ze zbliżającym się Świętem Niepodległości.
Projekt „Dary Jesieni- jesień w literaturze, malarstwie i fotografii”
W dniu 4 listopada w bibliotece szkolnej uczniowie klasy 3b wzięli udział w zajęciach malarskich, które były jednym z etapów projektu „Dary jesieni- jesień w literaturze, malarstwie i fotografii”. Warsztaty prowadziła pani Zofia Szymańska z zaprzyjaźnionej PROMESSY, która ukazała młodym uczestnikom technikę malowania na płótnie. Mogli oni również podziwiać prace pani Zosi. W ciągu trzech godzin pracy powstały niezwykłe obrazy przedstawiające jesień w parku oraz w lesie. Zajęcia te sprawiły dzieciom ogromną radość.
Lekcje zdrowia
Lekcje zdrowia
Jesień to czas zbioru owoców i warzyw. W szkole oprócz omawiania tematów o darach jesieni praktykuje się tak lubiane przez dzieci własnoręczne przygotowywanie smacznych sałatek warzywnych i owocowych. Na lekcjach tych dzieci poznają proste przepisy kulinarne a także zasady higieny obowiązujące podczas przygotowywania posiłku. Smacznie i zdrowo- to efekt finalny do którego dążą uczniowie, a wspólne spożywanie sałatek to najlepszy moment takich lekcji.
III miejsce w III turnieju piłki nożnej w ramach Projektu: „From schools to women’s league”
W dniu 26.10.2016r. odbył się już drugi turniej piłki nożnej w ramach projektu : „From schools to women’s league”. Nasze uczennice wybrały się na zawody do Nowego Miasta gdzie w Hali Sportowej rozegrały cztery mecze.
W pierwszym meczu zmierzyły się z SP z Kluczewa przegrywając 3:0 . W drugim meczu zremisowały 0:0 z SP Boguszyn. W trzecim spotkaniu dziewczęta przegrały 2:0 z SP im. Astrid Lindgren w Dąbrowie. W ostatnim pojedynku dziewczęta wygrały 1:0 ze SP we Wrześni po bramce Natalii Przewoźnej. Wygrywając jeden mecz , jeden remisując oraz dwa przegrywając ostatecznie nasze uczennice zajęły w tym turnieju III miejsce. Gratulujemy!!!
Nawigacja
Godziny dzwonków
Piątek 04.07.2025Galeria zdjęć
- brak danych
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 2879373