Piątek, piąteczek, piątunio.... Szkolne Radio wraca z muzyczną przerwą... zapraszamy do strefy relaksu.
Link do audycji poniżej:
Piątek, piąteczek, piątunio.... Szkolne Radio wraca z muzyczną przerwą... zapraszamy do strefy relaksu.
Link do audycji poniżej:
W tym tygodniu wręczono nagrody oraz pamiątkowe dyplomy uczniom klas 4 - 8 - laureatom konkursów szkolnych.
WSZYSTKIM SERDECZNIE GRATULUJEMY!
Zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.
Nagrody ufundowali Florek Group, Sklep spożywczy K. Kurek, Hurtownia Format.
Serdecznie dziękujemy!
W lutym odbył się w szkole konkurs plastyczny dla klas 4-8 pt. " ZIMOWY ZAWRÓT GŁOWY - BAŁWAN W PLENERZE", którego celem było kreatyne spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Uczniowie wspaniale wykonali zadanie konkursowe bawiąc się przy tym oraz spełniając swoje marzenia z dzieciństwa.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy !!!!
Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” – polskie święto państwowe obchodzone corocznie 1 marca, poświęcone upamiętnieniu żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. Żołnierze wyklęci reprezentują losy całego pokolenia młodych żołnierzy, którzy byli po wojnie dotkliwie represjonowani w ramach planowej akcji wyniszczania ideowo nastawionych środowisk niepodległościowych. Nowe święto państwowe, ustanowione w 2011 roku, przywróciło do panteonu bohaterów narodowych tragicznych obrońców polskiej niepodległości. Przyjęta 3 lutego 2011 ustawa głosi: W hołdzie „Żołnierzom Wyklętym” — bohaterom antykomunistycznego podziemia, którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego, walcząc o prawo do samostanowienia i urzeczywistnienie dążeń demokratycznych społeczeństwa polskiego, z bronią w ręku, jak i w inny sposób, przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu. Obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” nie tylko przywołują pamięć, ale też skłaniają do refleksji nad złożonymi i tragicznymi wydarzeniami w naszej historii.
W ramach tych obchodów uczniowie klas 8 wzięli udział w lekcji poświęconej tematyce Żołnierzy Wyklętych, na zakończenie przygotowali życiorysy zapomnianych Bohaterów.
Depresja.
Mnie nie dotyczy.
Dzieci się nie skarżą.
Przewinę dalej.
STOP.
Zatrzymaj się.
Statystyki z roku na rok są coraz smutniejsze. Coraz z więcej dzieci i nastolatków w naszym kraju potrzebuje pomocy, coraz więcej wybiera ostateczne rozwiązanie... Najpierw zamyka się w sobie, potem unika grupy rówieśniczej, aż wreszcie decyduje się zniknąć na dobre...Nauczanie zdalne niestety może sprzyjać rozwijaniu się depresji.Świat pędzi, a my wraz z nim. A dzieci? Bywają same, niewysłuchane, samotne i coraz bardziej smutne...Zróbmy krok w walce z depresją u dzieci.Bądźmy świadomi.Zatrzymujmy się. Wsłuchujmy się w to, co mówią nasze dzieci. Nie zgadujmy ich, uszczęśliwiając naszymi górnolotnymi radami i gotowymi odpowiedziami na wszystko. One same powiedzą nam, czego najbardziej potrzebują.A mamy mądre dzieciaki.
Przeczytajcie proszę wypowiedzi naszych uczniów, jakich pytań my dorośli im nie zadajemy, a powinniśmy oraz o czym uczniowie chcieliby z nami porozmawiać, a my o tym nie mówimy:
Warto również obejrzeć filmiki wypuszczone w ramach II TYGODNIA WALKI Z DEPRESJĄ:
NIE LUBIĘ PANA https://liblink.pl/YUbtiWBxua
WRACAJ DO DOMU https://liblink.pl/05Qe1F7xs3
Zapisy uczniów do klasy I Szkoły Podstawowej nr 1
im. Polskich Olimpijczyków w Grodzisku Wielkopolskim
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Grodzisku Wielkopolskim informuje, że w dniach od 8 lutego 2021 r. do 26 lutego 2021 r. nastąpią zapisy uczniów do klasy I Szkoły Podstawowej nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Grodzisku Wielkopolskim na rok szkolny 2021/2022, zamieszkałych w obwodzie szkoły. Rodzice dokonujący zapisu dziecka do klasy I wypełniają druk: karta zgłoszenia dziecka do szkoły podstawowej.
W związku z aktualną sytuacją zagrożenia epidemiologicznego w naszym kraju oraz czasowym ograniczeniem funkcjonowania jednostek systemu oświaty proponujemy Państwu zapisanie dziecka za pomocą:
- formularza elektronicznego, dostępnego na stronie internetowej : sp1grodzisk.edupage.org
- poczty elektronicznej – skan wypełnionego wniosku należy przesłać na adres e-mail szkoły : sp1@edugrodzisk.pl
Formularz elektroniczny: ttps://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=DQSIkWdsW0yxEjajBLZtrQAAAAAAAAAAAAMAACm913VUNlZIRE1WSzZVVzlXQkRaQ0JNMVBRT0oyNi4u
W załączeniu:
Szczegóły w filmiku i na plakacie
W ramach cyklicznych zajęć w klasach "Szkoły życia" uczeń Michał Rabiega z kl. 6a opowiedział nam w formie on-line o swojej samodzielnej nauce gry na keyboardzie. Uczeń pragnie grać na pianinie, lecz obecna sytuacja temu nie sprzyja. Grę na keyboardzie umożliwia mu aplikacja na tablecie. Teraz dużo ćwiczy i sprawia mu to dużo przyjemności. W swojej prezentacji zaprezentował swoje ulubione utwory.
Zapraszany do wysłuchania jego ulubionego utworu. Scott Joplin The Entertainer.
We wtorek 22 lutego br. w obecności Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego Piotra Hojana poseł Kilion Munyama przekazał na ręce dyrekcji szkoły 3 tablety, które mają pomóc naszym uczniom podczas nauki zdalnej.
DZIĘKUJEMY !!!
W ramach zajęć kulinarnych uczniowie klasy VII Szkoły Życia przygotowali propozycję na dzisiejszy obiad- pierogi z serem. Samodzielnie wyrobili ciasto, a następnie wykrawali i lepili pierogi z serem. Zajęcia sprawiły uczniom wiele radości i ogromną satysfakcję z dobrze wykonanej pracy. Pierogi udały się i były przepyszne. Z niecierpliwością czekają na kolejne zajęcia, podczas których będą mogli rozwijać swoje zdolności kulinarne.
Przedstawiamy Wam Naszą wspólnie stworzoną wirtualną tablicę walentynkową, która w tym roku była odzwierciedleniem szkolnej poczty walentynkowej. Wszystkim zaangażowanym w szkolny projekt walentynkowy serdecznie dziękujemy. Wasze miłe słowa i pomysłowe selfie naprawdę przypadły nam do serca.
Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami.
W lutym uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich uczestniczyli w konkursie plastycznym „Zimowy zawrót głowy”. Najmłodsi uczniowie zadebiutowali w konkursie wykonując prace plastyczne na płaszczyźnie pt. „Zimowe zabawy”. Drugoklasiści i trzecioklasiści wykonali prace przestrzenne - „Wesołe bałwanki”. Dzieci wykazały się niezwykłą inwencją twórczą i wrażliwością estetyczną. Zastosowały również wiele ciekawych rozwiązań plastycznych. Prace stanowią przepiękną ozdobę korytarza szkolnego.
W tym tygodniu wręczono nagrody i pamiątkowe dyplomy laureatom konkursu.
GRATULUJEMY!
Zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.
Dziś 17 lutego obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Kota. Każda z klas I - III wysłuchała z tej okazji krótkiej bajki o kotach ze szkolnej biblioteki. Były to: ,, Cukierku, ty łobuzie" - W.Cichonia, ,,Pettson i Findus" - S. Nordqvista, ,,Biały jak śnieg i czarny jak węgiel" - H. Randa, ,,Kot, który zgubił dom" - E. Nowak oraz wiersze o kotach z książki M. Brykczynskiego ,,Czary". Dzieci w tym dniu robiły również kocie zakładki do swojej książki. Święto to było też okazją do rozmów o swoich pupilach oraz do zabaw i quizów.
W ramach współpracy z Przedszkolem Gminnym im. Krasnala Hałabały odbyło się spotkanie dzieci z grupy Jaskółki, które połączyły się on-line z naszą Szkolną Biblioteką. Przyszli uczniowie klas pierwszych wysłuchali uważnie fragmentu zabawnej książki pt „Pięciopsiaczki”autorstwa W. Chotomskiej. Miały też okazję zobaczyć się z Paniami Agnieszką i Hanną, które opiekują się książkami i młodymi czytelnikami z naszej szkoły. Co roku dzieci z grup 6 latków odwiedzały nasze mury aby zapoznać się z miejscem przyszłej nauki. Ze względu na pandemię postanowiliśmy wykorzystać możliwości technologiczne, dzięki czemu odbył się wirtualny spacer po bibliotece.
Nie istnieje winda do sukcesu!
Musisz iść po schodach... Na którym stopniu dziś jesteś?
W szkole pojawiło się kilka niespodzianek dla uczniów.
Oto pierwsza z nich.
To są życia nasze kolory, odcienie i blaski są jak żywioły, jak ogień,
jak woda, jak ziemia, jak wiatr, tak różnorodny jest nasz świat.
<fragment tekstu piosenki "Kolory" >
Różnorodne były też nasze zajęcia... Były one okazją do nauki kolorów, ale przede wszystkim do współpracy, wzajemnej pomocy i poruszania się w świecie emocji. Po kolorowych i pełnych emocji zmaganiach na wszystkich czekały wcześniej upieczone pączki. W Tłusty Czwartek nie mogło być inaczej.
We wtorek 9-go lutego uczeń klasy 7b BARTOSZ APOLINAREK zaprezentował nam swój talent muzyczny. Bartek zainspirowany przez swojego tatę, zachwycił się trąbką i od tego czasu szlifuje grę na tym instrumencie. Podczas naszego spotkania pokazał nam z czego zbudowana jest trąbka oraz zaprezentował kilka utworów. Jako ciekawostkę dowiedzieliśmy się, że trąbka, na której gra obecnie Bartek należała kiedyś do jego taty.
Swoją przygodę z instrumentem oraz umiejętności Bartek przedstawił nam w formie zdalnej.
Tobie Bartku dziękujemy za piękny koncert i życzymy wielu radości
i sukcesów w rozwijaniu swojego talentu.
Zapraszamy wraz z Bartkiem do wysłuchania utworu pt.” My Lovely Celia”
8 lutego w naszej szkole odbył się Świetlicowy Koncert Flażoletowy. Swoje umiejętności zaprezentowali uczniowie z kółka muzyczno-flażoletowego z klas 1-3. Usłyszeliśmy wiele znanych melodii, takich jak "Zła zima", czy "Siała baba mak".
Gratulujemy młodym artystom i dziękujemy za piękny występ.
W ubiegłym tygodniu odbyło się "Pasowanie na czytelnika", które w tym roku wyglądało nieco inaczej. Pierwszoklasiści w swoich klasach złożyli ślubowanie i otrzymali książki w ramach kampanii "Mała książka - wielki człowiek".
Od tej chwili uczniowie klas pierwszy mogą samodzielnie wypożyczać książki z naszej szkolnej biblioteki.
Powered by aSc EduPage