W dniach od 13 do 28 listopada 2018 r. w realizowaliśmy projekt: „Myślenie pozytywne ma wielką moc”.
W ramach projektu uczniowie uczyli się, jak myśleć pozytywnie podczas różnych sytuacji dnia codziennego, wyszukiwali w sobie pozytywne cechy, poznawali umiejętności, które pomagają w nawiązywaniu i podtrzymywaniu dobrych relacji z koleżankami i kolegami. Oprócz tego uczniowie mieli okazję zastanowić się nad drobnymi radościami w codziennym życiu, których często w ogóle nie zauważają. Młodsze dzieci słuchały bajki, z której dowiedziały się, że słowo „nie”, które czasami słyszą od rodziców i nauczycieli świadczy o tym, że nam na Nich zależy i troszczymy się o Nich.
Podczas realizacji projektu uczniowie klas 5,6,7 i 8 spotykali się z psychologiem p. Bartoszem Gostyńskim, który opowiadał o swojej pasji, jaką jest wspinaczka górska. Pan psycholog ukazał uczniom, w jaki sposób pozytywne myślenie pomaga Mu w realizacji tej pasji.
20 listopada rodzice naszych uczniów mieli okazję spotkać się z p. psycholog Moniką Barnaś-Onyśków, żeby porozmawiać o tym, jak wychować optymistyczne, radosne dziecko.
Oprócz tego, jak co roku, zbieraliśmy dary serca – tym razem dla piesków oraz kotów z przytuliska w Grodzisku Wlkp. oraz domu tymczasowego „Marzenia psów” w Kąkolewie. Zebraliśmy mnóstwo jedzonka, smyczy oraz koców, które z pewnością pomogą zwierzakom przetrwać zimę. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy!
W ramach projektu przeprowadzone zostały konkursy - dla uczniów klas 1-4 konkurs plastyczny: „Wszystko co dobre w moim życiu”, a dla klas 5-8 konkurs plastyczny: „Wszystko dobre, co mnie otacza – mapa myśli” oraz literacki: „Myślę pozytywnie – opowieści ze szkolnej ławki”. Wkrótce nagrodzone prace literackie opublikujemy.
Ponadto na drzwiach sal lekcyjnych i gabinetów naszej szkoły pojawiły się cytaty dotyczące pozytywnego myślenia, przygotowane przez Szkolne Koło Wolontariatu. Z pewnością pomogą one poprawić nastrój w chwilach smutku. Można je tez pobrać klikając w buźkę obok
Pozytywne myślenie wydaje nam się na tyle ważną umiejętnością, że postanowiliśmy kontynuować nasz projekt przez następne miesiące. Chcemy pokazać dzieciom, że w nie ma sytuacji bez wyjścia, czasami trzeba jednak zmienić sposób myślenia.
/L. Mańkowska/