Warto. Warto się bawić i tańczyć. Warto uśmiechać się do siebie nawzajem. Warto tryskać dobrą energią i przekazywać ją innym. Warto gromadzić szczęśliwe chwile. Warto. I tego też Wam życzymy.
Spotkanie z pisarzem Łukaszem Wierzbickim
Dnia 14 stycznia 2022r. w bibliotece szkolnej gościliśmy już po raz trzeci pisarza pana Łukasza Wierzbickiego. Tym razem autor spotkał się z uczniami klas IV i opowiadał o swoich książkach: „Dziadek i niedźwiadek”, „Afryka Kazika” oraz „Ocean to pikuś” . Spotkanie uatrakcyjniły liczne rekwizyty które przywiózł nasz gość. Pisarz barwnie opowiadał o najciekawszych przygodach bohaterów swoich książek. Podczas spotkania kilkakrotnie podkreślał, że w każdym z nas drzemie jakiś talent i ważne jest, żeby go odkryć i śmiało spełniać swoje marzenia. Uczniowie z zapałem i zainteresowaniem słuchali opowieści pisarza. Na koniec spotkania nasz gość wręczył każdemu zakładkę do książki z autografem. Informujemy również, że w szkolnej bibliotece są następujące książki Ł. Wierzbickiego: • „Afryka Kazika” • „Dziadek i niedźwiadek” • „Ocean to pikuś” • „Machiną przez Chiny”.
KONKURS LITERACKI NASZE BAJKI DLA MALUCHA
Konkurs odbyła się w ramach projektu pt. „WOLONTARIAT MOSTEM GRODZISKIEJ INTEGRACJI MIĘDZYPOKOLENIOWEJ- JAK NIE MY TO KTO…”. W kwietniu 2021 roku do I etapu konkursu literackiego zostali zaproszeni wszyscy uczniowie z klas 4-7. Autorzy najlepszych 7 prac zostali jednocześnie zarówno zakwalifikowani do II etapu konkursu, jak i otrzymali tytuł laureata konkursu. Owi autorzy w parze senior-uczeń wspólnie stworzyli bajki dla Malucha, których myślą przewodnią jest życzliwość międzypokoleniowa. W efekcie powstało 6 bajek, które zostały nagrane w formie audiobooka przez uczennice z koła artystycznego (Maję Chełmińską, Julię Maćkowiak, Igę Wołyńską, Julię Kotlarską i Antoninę Cugier z klasy 7d). Uczniowie, którzy zostali laureatami i których prace zostały wydrukowane w książeczce to: Julia Węsierska, Maria Drygas, Pola Sławińska i Tymoteusz Brychcy z klasy 7a, Maja Komorowska z klasy 6a, Jan Andrzejewski z klasy 8a oraz Antonina Cugier z klasy 7d. Podziękowania za udział w konkursie otrzymali uczniowie biorący udział w I etapie konkursu: Bartek Graczyk i Filip Zawisza z klasy 8a, Zosia Chorąziak z klasy 7a, Wiktoria Mańkowska z klasy 8e, Maja Tonder i I Wiktoria Bukowian z klasy 5a, Justyna Pawicka z klasy 6a oraz Daniel Nowakowski z klasy 7d. W realizację projektu włączyli się również wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariatu “Serca Jedynki”, którzy m.in. uczestniczyli w międzypokoleniowyh warsztatach “Jestem CUDem” i wykonywali kartki bożonarodzeniowe. Podziękowania za udział otrzymali wolontariusze: Gabrysia Bąk i Maja Komorowska z klasy 6a, Inga Michalczak, Emilia Tarka, Emilia Chmielarz, Karolina Świtała i Blanka Sobkowiak z klasy 5c, Gabrysia Brzostowska z klasy 4a, Patrycja Konieczna z klasy 8b, Gabrysia Wieczorek, Weronika Rogal, Amelia Florek, Nikola Gozdek, Emilia Węsierska, Julia Węsierska i Marysia Drygas z klasy 7a, Zosia Pawłowska, Emilia Tadeusz i Emilia Otto z klasy 7e, Iga Wołyńska i Julka Kotlarska z klasy 7d.
Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy i gratulujemy.
Zadanie współfinansowane ze środków Gminy Grodzisk Wielkopolski.
20
KONKURS PLASTYCZNY DLA UCZNIÓW KLAS 1-3
Konkurs został zrealizowany w ramach projektu pt. „WOLONTARIAT MOSTEM GRODZISKIEJ INTEGRACJI MIĘDZYPOKOLENIOWEJ- JAK NIE MY TO KTO…”. Zadaniem konkursowym było stworzenie pracy plastycznej do wysłuchanej bajki o tematyce życzliwości międzypokoleniowej. Konkurs odbył się w listopadzie na terenie szkoły. Uczestniczyli w nim wszyscy uczniowie klas 1-3. Spośród wszystkich prac jury wyłoniło 24 prace plastyczne.
Nazwiska laureatów konkursu plastycznego, których prace znalazły się w książeczce to: Aleksandra Śron i Lucjan Rzanny z klasy 2a , Grzegorz Owsiany z klasy 1b, Julia Kowalka z klasy 1a, Wojtek Drygas z klasy 3c oraz Helena Peters z klasy 3b.
Wyróżnienia otrzymali następujący uczniowie: Norbert Szelejewski i Dawid Melcer z klasy 1a, Antonina Mendel i Wojtek Kaźmierowski z klasy 1b, Hubert Andrzejewski i i Bartosz John z klasy 1c, Jan Malecha, Marietta Regulska, Mikołaj Muszyński, Ignacy Kruś, Klaudiusz Szymański i Lilka Borowczak z klasy 2a, Marianna Koza z klasy 3a, Edyta Silska i Maks Adamczak z klasy 3b, Antoni Gigoła, Maja Kosicka i Magdalena Grzybek z klasy 3c.
Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy.
12
30 Finał WOŚP
Występ szkolnych formacji tanecznych podczas 30 finału Wielkiej Orkiestry Światecznej Pomocy.
7
Informacja
Drodzy Rodzice i Uczniowie,
Po feriach zimowych wracamy do szkoły 31.01.2022 r. W trybie stacjonarnym, czyli w szkole uczą się klasy 1-4 i uczniowie szkoły życia. Nauczanie w trybie zdalnym obejmuje klasy 5- 8.
Do zobaczenia :)
Pomagamy z Fundacją Pho3nix
Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele
Podobnie jak w roku ubiegłym nasza szkoła bierze udział w zbiórce pieniędzy poprzez aktywność fizyczną. Wraz z Fundacją Pho3nix Foundation ponownie możemy pomóc!
Już w poniedziałek start konkursu na kroki!
Oto najważniejsze informacje w pigułce:
START: 24 stycznia 2022
FINAŁ: 6 lutego 2022
Darmowa aplikacja mobilna Pho3nix Kids do pobrania ze sklepów Google Play oraz AppStore. Zainstalowaną na telefon apkę należy zsynchronizować odpowiednio z aplikacją Google Fit (Android) lub Apple Health (iOS).
Kluczowe w rejestracji ucznia w aplikacji mobilnej, obok danych osobowych i adresu mailowego rodzica, jest wybranie swojej szkoły. Tylko tak uczeń może wziąć udział w konkursie, widnieć w rankingu i reprezentować swoją placówkę.
Mierzenie kroków: najskuteczniejsze i pewne jest liczenie kroków mając przy sobie telefon.
Fundacja Pho3nix, opaskami sportowymi Huawei Band 4, nagrodzi najaktywniejszych uczniów 20 szkół z największą liczbą kroków wykonanych od 24.01 do 6.02. Wynik Szkoły w rankingu międzyszkolnym to suma kroków 50 najaktywniejszych uczniów z każdej placówki, co daje równe szanse szkołom o różnej ilości uczniów.
Każdy uczeń, który w czasie trwania konkursu wykona co najmniej 1000 kroków to 5 PLN od Fundacji Pho3nix na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Życzymy powodzenia, dobrej zabawy oraz radości z aktywności i pomagania!
https://fb.watch/aLJyx2xeo6/
XXI Międzyszkolny Turniej Tańca
Dnia 13.01.2022 roku w Grodziskiej Hali Sportowej odbył się XXI Międzyszkolny Turniej Tańca organizowany przez ZST im. E.Kwiatkowskiego w Grodzisku Wlkp. W kategorii szkół podstawowych rywalizowało 7 zespołów. Naszą szkołę reprezentowały 3 zespoły taneczne: "Jedynki" uczennice kl. 4, "Purple dance" uczennice i uczeń kl. 5 oraz "Orange Girls" uczennice kl.7-8. Trenerem wszystkich zespołów jest Małgorzata Wolan. Zespół "Orange girls", w którego skład wchodzą: Marcelina Dziurla, Nadia Dziewiel, Małgorzata Cyfert, Blanka Sobkowiak, Emilia Otto, Adrianna Wośkowiak, Anika Kumar, Olena Drzymała i Julka Gielnik zajęły II miejsce. Zespół "Jedynki" w składzie: Paula Sawińska, Natalia Śmieszek, Weronika Buda, Lena Kruczkowska, Wiktoria Krystek i Wiktoria Juszczak zaprezentowały układ z pomponami zajęły III miejsce w turnieju. Zespół "Purple dance" w składzie: Blanka Sobkowiak, Kinga Stachowiak, Karolina Świtała, Wiktor Frankowski, Alicja Marciniak, Emilka Tarka oraz Magdalena Dziurla otrzymali wyróżnienie.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów wszystkim tancerzom!
16
Konkurs Informatyczny "AVATAREK"
13 stycznia 2022 roku odbył się szkolny etap Konkursu Informatycznego "Avatarek" dla szkół podstawowych organizowany przez Zespół Szkół Technicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Grodzisku Wielkopolskim. Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań technologiami informacyjno-komunikacyjnymi wśród uczniów oraz ujawnianie i rozwijanie talentów informatycznych. Do etapu szkolnego, który polegał na indywidualnym rozwiązaniu testu online składającego się z 30 pytań w ciągu 30 min przystąpiło 55 uczniów. Dwoje uczniów z najwyższymi wynikami Filip Zawisza i Adrian Łajs będą reprezentować naszą szkołę w półfinałach już 22 lutego.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie,
a chłopcom gratulujemy wyników.
7
Europejskie smaki
Na ostatnim spotkaniu kółka kulinarnego zagościły potrawy kuchni europejskiej. Dziewczyny przygotowały tradycyjną włoską pizzę. Z kuchni greckiej pojawił się gyros w towarzystwie tzatziki oraz obowiązkowo sałatki greckiej. Z kuchni szwedzkiej do zestawu zaserwowano pieczone ziemniaki hasselback. Największy entuzjazm wzbudziła hiszpańska paella z tradycyjną hiszpańską kiełbaską chorizo. Na deser pojawiły się francuskie croissanty (w wersji ekspresowej) a także pretendent do najlepszej potrawy tego spotkania: angielskie crumble z jabłkami podane z lodami. Wyszło aromatycznie i pysznie. Już wkrótce wyruszymy w dalszą kulinarną podróż.
9
Nowości w bibliotece szkolnej
Drodzy Uczniowie!
Biblioteka szkolna wzbogaciła się o nowości wydawnicze zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Mamy bardzo dużo interesujących książek dla każdego, od klasy I do VIII. Podczas zamawiania, brałyśmy pod uwagę Wasze prośby i życzenia.
Zapraszamy !!!
RZEKA GROSZA DLA MAI
Drodzy, finalizujemy zbiórkę. Na dyżurce został wystawiony karton, do którego można wrzucać zebrane grosze. Będzie on tam stał do ferii. Uczniowie klas 1-3 mogą zbierać grosze również w klasach w pszczółkowych skarbonkach. Celem zbiórki jest pomoc w zebraniu potrzebnej kwoty na lek dla Mai.
Więcej informacji:
1) FB Walczymy o naszą pszczółkę - dzielna Maja vs SMA
Projekt WOLONTARIAT MOSTEM GRODZISKIEJ INTEGRACJI MIĘDZYPOKOLENIOWEJ - Jak nie my to kto..."
Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych im. Jana Pawła II w Grodzisku Wielkopolskim realizuje projekt pt. „WOLONTARIAT MOSTEM GRODZISKIEJ INTEGRACJI MIĘDZYPOKOLENIOWEJ- Jak nie my to kto…”. Zadanie zostało dofinansowane przez Gminę Grodzisk Wielkopolski. Partnerami w projekcie są: Ośrodek Pomocy Społecznej, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Grodzisku Wielkopolskim, Wolontariat Senioralny GCPŚ oraz Szkolny Klub Wolontariatu „Serca Jedynki”.
Do udziału w projekcie zaproszono Seniorów z grup, stowarzyszeń działających na terenie Gminnego Centrum Pomocy Środowiskowej oraz Uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Grodzisku Wielkopolskim. W ramach działań projektowych odbył się cykl międzypokoleniowych warsztatów edukacyjno-profilaktycznych pt. " Jestem CUDem” oraz warsztatów sztuki dla seniorów. Poprzez projekt zrealizowano konkurs plastyczny i literacki dla Seniorów z GCPŚ oraz Uczniów Szkoły Podstawowej nr 1. Dzięki uczestnikom konkursów przygotowano materiał niezbędny do opracowania i wydania książeczki dla małego odbiorcy pt. „ Nasze bajki dla malucha”.
Seniorzy i Młodzież przyłączyli się do zbiórki dla bezdomnych, współtworzyli świąteczne kartki, które przed Bożym Narodzeniem trafiły do adresatów wskazanych przez Zespół ds. Współpracy Dwóch Wolontariatów. Działania projektowe wyzwoliły wśród Seniorów i Uczniów pasje plastyczne i literackie oraz wzmocniły komunikację międzypokoleniową. Współpraca dwóch pokoleń zbudowała pozytywne relacje oraz pomysły i chęć do dalszego wspólnego działania.
22
Przesłuchania do Vll Wielkopolskiego Konkursu Szkolnej Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej
Dnia 17 grudnia odbyły się w naszej szkole przesłuchania do Vll Wielkopolskiego Konkursu Szkolnej Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej. Do następnego etapu zakwalifikowały się: Dorota Kałek kl. 3C Marianna Koza kl. 3A Lena Maik kl. 2B oraz Klaudia Bużek kl. 1C Kolejny etap odbędzie się 12 lutego w Poznaniu.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
ŚWIĘTA URATOWANE!!!
Do szkoły dotarła wiadomość, że świętemu Mikołajowi uciekły renifery i nie może wyruszyć w magiczną drogę z prezentami. Na szczęcie nasi dzielni Agenci przeszukali cały budynek i po śladach odnaleźli ukryte zwierzęta. Wszystkie renifery czekają już przy saniach i są gotowe do drogi!
WESOŁYCH ŚWIĄT!!!
5
Podziękowanie
Posiadanie jakiegokolwiek dobra nie daje radości,
jeżeli nie dzielimy go z drugim człowiekiem
<Seneka>
Kochani Uczniowie, Rodzice i Pracownicy "Jedynki", Drodzy Darczyńcy i Mieszkańcy naszego miasta. Z całego serca pragniemy podziękować Wam za tak liczne włączenie się w przygotowanie pierników i udział w akcji "Pierniczki dla Zosi" zarówno podczas kiermaszu w szkole, jak i podczas Jarmarku Świątecznego oraz aukcji. Ze wszystkich zbiórek zorganizowanych przez szkołę zebraliśmy kwotę: 7539,19. Całość zostanie przekazana na rehabilitację Zosi. Jeszcze raz dziękujemy za okazane dobro i życzymy Państwu pięknych Świąt.
ZIMA - PAMIĘTAMY O PTAKACH
W sierpniu na zaproszenie seniorów z KLUBU SENIORA nasi uczniowie przybyli na warsztaty stolarskie. Pod czujnym okiem mistrza stolarstwa i seniorów młodzi uczestnicy uczyli się szlifować, przybijać, malować. W efekcie wspólnego działania powstały karmniki, które o tej porze zawiesiliśmy w grodziskim parku. Zachęcamy do odwiedzania parku i wrzucania do karmników ziarenek oraz okruchów dla zgłodniałych ptaszków.
8
Nawigacja
Archiwum Aktualności