W niedzielę 9 czerwca poraz 13 szkoła kibicowała na półmaratonie "Słowaka". Przez 3 godziny uczniowie , nauczyciele oraz dziewczęta z grup tanecznych "JEDYNKA" dopingowały biegnących uczestników maratonu, a wśród nich Sylwię Włodarczyk-Brychcy, pracującą w naszej szkole nauczycielkę języka angielskiego. Wspieraliśmy także naszą koleżankę Renatę Bosacką, która w tym roku nie mogła pobiec w maratonie. Widać, że biegacze zachwyceni byli zorganizowanymi grupami kibiców odwdzięczając się nam uśmiechem i gestami poparcia !
XIII HUNTERS GRODZISKI PÓŁMARATON SŁOWAKA
Wyniki konkursu plastycznego "Najpiękniejsze miejsca w Europie"
Z okazji 15 rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej szkoła prowadziła wiele projektów. Jednym z nich był konkurs plastyczny. Na wykonane przez uczniów prace głosowali nauczyciele, pracownicy oraz goście odwiedzający naszą szkołę. Po podsumowaniu głosów wyłoniono następujących laureatów:
I miejsce Jagoda Łysiak 7b
II miejsce Martyna Wecburger 7a
III miejsce Dominika Glapa 7a
Wyróżnienie Adam Giec 4e
Wyróżnienie Julia Woźniczak 6a
Wyróżnienie Martyna Banaszczak 7a
Wyróżnienie Zuzanna Musielak-Szakoła
Wyróżnienie Patrycja Nadobnik 7a
Wyróżnienie Bartek Rupa 7b
Wyróżnienie Anika Kumar 4e
Wyróżnienie Weronika Rogozińska 4e
„Adwokat w szkole” – zajęcia z Panią Kingą Swoboda
We wtorek, 4 czerwca 2019 r. gościliśmy w naszej szkole panią Kingę Swoboda. Pani Kinga jest adwokatem i w ramach projektu: „Adwokat w szkole” spotkała się z uczniami najstarszych klas: 7a, 8a, 8b, 8d.
Podczas spotkań pani opowiedziała o pracy adwokata. Uczniowie dowiedzieli się m.in. czym zajmuje się adwokat, gdzie pracuje oraz co należy zrobić, aby zostać adwokatem. Pani Kinga zwróciła też uczniom uwagę na fakt, iż ukończenie przez nich 13 roku życia powoduje konsekwencje prawne – od tego momentu częściowo sami ponoszą odpowiedzialność karną za swoje zachowanie.
Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów, w związku z czym być może uda nam się je kontynuować w przyszłym roku szkolnym.
/ L. Mańkowska/
Międzynarodowe Igrzyska Specjalne
1 czerwca 2019 roku na terenie Obiektów Sportowo - Rekreacyjnych przy Szkole Podstawowej nr 1 w Grodzisku Wielkopolskim odbyła się XIII edycja Międzynarodowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych. To wielkie święto sportu, tolerancji i wzajemnego wsparcia organizowane jest od 1995 roku.
W zawodach udział wzięło 180 niepełnosprawnych sportowców, w tym uczestnicy z Belgijskiego Merksplas – miasta partnerskiego gminy Grodzisk Wielkopolski. W tym wyjątkowym dniu gościliśmy również drużyny z: Warsztatów Terapii Zajęciowej w Wolsztynie, Grońska i Kościana, Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Granowie, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Rakoniewicach, Środowiskowego Domu Samopomocy w Sielinku, Szkoły Podstawowej Specjalnej w Stęszewie, Szkoły Podstawowej w Wojnowicach, Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Wielichowie, Szkoły Podstawowej w Grąblewie, Szkoły Podstawowej nr 4 im. ktp. Józefa Rejdycha w Grodzisku Wielkopolskim, Polskiego Stowarzyszenia Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Grodzisku Wlkp., Warsztatów Terapii Zajęciowej w Grodzisku Wielkopolskim oraz reprezentację gospodarzy, czyli grodziskiej jedynki.
Nad bezpieczeństwem oraz prawidłowym przebiegiem igrzysk czuwało blisko 130 opiekunów i wolontariuszy.
Igrzyska rozpoczęły się tradycyjnym przemarszem uczestników oraz zaproszonych gości, wśród których byli między innymi: Paweł Najdek , Eugeniusz Kijewski, Konrad Kołbik oraz dyrektorzy szkół, stowarzyszeń, warsztatów, których reprezentacje brały udział w zawodach. Przemarsz wyruszył w asyście Grodziskiej Orkiestry Dętej, na czele z pocztem niosącym flagę olimpijską, sprzed kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa do Grodziskiego Centrum Sportu przy Szkole Podstawoej nr 1 im. Polskich Olimpijczyków. Tam został zapalony znicz olimpijski przez Pana Konrada Kołbika oraz Annę Wilczek, wciągnięta flaga olimpijska na maszt, a w niebo pofrunęły gołębie. Przepięknie odśpiewany został przez Urszulę Frąckowiak i Klaudię Kolasę hymn osób niepełnosprawnych.
Uroczystego otwarcia igrzysk dokonali wspólnie Burmistrz Piotr Hojan wraz z Wicestarostą Grodziskim Sławomirem Górnym oraz Honorowym Obywatelem Grodziska Wielkopolskiego Hermanem Cooremansem z Belgii.
Podczas igrzysk uczestnicy startowali w takich konkurencjach jak: bieg na 50m, 100m, 200m, skok w dal, skok w dal z miejsca, skoku w wzwyż, pchnięcie kulą, kolarstwo, rzut piłeczką palantową, rzuty do kosza oraz sztafeta 4x100. Zawodnicy otrzymywali medale za zajęcie 1, 2 i 3 miejsca w każdej z konkurencji.
Zawodnicy i ich opiekunowie mieli możliwość skosztować między innymi przepysznej grochówki i smakowitych kanapek. Każdy uczestnik otrzymał prezent przygotowany przez Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Grodzisku Wielkopolskim.
W dobry nastrój wprowadziły obecnych występy zespołów tanecznych -"JEDYNKA" pod kierownictwem Pani Iwony Wasik oraz uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Grodzisk Wielkopolskim. Niezawodnym komentatorem zawodów okazał się jak zwykle Pan Grzegorz Sterczak.
Panie z wolontariatu senioralnego z DDP „Promessa” przygotowały kącik zabaw, gdzie uczestnicy zawodów i kibice mogli spędzić miło czas w wolnej chwili między konkurencjami.
Igrzyska zostały przygotowane przez Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Grodzisku Wielkopolskim przy współpracy nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 1 im. Polskich Olimpijczyków oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej w Grodzisku Wlkp.
Szczególne podziękowanie dyrekcja SP1 składa Paniom JOANNIE WŁODARCZAK i ANNIE ŁESKE-JACKOWSKIEJ za przygotowanie scenariusza igrzysk i koordynowanie całej imprezy.
VI Gminny Konkurs Matematyczny
W środę 29 maja w Szkole Podstawowej nr 4 im. kpt. Józefa Rejdycha odbył się VI Gminny Konkurs Matematyczny Jeden z pięciu o tytuł Mistrza Matematyki pod patronatem Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego. Spotkanie miało na celu popularyzowanie matematyki. Ze szkół podstawowych z terenu gminy Grodzisk Wielkopolski wzięło udział 18 uczniów z klas VII - VIII. Po wylosowaniu miejsc i wysłuchaniu zasad rywalizacji uczniowie przystąpili do pierwszego etapu konkursu. Uczestnicy mieli do rozwiązania test. Pięciu z najwyższymi wynikami przechodziło do drugiego etapu. Tu uczestnicy nie rozwiązywali testu, tylko ustnie udzielali odpowiedzi na losowe pytania. Trzy błędne odpowiedzi eliminowały z dalszej gry. Zabawa trwała tak długo, aż został tylko jeden. W tym roku po 74 pytaniach tytuł Mistrza Matematyki zdobyła uczennica Szkoły Podstawowej nr 2, Aleksandra Rzeźnik. Naszą szkołę w konkursie reprezentowali: Hubert Wieczorek, Piotr Cybal i Sebastian Krzyżanek. Do ścisłej piątki udało się zakwalifikować Hubertowi i Piotrowi.Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki oraz pamiątkowe dyplomy.
/M. Hemmerling/
Wycieczka w Góry Sowie
20 maja 2019 r. o godzinie 8oo wyjechaliśmy na wycieczkę klasową.. Uczestniczyły w niej klasy 8a i 8d wraz z opiekunami: p. Hanną Stachowską, p. Jolantą Wawrzyniak i p. Agnieszką Pichetą. Pierwszym miejscem, które zwiedziliśmy była Rogoźnica. Duże wrażenie zrobił na nas były hitlerowski obóz koncentracyjny Groβ- Rosen. Następnie pojechaliśmy do Świdnicy, a tam zobaczyliśmy piękną starówkę oraz Kościół Pokoju- największy sakralny obiekt w Europie. W programie drugiego dnia mieliśmy zdobycie najwyższego wzniesienia Gór Sowich - Wielkiej Sowy, poprzedzone to było zwiedzaniem kwatery Hitlera. Wspięliśmy się jeszcze na wieżę widokową, z której rozpościerała się piękna panorama Gór Sowich. Trzeci dzień rozpoczęliśmy od zwiedzania Kopalni Węgla w Nowej Rudzie. Na początku była część w muzeum, następnie oglądaliśmy wnętrze kopalni. Kierując się w drogę powrotną, zatrzymaliśmy się w Ząbkowicach Śląskich, aby wejść na taras widokowy Krzywej Wieży. Pełni wrażeń i nowych doświadczeń szczęśliwie wróciliśmy do domu.
Dziękujemy naszym Rodzicom, którzy opłacili nam wspaniałą lekcję historii i geografii oraz nauczycielom, którzy spędzili z nami 3 dni i noce.
/Uczniowie klasy 8a i 8d/
Zawody TAEKWONDO OLIMPIJSKIEGO "Pierwszy Krok"
W niedzielę 28.04.2019 w hali sportowej SP nr 3 w Wolsztynie odbyły się zawody TAEKWONDO OLIMPIJSKIEGO "Pierwszy Krok", w których brali udział uczniowie Naszej szkoły. Turniej dla najmłodszych zorganizowany był dla klubów UKS Taekwondo Wolsztyn, UKS Sokół Kościan, UKS Smoki Rakoniewice, TKD Grodzisk Wlkp i TKD Kargowa, a w tych zmaganiach brało udział 160 zawodników, którzy podzieleni byli na grupy względem płci, rocznika 2014-2006r, oraz umiejętności - posiadanego stopnia kup. Dzieci rywalizowały ze sobą w trzech konkurencjach sprawnościowych:
1. Ap chagi (kopnięcie dosiężne z miejsca lub wyskoku liczone od wzrostu uczestnika)
2. Dubangsan dollyo chagi (naprzemienne kopnięcia prawa, lewa noga w ciągu 10 sekund. Liczy się ilość trafionych kopnięć)
3. Dollyo chagi olgul (kopnięcia z zawieszoną nogą w powietrzu. 10 kopnięć prawą i lewą nogą w jak najszybszym czasie);
oraz konkurencji walki:
A. Mini kyourugi ( roczniki 2011/2010 walka sportowa bez ataku na głowę )
B. Kyourugi młodzik ( roczniki 2009/2008 walka sportowa na kask z pleksi )
C. Kyourugi kadet ( tylko 2 roczniki 2007/2006 przepisy World Taekwondo)
Turniej oficjalnie otworzył Przewodniczący Rady Powiatu , zarazem Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 Pan Janusz Mrozkowiak, który dodał otuchy małym startującym i życzył powodzenia.
Wyniki:
Oprócz medali dla wygrywających swoje konkurencje, wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowy dyplom uczestnictwa, koszulkę sportową z logo taekwondo, oraz coś słodkiego :)
Wszystkim startującym gratulujemy podjęcia wyzwania i uczestnictwa w sportowej zabawie, a osobom które zaangażowały się w pomoc bardzo dziękujemy.
Poznajemy swój region
22 maja 2019r. członkowie Szkolnego Klubu Europejskiego, działającego przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Grodzisku Wielkopolskim uczestniczyli w wycieczce do Rogalina.
Zwiedzili późnobarokowy pałac należący przez setki lat do rodziny Raczyńskich, powozownię, galerię obrazów i Gabinet Londyński. Duże wrażenie wywarły na nich przepiękne wnętrza pałacu oraz zabytkowe powozy. Obejrzeli ogród i park rogaliński, gdzie spacerując zobaczyli najstarsze w Polsce dęby zwane Lech, Czech i Rus. Dęby rogalińskie są jednym z symboli Wielkopolski.
Wszyscy uczestnicy wycieczki byli bardzo zadowoleni. Poszerzyli swoją wiedzę o najbliższym regionie i mieli możliwość podziwiania przepięknych widoków na rzekę Wartę.
Zadanie zostało zrealizowane przy finansowym wsparciu środków z budżetu Gminy Grodzisk Wielkopolski.
Laureaci konkursu plastycznego 100-lecie Policji.
W środę 29 maja w Komendzie Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim został rozstrzygnięty konkurs plastyczny 100-lecie Policji. Główne nagrody zdobyli uczniowie naszej szkoły:
I miejsce Zuzanna Kocąka 8c, II miejsce Alicja Gulcz 6e, III miejsce Wiktoria Mańkowska 5e,
Wyróżnienie- Kacper Brembor 7b . Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody z rąk podinspektor Romy Figaszewskiej. Po uroczystości dzieci mogły zobaczyć wystawę czapek i mundurów policyjnych, zwiedzić wirtualnie budynek policji oraz posiedzieć w radiowozie. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!
XII gminny konkurs „Ratujemy i uczymy ratować” .
W czwartek 23.05.2019 r. odbył się w naszej szkole
XII gminny konkurs „Ratujemy i uczymy ratować” .
Konkurs ten jest podsumowaniem Programu Edukacyjnego w celu wychowania dzielnych małych ludzi, którzy będą mogli pomóc ratować życie i jako dorośli będą wiedzieć co robić w sytuacji zagrożenia życia.
W konkursie udział brało 5 zespołów z naszej gminy. Wszyscy uczniowie wykazali się ogromną wiedzą i umiejętnościami w zakresie udzielania pierwszej pomocy.
Komisja wyłoniła najlepszych uczestników konkursu :
I miejsce –Wojciech Woźny (SP – Ptaszkowo)
II miejsce- Zofia Olechnowska (SP1-Grodzisk Wlkp.)
III miejsce- Kliszewska Wiktoria (SP-Ptaszkowo)
IV miejsce- Gabriela Bąk (SP1- Grodzisk Wlkp.)
V miejsce - Emil Zawisza (SP1- Grodzisk Wlkp.)
Najlepiej zaprezentowały się zespoły ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Grodzisku Wlkp. i ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Ptaszkowie osiągając po 173punkty.
Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej i jej krajach członkowskich „My Europejczycy”.
Dnia 20 maja, w związku z obchodami 15 rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, odbył się w naszej szkole Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej i jej krajach członkowskich „My Europejczycy”. Jego celem było zachowanie pamięci o tym wydarzeniu poprzez wiedzę i zabawę.
W konkursie wzięło udział 6 reprezentacji ze wszykich Szkół Podstawowych naszej gminy. Każda szkoła wystawiła 3-osobową drużynę. Uczestnicy konkursu brali udział w pięciu konkurencjach. Między innymi: odpowiadali na pytania dotyczące UE, odgadywali zagadki związane z jej krajami członkowskimi, rozpoznawali zabytki i flagi. Najtrudniejszym okazało się zadanie, w którym zawodnicy mieli rozpoznać kontury krajów europejskich. W przerwach pomiędzy poszczególnymi zadaniami słuchaliśmy piosenek europejskich w wykonaniu uczennic z naszej szkoły: Jagody Nowak, Sophie Guemise, Laury Kaminiarz, Martyny Serwy, Emilii Lacherskiej, Wiktorii Sołtysiak, Jagody Łysiak, Katarzyny Sarnowskiej, Natalii Pawickiej i Hanny Krzyżanowskiej. Oglądaliśmy także występy zespołów tanecznych takich jak Cybinka pani Marceliny Floraszek, naszej szkolnej Jedynki pani Iwony Wasik oraz najmłodszych tancerzy z klas I-III pani Hanny Silskiej. Zespoły te zaprezentowały tańce: hiszpański, bawarski, węgierski i polski. Konkurs ostatecznie zakończył się zwycięstwem drużyny ze Szkoły Podstawowej w Ptaszkowie, II miejsce wywalczyła Szkoła Podstawowa w Kąkolewie, a III miejsce Szkoła Podstawowa nr 2 w Grodzisku Wielkopolskim. Trzeba dodać, że rywalizacja była bardzo wyrównana, a pozostałe drużyny uplasowały się punktowo tuż za podium. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody i dyplomy za udział. Konkurs przebiegł w wesołej i przyjaznej atmosferze, a zakończenie uświetnił tradycyjny polonez w wykonaniu naszych ósmoklasistów przygotowanych przez panią Joannę Stempin i pana Rafała Szymkowiaka .Serdecznie gratulujemy wszystkim drużynom, a gościom dziękujemy za przybycie.
TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM
Dnia 10.05.2019r. odbył się XX Gminny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W turnieju udział wzięło pięć reprezentacji w wieku 10-12 lat (grupa I) oraz sześć w wieku 12+ (grupa II). Zawodnicy zdobywali punkty rozwiązując test wiedzy, pokonując rowerowy tor przeszkód i miasteczko ruchu drogowego oraz realizując zadanie z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Pierwsze miejsce w młodszej grupie zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Grodzisku Wlkp.,w składzie Marta Chmiel, Maria Ciesielska, David Onoh, Mikołaj Skubel. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Ptaszkowie Trzecie miejsce Szkoła Podstawowa nr 4 W grupie starszej zwycięstwo odniosła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Powstańców Wielkopolskich w Grodzisku Wlkp., drugie miejsce zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 , natomiast trzecie Szkoła Podstawowa nr 4
Dzień później, 11.05.2019r. odbył się etap powiatowy Turnieju BRD . W grupie młodszej miejsca zdobyły kolejno:
I miejsce: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Grodzisku Wlkp. II miejsce: Szkoła Podstawowa w Ruchocicach III miejsce: Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Konojadzie
W grupie starszej:
I miejsce: Szkoła Podstawowa nr 2 im. Powstańców Wielkopolskich w Grodzisku Wlkp. II miejsce: Zespół Przedszkolno-Szkolny w Rostarzewie III miejsce: Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Konojadzie
Nad poprawnością konkurencji czuwali przedstawiciele grodziskiej Policji oraz wyznaczeni opiekunowie stanowiący trzon komisji oceniających w poszczególnych konkurencjach. Sędzią głównym turnieju został asp. Sebastian Kahla – kierownik Ogniwa Ruchu Drogowego grodziskiej Policji.
Powiatowy Turniej odbywał się pod patronatem Starosty Grodziska, w którego imieniu gościł Wicestarosta Grodziski Sławomir Górny. Obecni byli również - Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego Piotr Hojan, współorganizator turnieju Komendant Powiatowy Policji w Grodzisku Wielkopolskim podinspektor Roma Figaszewska, Sekretarz Gminy Wielichowa pani Ewa Kasperska , gospodarz miejsca, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Grodzisku Wielkopolskim pan Piotr Stasiłowicz. Oraz dyrektorzy szkół. Fundusze na ten wspaniały turniej pochodziły ze środków Starostwa Powiatowego oraz wszystkich gmin naszego powiatu. Podczas gali wręczania tegorocznych statuetek, nagród oraz medali odbyła się również wyjątkowa uroczystość w postaci złożenia serdecznych podziękowań na ręce wieloletniej Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Grodzisku Wielkopolskim pani Barbarze Radomskiej-Witczak za dotychczasową współpracę i 20-letnie zaangażowanie w rozwój młodego pokolenia w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uroczystość uświetnił zespół taneczny JEDYNKA prowadzony przez Iwonę Wasik.
Drużyny, które zajęły pierwsze miejsce wezmą wkrótce udział w Wojewódzkim Turnieju BRD. Dziękujemy opiekunom, którzy tak wspaniale przygotowali drużyny reprezentujące naszą szkołę- Joannie Stempin, Katarzynie Brudło i Rafałowi Szymkowiakowi oraz koordynatorowi całego turnieju Elżbiecie Tomaszewskiej. Życzymy powodzenia i wszystkim gratulujemy!
Zajęcia profilaktyczne
Częstym problemem, z jakim zwracają się uczniowie oraz Ich rodzice do pedagoga, wychowawcy jest problem niewłaściwego uczenia się. Uczniowie skarżą się, że poświęcają dużo czasu na naukę, a nie uzyskują zadowalających Ich ocen. Żalą się, że często brakuje Im czasu na rozwijanie pasji, zainteresowań, czy po prostu na odpoczynek. Chcąc pomóc naszym uczniom zorganizowaliśmy zajęcia profilaktyczne poświęcone technikom efektywnego uczenia się oraz właściwemu gospodarowaniu czasem wolnym.
W dniach 6, 7, i 8 maja 2019 r. dwadzieścia jeden klas czwartych, piątych, szóstych, siódmych i ósmych wzięło udział w godzinnych warsztatach poświęconych powyższym zagadnieniom. Zajęcia zostały przeprowadzone przez trenera i terapeutę Dolnośląskiej Akademii Rozwoju, p. Mirosława Schőna, a sfinansowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Grodzisku Wielkopolskim, za co serdecznie dziękujemy.
/ L. Mańkowska/
PUBLIKACJA SPRAWOZDANIA FINANSOWEGO ZA 2018 ROK
Zgodnie z § 34 ust. 9 Rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 13 września 2017 r. w sprawie rachunkowości oraz planów kont dla budżetu państwa, budżetów jednostek samorządu terytorialnego, jednostek budżetowych, samorządowych zakładów budżetowych, państwowych funduszy celowych oraz państwowych jednostek budżetowych mających siedzibę poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej, sprawozdanie finansowe jednostki Szkoły Podstawowej nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Grodzisku Wielkopolskim za rok 2018 zostało opublikowane w Biuletynie Informacji Publicznej Centrum Usług Wspólnych w Grodzisku Wielkopolskim.
do pobrania: http://bip.grodzisk.wlkp.pl/m,634,sprawozdania-finansowe.html
NAGRODY W KONKURSIE PLASTYCZNYM
NAGRODY W GMINNYM KONKURSIE PLASTYCZNYM
W środę 8 maja w CK Rondo podsumowano X edycję konkursu plastycznego. Tym razem tematem konkursu była Europa- jej kolory, smaki i najpiękniejsze miejsca.
Ze 147 prac nadesłanych z 8 placówek Jury przyznało wiele nagród uczniom z naszej szkoły:
Nagroda I Bartosz Mirek 7b
Nagroda II Patrycja Izydorska 7a
Nagroda III Sofia Herasymets 7b
Wyróżnienia: Iga Wołyńska 4d, Wenesa Gwardzik 7a, Dominika Kostańska 7a
Nagrodzeni uczniowie otrzymali nagrody z rąk Mariusza Korbańskiego- artysty malarza, który pochwalił wysoki poziom prac w tegorocznej edycji konkursu. Nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy !
Rekrutacja uczniów do szkół podstawowych
w gminie Grodzisk Wielkopolski
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Grodzisku Wielkopolskim uprzejmie informuje, że w dniach 15.04.2019 r. – 10.05.2019 r. trwa składanie wniosków o przyjęcie dziecka do klas I szkół podstawowych gminy Grodzisk Wielkopolski na rok szkolny 2019/2020 w ramach postępowania rekrutacyjnego, zamieszkałych poza obwodem danej szkoły.
Rodzice dokonujący zapisu dziecka do klasy I wypełniają druk: Wniosek o przyjęcie dziecka do szkoły spoza obwodu szkoły w roku szkolnym 2019/2020 wraz z adresem zamieszkania.
Wypełnione druki rodzice składają w sekretariacie szkoły wraz z dokumentem potwierdzającym tożsamość dziecka.Wniosek można pobrać na stronach internetowych: Gminy, szkół lub odebrać osobiście w sekretariacie.
W załączeniu:
Zarządzenie nr 9/2019 Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego z dnia 31.01.2019 r.
Wniosek o przyjęcie dziecka do szkoły spoza obwodu szkoły w roku szkolnym 2019/2020
Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego w Drużynowych Biegach Przełajowych.
Dnia 05.04 2019 w Żerkowie odbyły się Mistrzostwa Wojewodztwa Wielkopolskiego w Drużynowych Biegach Przelajowych. Cała drużyna spisała się świetnie. Wszyscy ukończyli bieg. Trudną trasę pokonali Julia Paul, Julia Bielerzewska, Marta Chmiel, Amelia Napierała i Wiktoria Tomkiewicz oraz Kacper Janas.
Przedszkolaki z wizytą w klasie I
W poniedziałek 01.04.2019 r. klasę I c odwiedziły przedszkolaki z grupy „ Sowy”. Goście wspólnie z uczniami aktywnie uczestniczyli w zajęciach, zabawach ruchowych, oglądali wyprawkę pierwszoklasisty, tornister oraz przybory wykorzystywane na lekcjach. Dzieci były bardzo zadowolone kiedy usiadły w ławce szkolnej. Podczas pobytu oglądali pomieszczenia szkolne, z których od września będą korzystali - salę gimnastyczną, świetlicę, szatnię, stołówkę. Wszyscy miło spędziliśmy czas i fajnie się bawiliśmy.
Zapisy uczniów do klas I
Uprzejmie informuję, że w dniach 25.03.2019 r. – 12.04.2019 r. odbędą się zapisy uczniów do klas I naszej szkoły na rok szkolny 2019/2020, zamieszkałych w obwodzie szkoły. Rodzice dokonujący zapisu dziecka do klasy I proszeni są o wypełnienie druku: Karta zgłoszenia dziecka do szkoły podstawowej wraz z adresem zamieszkania. Wypełnione druki należy złożyć w sekretariacie szkoły wraz z odpisem aktu urodzenia, bądź innym dokumentem potwierdzającym tożsamość dziecka. Wniosek można pobrać na stronie internetowej szkoły lub odebrać osobiście w sekretariacie. W załączeniu informacja dotycząca nowych obwodów szkół (wykaz miejscowości oraz ulic), która pozwoli Państwu zweryfikować do jakiej szkoły zapisać swoje dziecko.
CK RONDO - Przedstawienie teatralne „ Mały Książę na ratunek ukochanej róży”. – w wykonaniu uczniów klas I –III.
„A TEATR JEST PO TO, BY BYŁO INACZEJ NIŻ DOTĄD”.
Joanna Kulmowa
W minioną sobotę dnia 30.03.2019 r. z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci w ramach współpracy naszej szkoły z BIBLIOTEKĄ PUBLICZNĄ CK RONDO na jej zaproszenie odbył się spektakl profilaktyczny pt. „ Mały Książę na ratunek ukochanej róży”. Aktorami byli uczniowie klas I – III koła teatralnego i tanecznego. Widzowie z uwagą śledzili losy Małego Księcia bohatera przedstawienia, który uczył się pilnie od Elfów umiejętności udzielania pierwszej pomocy , która jest wartością bezcenną. Sztukę oglądały całe rodziny – rodzice, dziadkowie, ciocie, wujkowie oraz mieszkańcy naszego miasta. Były konkursy, czytanie książek dla dzieci. Wszyscy dobrze się bawili i miło spędzili sobotnie popołudnie. SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ORGANIZATOROM ZA WSPÓLNE ŚWIĘTOWANIE TEGO DNIA!
Nawigacja
Archiwum Aktualności